jes09 jes09 komentáře u knih

Vypůjčený čas Vypůjčený čas Zuzana Strachotová

Nebudu hodnotit počtem hvězd, protože kdyby kniha byla hodnocena jako young adult, tak bych dala plný počet (a vymazala dvě krátké sexuální vložky) a jakožto sci-fi - fantasy bych hodnotila méně.
Kniha se mi líbila, protože jsem měla chuť na něco odlehčeného a to právě tato kniha splnila. Opakuje se pár jmen a samotný dej se odehrává na jednom místě (městě). Děj plynul a dle očekávání konec s námětem na pokračování.

29.04.2024

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Kniha mi přišla jak scénář k natočení filmu. Jednoduché kapitoly, rychlý spád a ještě rychlejší rozuzlení.

12.03.2024 3 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Opět skvostné dílo, které je protkané jednou velkou emoční vlnou. Tohle umí P.Dvořáková bravurně.

30.12.2023 5 z 5

Pokoj mrtvých Pokoj mrtvých Franck Thilliez

Příběh jako takový nebyl vůbec špatný, ale ta detektivní část byla katastrofální.

30.12.2023 3 z 5

Srdce napůl Srdce napůl Jan Marek

Až neuvěřitelný pohled do prenatální kardiologie, pohled do hloubky srdce a nemocí s ním spojený a zároveň řešení léčby, které dané postižení srdce vyžaduje. Další zajímavý prvek byl srovnání zdravotnictví v Čechách a v UK.

17.12.2023 4 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Pokud srovnám s předešlou tvorbou, tak tento díl mě tolik nepohltil a konec trochu zklamal..

15.12.2023 4 z 5

Helimadoe Helimadoe Jaroslav Havlíček

Dlouho jsem nečetla nic tak s hezkými a oslnivými popisy.

13.11.2023 4 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Do teď jsem nevěděla, že čtení může i bolet.. Tolik zloby, tolik bolesti! Pro mě kniha roku 2023!

27.10.2023 5 z 5

Hypnotizér - Hypnóza, její moc a síla Hypnotizér - Hypnóza, její moc a síla Marta Fenclová

Lituji jen toho, že kniha není delší!

13.10.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

Mé první shledání s tímto autorem a hned zprvu mě neskutečně nadchnul. Jediné písmenko nemělo hluchý charakter. A konec? Luxus, kdybych mohla, dám hvězd více.

17.08.2023 5 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Nádherný příběh. V této knize je téměř hmatatelná nejen úzkost, ale i láska. Je až neuvěřitelné, že příběh této knihy "žije" tolik let.

28.07.2023 5 z 5

Jídlo s.r.o. Jídlo s.r.o. Roman Vaněk

Poučná kniha z potravinářského cyklu, výroby a zpracování potravin. Celá
kniha Je obohacená videi na YouTube. Za mě velmi povedená kniha.

27.07.2023 5 z 5

Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Jak chytit krtka: A najít v přírodě sám sebe Marc Hamer

Pro mě příjemné překvapení, dozvěděla jsem se mnohé o životě krtků.

30.06.2023 4 z 5

Opravdový život Opravdový život Adeline Dieudonné

Bolest, deprese a naděje v rychlém sledu kapitol. Není to veledílo, ale zaujalo to tak, že jsem přečetla lusknutím prstu.

01.06.2023 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Za mě opět perfektní vykreslení rodinných vztahů, myšlenek jednotlivých postav a odlišnost povah. Pro ty, kteří se chystají mít děti, tak nedoporučuji, protože přesně takové chvilky na ,,zabití" prožije opravdu každý :D :D :D Perfektní!

26.05.2023 5 z 5

Zbraně bolesti Zbraně bolesti Paul Éluard

Doporučuji si jako první přečíst zadní část, kde je mnohé vysvětleno.

22.05.2023 4 z 5

Nikdo není sám Nikdo není sám Petra Soukupová

Za mě spisovatelka umí bravurně vložit emoce a pocity do slov, proto se řadí mezi mé oblíbené autory.
Ten kdo čte mezi řády, příběh ocení, ten kdo čte knihu jen jako holý příběh, bude mu kniha připadat ,,slabá".

17.05.2023 5 z 5

Přání Přání Nicholas Sparks

Pro mě zklamání, prvních 200 stran pro mě bylo zbytečných.

14.05.2023 2 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Kdo bude hledat sci-fi román s antiutopieckým příběhem, bude zklamán. Ten kdo bude hledat knihu plnou emocí, kde figuruje UI bude nadšen.

12.05.2023 5 z 5

Po přečtení předešlých knih kde byl vedený rozhovor s panem D.Heclem a V.Beneše jsem měla u této knihy pocit, že p.Mareš vede neústupný dialog (což pramení z jeho profese) než vedený rozhovor. Z této knihy jsem si odnesla mnohem méně než-li z knih předešlých.

28.04.2023 3 z 5