JarekPrchal JarekPrchal komentáře u knih

Sudetští Němci 1848–1948. Dějiny jednoho nacionalismu Sudetští Němci 1848–1948. Dějiny jednoho nacionalismu Piotr Maciej Majewski

Odborně bude kniha kvalitním materiálem. Čtenářsky velmi povedené čtení.

26.09.2020 5 z 5

České zrady České zrady Václav Junek

Zajímavé a čtivé.

26.09.2020 4 z 5

11 důvodů proč Adolf Hitler nevyhrál válku 11 důvodů proč Adolf Hitler nevyhrál válku Václav Junek

Těch "kdyby" mohlo být méně a zásadnějších.

Hitler v Čechách Hitler v Čechách Václav Junek

Dobře to napsala komentář (milamarus). Oceňuje pouze obrazový materiál, obsah je pro mě zmatený, nevyvážený, kontroverzní.

26.09.2020

Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933 Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933 James Pool

A. Hitlera podporovali ti, kteří jsou u moci i dnes. Jejich předci jen odkázali akcie svým potomkům a ty pak zase svým a dneska jsou vážení akcionáři.

Dvanáct let po Hitlerově boku Dvanáct let po Hitlerově boku Christa Schröder

Hezká kniha, která na rozdíl od ostatních přináší i nové informace. Pocity sekretářky, která sdílela tak dlouhý čas s Hitlerem je zajímavý a bude z historického a odborného posudku důležitým materiálem.

26.09.2020 4 z 5

Ženy na popravišti: Tresty smrti vykonané v Československu na ženách v rámci retribučního soudnictví v letech 1945-1948 Ženy na popravišti: Tresty smrti vykonané v Československu na ženách v rámci retribučního soudnictví v letech 1945-1948 Ivo Pejčoch

Kruté tresty žen, kolaborace, divoký život ve společnosti strachu.

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Nesedl mi ten humor a přirovnávání.

26.09.2020 3 z 5

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Roland Kaltenegger

Knihy nebyla to nejhorší co jsem četl o válce, ale také nebyla nejlepší. Takový střed, který poučí.

Toulavý autobus Toulavý autobus John Steinbeck

Zlatá knížka, pozvedne náladu, odstraní chmurné myšlenky a čtenář se i poučí.

14.05.2020 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Každý čtenář si příjde na své. Krásný příběh, pěkné zpracování a navodí odpovídající náladu. Vyzývám čtenáře, aby si knihu opatřili, nezklame :)

14.05.2020 5 z 5

Půlnoční krystal Půlnoční krystal Amanda Quick (p)

Tak tohle není můj šálek, kniha se mi dostala do rukou úplně náhodou.

14.05.2020 2 z 5

Myslím, že by si některé části zasloužily víc rozvinout, ale jinak perfektní.

14.05.2020 4 z 5

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

Čtivé, ale v některých pasážích složitě zakončuje myšlenku a přeskakuje do jiné oblasti. Pro neznalého se může v historických faktech trochu ztrácet. Nedal jsem plný počet hvězd, kvůli zaujatosti k Benešovo povaze.

14.05.2020 4 z 5

Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Zdrogovaný Hitler - Perverze a choroby Václav Miko

Chválím za to, že autor neodbíhá od tématu tak často, jako ostatní autoři co píšou o Hitlerovi.

Temné charisma Adolfa Hitlera Temné charisma Adolfa Hitlera Laurence Rees

Musím napsat, že mě to zklamalo, četl jsem více dynamičtější.

14.05.2020

Osvětim: Nacisté a konečné řešení Osvětim: Nacisté a konečné řešení Laurence Rees

Pro mě to byla změna, tento druh beletrie mě probral z poezie. Knihu doporučuju.

Boží blud Boží blud Richard Dawkins

To je nejlepší kniha, kterou jsem přečetl.