januska82 januska82 komentáře u knih

Viazaný prísahou Viazaný prísahou Jana Pronská

Janka zase nesklamala. Nádherný, dojímavý príbeh, plný lásky, pokory.... Krasne popísané, ako sa človek dokáže obetovať kvôli svojej láske, čo všetko je ochotný podstúpiť ("umrieť" pre šťastie druhých, uzavrieť sa pred všetkými) ... A aj keď je to už málo pravdepodobné, vždy sa k sebe dokážu dvaja milujúci ľudia vrátiť a všetko je nakoniec, ako má byť.

17.09.2022 5 z 5

Vrať se pro mě Vrať se pro mě Heidi Perks

Kniha sa mi páčila. Nechýbalo napätie, zápletka fayna... Nemam co vytknúť

15.09.2022 4 z 5

Nemiluj ma Nemiluj ma Marah Woolf

Kniha určená pre mladšie ročníky, ale ja som si to napriek tomu maximálne užila. Nikdy som neinklinovala k histórii, ale tento príbeh má fakt dostal. A určite som sa aj niečomu priučila, i keď autorka si to trochu prifarbila podľa seba.
V každom prípade sa určite teším na pokračovanie príbehu - čo dúfam, bude čoskoro

29.08.2022 5 z 5

Oheň mezi námi Oheň mezi námi Brittainy C. Cherry

Ako aj prvá časť, aj druhá kniha bola úžasná. Kniha plná rôznorodých emócií... Urcite si treba nachystať aj vreckovky, bez tých sa čítanie nezaobíde.

09.08.2022 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Nádherná kniha, prekrásny príbeh.... Koniec bol trochu rýchly, nerozvinutý. Kľudne mohlo byt pár strán naviac a ešte popísaný príbeh Ramsayho a Zoe.... Jasné, že sa vie každý dovtípiť, ako to skončilo, ale keď si to prečítate, predsa len je z toho lepší pôžitok, aj zážitok.
Kto nečítal, šup sa pustiť do tejto knihy!!!

04.08.2022 5 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Asi budem jediná, ale mňa kniha celkom sklamala. Som zvyknutá pri Nesbovi na trošku iné kafé.... Čakala som viacej napätia. Zrejme poviedky nie je môj žáner obľúbeného čítania.

22.07.2022 3 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Ďalšia super kniha od Colleen. Pre mňa celkom emotívna pecka. Určite odporúčam prečítať.

19.07.2022 5 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Ako aj prvý diel, tento bol tiež fantastický!!! Príbeh Lizzy a Willa ma neskutočne bavil, a tie ich doťahovačky..... Ja nemám slov... Podľa mňa príbeh, ktorý si musíte prečítať. Mne sa veľmi páčil a určite odporúčam.

17.07.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Kniha sa mi páčila. Bolo to také ľahké čítanie...Trošku ma zarazilo, že Lena robila aupair, ale dosť málo bolo spomenuté, že trávi čas a stará sa o malého chlapca. Ale zase na druhej strane, príbeh ich lásky - Lena a Ryan, nemala žiadnu chybu. Hneď sa aj púšťam do druhej časti.

16.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Zo začiatku som mala pocit, že knihu ani nedočítam. Ale postupne som zisťovala, že knihu sa dá len ťažko pustiť z ruky. Veľmi pekný a pre mňa aj silný príbeh. Určite odporúčam prečítať

11.07.2022 5 z 5

S Tobim do nebe, do pekla a zpět S Tobim do nebe, do pekla a zpět Peter Belanský

Za mňa taký slabší priemer. Neohúrila, ale ani úplne nesklamala. Čakala som od tejto knihy viac. Urcite to nie je kniha, ku ktorej by som sa ešte vracala. Veľa razy som sa v deji strácala.

07.07.2022 2 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Veľmi pekný príbeh. Romantický, dojímavý, aj z drámy tam nechýba.... Môžem len odporučiť

05.07.2022 5 z 5

Nestrať mapu k môjmu srdcu Nestrať mapu k môjmu srdcu Hana Repová

Hanka Repová opäť nesklamala. Ďalší krásne napísaný príbeh. Je úžasné čítať jej knihy, vžiť sa do deju a uvažovať, ako vôbec prišla na také myšlienky. Môžem knihu len a len odporučiť prečítať

05.07.2022 5 z 5

Ohrdnuté srdce Ohrdnuté srdce Jana Pronská

Janka Pronská patrí medzi top slovenské spisovateľky. Kniha Ohrdnuté srdce zase nesklamala. Príbeh je pútavo napísaný, nachádza sa v ňom všetko - vášeň, láska i nenávisť. A keď začnete čítať, uz len ťažko prestanete

31.05.2022 5 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Celá trilógia bola pekná, ale najviac sa mi páčila práve táto, tretia záverečná časť. Ale určite doporučujem prečítať celú sériu... Je to také ľahké, pohodové čítanie, ktoré určite nesklame.

24.05.2022 5 z 5

Manažer Manažer Kristen Callihan

Po prvej knihe Idol som veľmi nemala chuť hneď sa púšťať do druhej knihy. Ale po prečítaní recenzií na knihu Manažér som zmenila názor a veru neľutujem. Príbeh Scottieho a Sophie ma zaujal. Kniha mala ten správny šmrnc v každom ohľade. Určite odporúčam prečítať....

06.03.2022 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Zrejme budem jediná, ale musím napísať, že mne sa kniha páčila. Bolo tam kúsok z každého..... Trochu romantiky, Limea (domorodkyňa) a Nóatún (cudzinec), napätia, boj medzi domorodcami a cudzincami..... Akurát epilog som čakala, že bude viacej rozpísaný.... V diaľke Limea uvidela loď Nóatúna a bol koniec.... Určite by to chcelo nejaké pokračovanie.

19.02.2022 5 z 5

Hledá se vévodkyně Hledá se vévodkyně Annie Burrows

Pribeh sa mi páčil. Taka pekná romantika, nie až tak presladená. Ale stotožňujem sa s recenziou LilluLong, zbytočne zdĺhavé napísané a pri tej dcére skutočne až prehnané. Každú chvíľu som už len čakala, že už dievčatko vyjde spod postele, a stále nič. A keď už vyšla, malo to zase dosť rýchly spád. A tiež by sa mi páčilo, čo tam teda chýbalo, keby napísala spisovateľka, čo bolo po svadbe, epilog. Skutočne by sa to tam hodilo...

14.02.2022 4 z 5

Koruna nenávisti Koruna nenávisti Amo Jones

Moja prvá kniha od tejto autorky a ja som maximálne zmätená.... Kým som sa nedostala k posledným dvom častiam, bolo to že wau..... Ale potom nastal taky zmätok, že doteraz neviem, čo a kto je skutočnosť a čo výmysel. Snáď v pokračovaní sa to ukludni a všetko vyjasní. Idem na to....

08.02.2022 4 z 5

Na Vianoce o jedného viac Na Vianoce o jedného viac Sarah Morgan

Moja druhá kniha od tejto autorky, ktorá samozrejme nesklamala. Veľmi pekný, dojímavý príbeh matky a dvoch dcér, s ktorými sa stretli po piatich rokoch. Príbeh bol plný nezhôd, sklamaní, smútku, ale tak isto aj porozumení, radosti a šťastia.

06.01.2022 5 z 5