Na Vianoce o jedného viac

Na Vianoce o jedného viac https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482177/bmid_na-vianoce-o-jedneho-viac-sWB-482177.png 5 7 3

Pre sestry Samanthu a Ellu Mitchellové sú Vianoce najvzácnejším obdobím roka. Tento rok však budú nakupovať darčeky pre toho najnečakanejšieho hosťa zo všetkých – pre svoju matku. Od ich posledného stretnutia ubehlo už päť rokov. Keď sa im mama z ničoho nič ozve, Samantha s Ellou neochotne súhlasia, že spolu strávia Vianoce v nádhernej Škótskej vysočine... Gayle Mitchellová si vybudovala pozoruhodnú kariéru. Úspech si však vyžiadal svoju daň – vážne narušil jej vzťah s dcérami. K ich výchove pristupovala prísne s cieľom sformovať z nich silné osobnosti, no namiesto toho ich od seba odohnala. Až vidina vlastnej zraniteľnosti prinúti Gayle napraviť to. Počas prvých spoločných rodinných sviatkov po rokoch všetky ženy Mitchellové zistia, že niekedy stačí postaviť sa minulosti čelom, aby ste vyliečili rany vo svojom srdci. Pre jednu z nich pobyt v Škótsku prinesie aj nečakané ľúbostné vzplanutie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (SK)

One More for Christmas , 2020

januska82
06.01.2022 5 z 5

Moja druhá kniha od tejto autorky, ktorá samozrejme nesklamala. Veľmi pekný, dojímavý príbeh matky a dvoch dcér, s ktorými sa stretli po piatich rokoch. Príbeh bol plný nezhôd, sklamaní, smútku, ale tak isto aj porozumení, radosti a šťastia.

Majka1979
30.11.2021 5 z 5

Opäť som siahla po vianočnej knihe, druhej od tejto autorky a môžem povedať, že ma vôbec nesklamala.
Jej štýl mi sedí.
Príbeh je opäť o troch ženách - mame a dvoch dcérach.
Ako môže byť jedna matka taká chladná, že od seba odloženie svoje dcéry?
Stačí jedna nehoda a dcéry po 5 rokoch uvidí. Avšak nie preto, že o to stoja, preto, lebo mala nehodu a leží v nemocnici.
A tak skúsi práve ona využiť ich stretnutie na to, aby strávili spolu Vianoce. Nie sú nadšené, avšak keď to spoja s poznávaním krás Škótska a aj s celou rodinou, tak prečo nie?
Nie je však vôbec jednoduché zabudnúť na minulosť a žiť tak ako keby sa nič nestalo.
A možno práve tie Vianoce pomôžu konečne povedať celý príbeh ich matky a pochopiť, prečo bola takou akou vždy bola.

Možno práve Vianoce by mohli byť vhodným časom na nové začiatky...

iskrizka
16.11.2021

Ak sa chcete pomaly naladiť na Vianoce pri niečom nenáročnom, skúste siahnuť po tejto knihe.
Na Vianoce o jedného viac je príbeh pre ženy o rodine, ktorá si po mnohých nevyjasnených konfliktoch konečne nájde k sebe cestu. Riešia sav ňom najmä medziľudské vzťahy. Rodinné, manželské, partnerské.
Je v tom trochu smútku a osobných tragédií, ale aj nádeje, zmierenia, nových priateľstiev, a v neposlednom rade aj romantiky a humoru. To všetko sa odohráva na pozadí sviatočnej vianočnej atmosféry v zasneženom Škótsku.
Je vidieť, že autorka má už za sebou nejednu knihu, pretože píše ľahko a príjemne.
Hoci je to nenáročná kniha, nie je hlúpa a viem si ju živo predstaviť ako pohodový vianočný film.