Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933

Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933 https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48204/bmid_kdo-financoval-nastup-hitlera-k-moc-pXS-48204.jpg 4 10 6

Čtivá monografie odhaluje Hitlerovy způsoby získávání finančních prostředků a jiné podpory na jeho cestě k moci v letech 1919 až 1933. Autor v publikaci shromáždil podrobné údaje o sponzorech z let 1919 až 1933, kteří umožnili Hitlerovi se chopit moci. Ukazuje na některé způsoby získávání financí, které Hitler používal, jako bylo vydírání, dobře vedená propaganda, zastrašování. Nemalá část však byla poskytována dobrovolně. Peníze Hitlerovi přicházely nejen od německých finančníků a průmyslníků, ale i ze zahraničí - z Rakouska, Británie, Československa, Finska, Francie, Itálie, Holandska, Maďarska, Švédska, Švýcarska i z USA. Kniha obsahuje také stručný Hitlerův životopis a krátké životopisné črty některých významných politiků a veřejně činných osob tohoto období.... celý text

Literatura naučná , Biografie a memoáry , Historie

Vydáno: , Práh

Who Financed Hitler: The Secret Funding of Hitler's Rise to Power, 1919-1933 , 1978

apq
22.08.2023 4 z 5

Kniha je velice podrobná a dočetla jsem se spoustu informací, o kterých jsem vůbec nevěděla.

LordByron
20.11.2022 5 z 5

Určite skvelá a veľmi podrobná kniha ktorú som od detstva čítal tak stokrát.
Kdo Hitlera financoval je skutočne dôležitý detail o ktorom málo počuť a ja teda(keďže už vidím ako ľudia začnú len o američanoch) dodám, že naoríklad aj ruská cárska rodina :)
A áno aj Henry Ford a anglický kráľ. Celkovo knižka je v štýle,, báli sa komunizmu tak vytvorili proti nemu Hitlera "a to jebdo veľkej miery pravda.

JarekPrchal
26.09.2020 3 z 5

A. Hitlera podporovali ti, kteří jsou u moci i dnes. Jejich předci jen odkázali akcie svým potomkům a ty pak zase svým a dneska jsou vážení akcionáři.

zahadum
16.06.2017

Hitlera a jeho nástup k moci, samotnú vojnu financovali hlavne tie kruhy ktoré financovali a profitovali na vojnách v minulosti aj v súčasnosti. Bodka.

Dera
06.01.2014 3 z 5

Hitlera na jeho cestě k moci podpořilo finančními prostředky mnoho vlivných lidí. Patřili mezi ně hlavně antibolševici a v neposlední řadě také hodně antisemitů. Nutno podotknout, že to dělali dobrovolně.

maryzka
03.06.2012 2 z 5

Na tuhle knihu se vztahuje ,, Komunistický manifest" od Karla Marxe- Evropou obchází strašidlo zv. komunismus. Boháči se toho zalekli a podporovali Hitlera, aby tolik Evropou neobcházel.

nacismus Adolf Hitler nacisté meziválečné období

1998  72%Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933
1999  90%Tajní spojenci Adolfa Hitlera (1933-1945)

Kniha Kdo financoval nástup Hitlera k moci: 1919-1933 je v