Jeninas Jeninas komentáře u knih

Svůdné zúčtování Svůdné zúčtování Wendy Higgins

Závěrečný díl mě v jednu chvíli překvapil... No jo, vážně mě nenapadlo, jak by mohli být Anna a Kaidan spolu, proto zvyšuji hodnocení o hvězdu. Štvaly mě pasáže, kdy Anna bezcílně jezdila autem a zdlouhavé čekání na boj, ale zase jsem si konečně mohla užít Kaie a jeho hřích v celé jeho kráse, tak proč ne ;-)

23.08.2019 5 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Kniha se čte stejně dobře jako předchozí díl. Nepochopila jsem, proč zahrnuje tak dlouhý časový úsek - dost jsem litovala Kaie, který dva roky žil jen napůl a vlastně moc netušil, co se děje. Ale těším se na to, jak si teď povede. A jinak... já vám nevím. Nejsou některé postavy až protivně dokonalé?!

15.08.2019 4 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Velice dobře napsaná kniha, které značně škodí laciná obálka a anotace. Setkáváme se s dětmi a dospívajícími vychovanými tak, aby rozvíjeli svůj dominantní hřích. Anna má trochu smůlu - zamiluje se do kluka, který je synem démona smilstva a doteď si svoji roli navenek celkem užíval. Tohle zdání však hlavní hrdinka značně nalomí svou otevřenou a soucitnou povahou. Během čtyř společných dnů zjišťuje, jaký Kai ve skutečnosti je, nemluvě o tom, co se dozví o sobě samé.
Kaie jsem měla moc ráda a věřím, že v sobě najde sílu vzepřít se a vybojují si s Ann společné štěstí. Je pravda, že příběhu k úplné dokonalosti chybí Patchova temnota či rebelství Sedmého nebe. Knihu jsem ovšem četla po večerech na dovolené a byla to skvělá volba!

12.08.2019 4 z 5

Tohle je mé Berkeley Tohle je mé Berkeley Adriana Michálková

Megin život je plný extrémů - má totiž kolem sebe jednak lidi extrémně na pěst, jednak lidi extrémně k pomilování. Není divu, že jí z toho jde hlava kolem. Brácha Ty se navzdory vnitřním démonům (vážně víme o všech?) vždycky vytasí se sarkastickou poznámkou a jeho banda je dokonalou ukázkou jakékoliv skupiny kluků, kteří společně dospívali. Mají své mouchy, ale stojí při sobě a zažijete s nimi nejsrandovnější chvíle vašeho života. A když je mezi nimi takový dokonalý kluk jako Jamie, prakticky v ruce třímáte klíč ke štěstí. Meg ovšem nemá kvůli stinným stránkám svého života příležitost si toho všimnout. Jak už někdo zmínil níže, budete ji závistí proklínat a zároveň zúčastněně litovat.
Co se týče lásky, kniha je hodně pravdivá - takhle to prostě se vztahy bývá. Přivedla mě zpátky ke kapelám, které jsem poslouchala na střední, a tak jsem si pěkně zavzpomínala. Třebaže nejde o příběh, který bych vyloženě hltala po nocích, bylo mi s ním fajn a moc se těším na pokračování =)

03.08.2019 4 z 5

Očistec Očistec Adriana Michálková

Očistec je od počátku dynamičtější a jak autorsky tak editorsky mnohem lépe zvládnutý než předchozí díl. Autorka úctyhodně vyrostla a při prvním opětovném setkání s Adamem mě utvrdila v tom, že tenhle člověk musí někde existovat. Nebo se vážně dá vymyslet tak opravdová postava?
Hlavní zápletka, to je osobní očistec jak pro Ellie, tak pro Kassiela a já jen tleskám, jak pěkně je to vybalancované. Sice jsem stejně jako Ellie tušila, jak to ve skutečnosti je, a pak už na ni v duchu řvala, aby se konečně probudila, ale zároveň jsem si užívala jejich ostych i špičkování.
Kassiela jsem si oblíbila mnohem víc než předtím, stal se skutečnějším a také přitažlivějším. Je to především chlap a navíc nesmírně zamilovaný ;)
Zároveň je postupně odtajňována hloubka příběhu, ze které se mi až tají dech. Proto knihu doporučuji všemi hvězdami, opravdu si je zaslouží.

14.07.2019 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

"Ten kopec je horší než šlapat schody do nebe. Nahoře je stejně úplný hovno."

Adriana Michálková má velký talent. Dokázala mi to na straně 120, kdy jsem očekáváním nemohla dýchat a za poslední tečkou se usmívala jako idiot. V tu chvíli jsem byla vtažena dovnitř a věděla jsem, že už nemůžu couvnout. Uvěřila jsem všemu a věřila jsem ve všechny. A teď chci poznat Kassiela tak nějak víc, protože nevěřím, že stejně jako Adam nemá v hlavě pěknou řádku osobních démonů. Potřebuji zjistit, zda je má teorie o Ellie správná a moc se těším na další porci Adamových trefných hlášek!
Knihu se snažím chápat jako přípravu na TO hlavní. Snad tím skutečně je, protože zejména úvodní pasáže jsou neúnosně zdlouhavé. Ačkoliv se mi líbilo, že jsem Adama poznala dříve než Kassiela, doporučila bych úvod nemilosrdně proškrtat. Knize by celkově prospěla úprava dynamiky děje a samozřejmě pořádná korektura - jak stylistická, tak gramatická (nejvíce mě rušilo nesprávné skloňování). Chybí hromada redakční péče, která dělá knihu jako celek, proto nemůžu dát víc než 4 hvězdy. Na druhou stranu, vločky teď znamenají víc než hvězdy...

07.07.2019

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Seriál byl na Netflixu jen v angličtině, tak jsem si jeho pochopení ověřila přečtením části knihy. Překvapilo mě, že televizní zpracování drží nastavenou laťku, občas ji trochu zvedá. Protože se děj téměř neliší a kniha je monstrózní, pravděpodobně zůstanu u seriálu a další díly číst nebudu. Je ovšem pravda, že jinak by mě pravděpodobně zaujaly a hltala bych je jedním dechem. Navzdory některým značně nadsazeným situacím, které by se tak určitě nestaly, je to vzrušující příběh o velké lásce, která přemůže i čas. Vážně, podle mě se tak dlouho plácali po stejných místech a hledali se, až se Claire propadla o 200 let zpátky a konečně Jamieho potkala. Jamie je narozdíl od jejího manžela Franka vtipný, čestný, nesobecký a praktický muž, jenž ve své nezáviděníhodné situaci asi nemohl narazit na obětavější osobu (která mu navíc vždycky ováže rány a napraví kosti). To Claire ovšem nebrání přivádět ho do nebezpečných situací, takže si s nimi určitě ještě užiju kopec zábavy.
Tři hvězdy dávám proto, že některé pasáže jsou rozvleklé, strašně násilné, a je tam vzhledem k žánru příliš mnoho sexu (což mi nevadí u jednoduchých teenage příběhů, ale v tomto případě to působí rušivě).

23.06.2019 3 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Tohle vážně není dobrá série. Hlavní hrdinku si neoblíbíte, Daniela si nezamilujete a ačkoliv se autorka tváří, že neee, všechno je podáno dost černobíle. Taky se knihami line deprese, protože z Luce a Dana už jsou všichni vážně unavení.
Fajn je snad jen to, že se hlavní zápletku dozvídáte postupně, a pak taky úplný konec, protože ti dva jsou hodně rozbití a kdyby to dopadlo jinak, seděli by spolu někde v léčebně.

21.06.2019 1 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pořád si pamatuji, jak jsem před více než deseti lety šla deštivým městem a připadala si jako ve Forks. Strašně mě to vtáhlo, o to víc, že jsem v tom byla sama, protože film byl v kinech až za pár měsíců (na sérii mě upozornila kamarádka, která žila v USA).
Po více než deseti letech jsem zjistila, jak moc jsem se změnila. Najednou jsem strašně fandila Jacobovi, protože je duchem mladý a vtipný a hlavně... žiju s Jacobem! Najednou mi připadalo, že už toho s Bellou nemám tolik společného, že té holce vážně chybí sebevědomí a pud sebezáchovy. Ale stejně to byl moc fajn návrat do dob dospívání, který si třeba zas za deset let zopakuji.

15.06.2019 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Viděla jsem trailer na film a říkala si: co to proboha je? Ten trailer se totiž hodí víc ke knize než k tomu filmu. Celou dobu jsem se sama sebe ptala, o co tomu Hardinovi vlastně jde (a zpočátku četla dál, jen abych to zjistila, protože jinak mě Tessa moc nebrala) a na konci jsem koukala jak husa do flašky. Kdybych nemohla hned začít číst druhý díl, tak se asi zblázním. Je to jediná kniha, kterou jsem četla pod peřinou do dvou do rána a pak dvě hodiny přemýšlela, jak moc se lidé dokáží na emocionální úrovni vzájemně týrat. Na druhou stranu jsem se v pozdějších dílech naučila mít Hardina ráda a scény mezi ním a Tessou mi značně zlepšily dovolenou a sexuální život celkově. Taky jsem přestala koukat skrz prsty na potetované lidi, což je asi pozitivní. Čtyři hvězdy dávám, protože občas je to vážně utahané a vlastně se nic moc neděje, popř. stále dokola to samé, ale jinak doporučuji všem, kteří si občas rádi šlehnou nějakou tu emocionální bouři.

15.06.2019 4 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Knihu jsem četla poprvé v době, kdy vyšla, a moc se mi nelíbila. Bylo mi odporné prostředí, ve kterém se odehrává a přiznejme si, že Patch působí jako hodně děsivý šmírák.
Asi jsem musela dozrát (a vidět pár těch hospod) a když jsem po ní sáhla po 9 letech, nedala jsem si pokoj, dokud jsem nepřelouskala celou sérii a chystám se na dokoupení zbylých dílů do své knihovny. Druhý díl se trochu opakuje, ale jinak je příběh napínavý a občas i nepředvídatelný. No a hlavní je ten flirt a romantika!
Já osobně bych se do Patche sice nikdy nezamilovala, protože na zlý kluky nejsem (někam bych se před ním schovala jako všichni ostatní), ale ta umíněná Nora se k němu vážně hodí. Prožili toho spolu strašně moc a po dočtení chcete vědět víc, což zároveň úspěšně dráždí fantazii. S Patchem totiž nuda nikdy nebude... Doporučuji, i když už nejste náctiletí ;)

09.06.2019 5 z 5