JennieeW JennieeW komentáře u knih

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

(SPOILER) Přemýšlela jsem, co napsat k této knize..
No a nakonec z toho vzniklo něco takového.

Nahá pravda? Jinak to ani nejde.
Knihu mi doporučila kamarádka a já několik týdnů váhala. Koupit, nekoupit, či snad koupit... Když jsem se konečně odhodlala a nesla si ji domů, byla jsem tak nedočkavá, že jsem ji rozečetla ještě po cestě. To je ale vedlejší, zpátky k tématu.
Ze začátku se příběh zdál hodně oddechový. Love story, kterou vidíte na každém rohu. Ale ten závěr...
Vehnal mi slzy do očí. Když si uvědomíte, že tohle je život a děje se to na každodenní bázi všude kolem nás.. a možná ještě blíže než si vůbec myslíme.
Jednoduše to v člověku vyvolává příšerné pocity, které se co nejdříve snažíte zapomenout.
Ale nelituji toho, že jsem se do této knihy vůbec pustila. Nikdy toho litovat nebudu, protože mi to tak trochu otevřelo oči.
Možná se k této knize ještě v budoucnu vrátím, a nebo taky ne... to už je ve hvězdách.
Ale rozhodně ji doporučuji všem, bez výjimek.

*(Za gramatické chyby se omlouvám, nikdo není dokonalý :))

19.10.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Miluju a maluju.
Více slov netřeba.

07.06.2019 5 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Ok, what the hell was that?
Co to bylo za konec? Mám pocit, že si z nás autorka dělá srandu...
(zajímalo by mě na čem ujížděla a kde by se to dalo sehnat :d)

Jinak ke knize: nuda připomínající 50 odstínů s nesympatickými postavami. Původně bych tomu dala maximálně 2 hvězdičky..
Až do toho již zmiňovaného masakrálního (existuje vůbec takové slovo? :d) konce, který mi udělal v hlavě nehorázný zmatek a donutil mě se do příběhu ,,zamilovat"

Takže v konečném důsledku (poté co jsem si musela zklidnit nervy po té emocionální explozi, kterou ve mě vyvolaly všechny knihy od této autorky) přicházím s vervou, že asi miluju naprosté magořiny tohoto stylu a co nejdřív potřebuji další díly a hlavně další knihy od úžasné Amo Jones. Konec hlášení.

06.05.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Ale sakra Hardine!! Někdy jsem kěla opravdu chuť tě zabít...

V první řadě, ke knize jsem měla hned předsudky. Vůbec to není můj šálek čaje, nebýt kamarádky která mi ji vpodstatě vnutila, ani bych o ni okem nezavadila.
Nezaujala mě a nezaujal mě ani trailer na zfilmovanou verzi, která měla zrovna vyjít, ale snažila jsem se jí dát šanci. No tak se mi nebude líbit, nic hrozného se nestane, no ne?

Po prvních pár stránkách jsem měla obrovskou chuť jí odložit. A to z prostého důvodu, v mé hlavě se usadila myšlenka: klasický Young adult román z wattpadu, bez kterého se vás život rozhodně obejde. Přesto jsem pokračovala ve čtení.

Objevilo se pár částí, které měly TU jiskru. Sice chvíli trvalo, než příběh úplně vzplál, ale přeci jenom jsem se dočkala pořádného drama.

Ve výsledku absolutně netuším, jak sformulovat své myšlenky.. ale bylo to teda NĚCO. Pokud máte rádi dramatické slaďárny (popřípadě Colleen Hoover, na kterou jsem si při čtení vzpomněla :)), tak vám ji rozhodně doporučuji. Ostatní, vzhůru do toho, ale jen na vlastní riziko.

P.s. Nedoporučuji zamilovat se do Hrdina, spálíte se :d

22.03.2019 4 z 5

Etiketa & špionáž Etiketa & špionáž Gail Carriger (p)

Absolutně netuším co k tomuto pokladu napsat... takže tady je pár bodů, které zachycují, proč jsem si tuto knihu zamilovala a proč si myslím, že by jí každý měl dát šanci :d
- muž s cylindrem je povinnost
- vlkodlaci a upíři (neděste se však, od Twilightu mají hodně daleko)
- fantasy zajímavý námět, který se jen tak nevidí
- hlavní hrdinka, která není okoukaná
- skvělé, vtipné vedlejší postavy
- a nakonec, čte se sama (já jakožto pomalý čtenář jsem jí zvládla za jeden den:))

01.08.2017 5 z 5

Mluv Mluv Laurie Halse Anderson

Jak to tak bývá, na knihu jsem náhodou narazila v knihovně a domů jsem si jí odnesla jen proto, že mě zaujala její obálka, to jsem ještě netušila o čem bude..
Když jsem si přečetla anotaci, očekávala jsem "odpočinkové čtení" a má očekávání se částečně naplnila.
Ovšem, v knize jsem objevila jistou jiskru (jestli si to tak dá říct). Je stejná a přesto naprosto odlišná od knih s podobným námětem.
Zanechala ve mě zvláštní pocity, díky kterým se k ní v budoucnu možná ještě vrátím, prozatím ale nechám svůj strom být tak jak je nyní.

17.06.2017 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Kniha má zajímavý námět. Troufnu si říci, že i originální. Dobře se četla... ALE (ano, všude musí být to ale), neuchvátila mě.
Autorka mě nedokázala dostat do děje a proto jedna hvězda padá dolů. Věřím, že si však bezpochyby najde své fanoušky.

29.07.2017 4 z 5

Caraval Caraval Stephanie Garber

Legendární.
Ještě více než Legenda osobně...

Na obálku by měli spíše napsat: PAMATUJTE, ŽE JE TO JEN KNIHA... (protože já na to doopravdy někdy zapomněla)

Tak moc mě to vtrhlo do děje, až jsem ztratila pojem o čase a když jsem byla na konci, nechtěla jsem aby to skončilo.

24.07.2017 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Obálka naprosto všechny uchvátila.. a já se jen obávala, že to, co se skrývá za ní bude příšerné.
Ale upřímně? Nebylo to zas tak velké zklamání.
Ano, retelingů na Krásku a Zvíře je už opravdu hodně, a nemůžu tvrdit, že zrovna tato kniha je z nich nejlepší, ale..
Autorka je naprosto neuvěřitelná v popisování. Když čtete pasáže věnované lesu, pomalu můžete cítit, jak se zhmotňuje kolem vás.
Zvíře jsem si díky autorce nepochybně zamilovala, a konečná zápletka? Tohle jen tak někde neuvidíte.
Podle mého, stojí za to dát této knize šanci.
A když se vám přeci jenom nebude líbit, vaši knihovnu aspoň bude zdobit ta nádherná obálka.

14.03.2018 5 z 5