janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Policejní křeček Policejní křeček Daniela Krolupperová

Četla jsem klukům (4 a 5,5 let) a kniha se jim líbila zejména kvůli tématu. Jakmile jsou někde zloději, detektivové a případ, tak je to pro ně fajn :) Já bych osobně klidně příběh více propracovala a přidala více příhod, otázkou je, zda by to pak děti bavilo.

14.03.2023 4 z 5

Naději se dá naučit Naději se dá naučit Dan Tomasulo

Knížka mi velmi sedla, protože podle mě je psaná jednoduše (ve srovnání s Biologií víry, Placeba apod.) Je to jasné, srozumitelné a na reálných podkladech. Za mě super. V této době, kdy stále ještě doznívají problémy covidové doby a spousta lidí trpí depresemi z izolace, aniž by si to uvědomovala, tato kniha vysvětluje, jak jednoduše krůček po krůčku z toho zapeklitého kruhu ven.

14.03.2023 5 z 5

Návod na ženy aneb průvodce moderního muže po nevyzpytatelném světě žen Návod na ženy aneb průvodce moderního muže po nevyzpytatelném světě žen Erik Hutter

Ke knize jsem se dostávala delší dobu, ale nakonec přece jen dostala a nelituji :) Beru to jako součást své seberozvojové cesty a určitě zahrnu nové postřehy a informace do mého chování tak, aby přinášely více klidu a porozumění ve vztahu s manželem. Manžela jsem samozřejmě o všem podstatném informovala a teď jen čekám, kdy se do čtení pustí on ;-)

05.03.2023 4 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Knihu jsme četli po večerech s dětmi (kluci 4 a 5,5) a moc se nám líbila. Na základě knihy se začali dívat i na kreslené pohádky o Ferdovi, které je prozatím moc nebavily. Musím ocenit to, že se v knize objevují opravdu reálné informace ze života hmyzu, například o mravkolvu jsme googlili asi půl hodiny, abychom se o něm dozvěděli ještě více. Na druhou stranu, trochu jsem byla překvapena z té části knihy, kde si brouci předávájí Ferdu jako nějakého otroka či rukojmí a on s tím nic neudělá a trpně to snáší...to se mi jako příklad pro děti moc nelíbilo (a nebo jsem to nepochopila :) ).

20.02.2023 4 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Příjemné oddechové čtení, ale s překvapivými zvraty. Kniha mě dokázala vtáhnout do děje, líbilo se mi střídání kapitol z různého období a také vyprávění z různých pohledů. Kniha byla pro mě taková úplně jiná, něčím zvláštní, originální.

20.02.2023 5 z 5

Jak navazovat kontakty Jak navazovat kontakty Devora Zack

Super knížka, jednoduchá, jasná a přitom celkem podrobná. Vzhledem k tomu, že já jsem silný extrovert a můj manžel silný introvert, musela jsem se při čtení knihy dost často smát :) V knize jsou praktické tipy, ale i hloubější analýza jednotlivých skupin lidí. Velmi oceňuji zavedení nového pojmu "centrovert".

13.02.2023 5 z 5

Jsi fakt borec - umíš vydělat prachy Jsi fakt borec - umíš vydělat prachy Jen Sincero

Styl autorky se mi líbí, píše jasně, vtipně a moc se s tím nemaže :) Otázkou je, zda je to ten typ knihy, kterou člověk rychle přečte a nebo z které si opravdu něco odnese...

01.02.2023 3 z 5

Včelky - Jak vyrůstají a žijí? Včelky - Jak vyrůstají a žijí? Friederun Reichenstetter

Knihu jsme s dětmi přečetli za jedno odpoledne a neustále se k ní vracíme. Je psaná velmi jednoduše a čtivě, baví děti i mě. Je tam spousta informací, které jsou podány srozumitelnou formu a děti si je lehce zapamatují. Díky knize víme, že včelky jsou opravdu velmi důležité.

29.01.2023 5 z 5

Kinského zahrada: Povídky o ženách Kinského zahrada: Povídky o ženách Jakub Železný

Knihu jsem dostala jako dárek a byla jsem na ni opravdu zvědavá. Velký dojem na mě ovšem neudělala. Náměty povídek samy o sobě nebyly špatné, ale vadil mi zejména styl psaní. Byť byly věty velmi krátké a strohé, přistihla jsem se, že někdy musím přečíst znovu, abych pochopila smysl. Také mi trochu vadilo opakování posledního slova nebo fráze ve větách. Někdy na sebe ty věty příliš nenavazovaly a bylo to takové škobrtavé. Ilustrace byly nádherné a samotná atmosféra Prahy a Kinských zahrad super. U některých povídek jsem vůbec nechytla pointu, některé by se daly rozpracovat více, ale některé byly fajn. Určitě dám autorovi ještě šanci u jiné knihy :)

29.01.2023 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Je to moje první kniha od autora, takže nemohu porovnávat. V každém případě mě zaujalo celkové téma, které se dle mého zabývá životní nenaplněností hlavní postavy... mám kolem sebe v životě více lidí, jejichž život je prázdný, bez snů, bez cílů, bez touhy něco měnit, bez ambicí..prostě takový, jen aby se odžil... a přesně takový život vede Murakamiho hrdinka...pro mě je to absolutně děsivá představa takto fungovat, ale věřím, že tak žije hodně lidí...celkově se mi příběh líbil, styl psaní také... konec nesoudím...nepotřebuji nutně vědět, zda to celé byla fantazie nebo realita..ta hranice mezi tím je velmi tenká..

23.01.2023 4 z 5

Muzeum Muzeum Karina Schaapman

Je to naše již několikátá kniha a je to opět krása...líbí se nám obrázky a témata, která nutí děti přemýšlet a ptát se. A to je podle mě nejdůležitější.

23.01.2023 5 z 5

Ptáci: Jak vyrůstají a žijí? Ptáci: Jak vyrůstají a žijí? Friederun Reichenstetter

Je to druhá kniha ze série, kterou jsme s dětmi četli a opět se nám moc líbila. Krásně dokáže děti povzbudit k tomu, aby poznávaly přírodu. Jediné malé minus bylo to, že u některých ilustrací jednotlivých ptáků nejsou popisky, takže přesně nevíme, co jsou zač :) Jinak jsou obrázky krásné a informace dostačující pro malé děti.

13.01.2023 5 z 5

Kocour, který zachraňoval knihy Kocour, který zachraňoval knihy Sósuke Nacukawa

Samotný styl psaní nebyl podle mě úplně na vysoké úrovni, ale velmi oceňuji téma, které mě opravdu nutilo neustále přemýšlet a dumat nad tím...Dovedla bych si představit větší rozkreslení postav, více dalších linií příběhu...ale kniha mě bavila :)

13.01.2023 4 z 5

Pavouček Provazníček Pavouček Provazníček Inka Ciprová

Kniha se synům (5,5 a 4) moc líbila, bavily je i ilustrace. Díky knížce bych mohla napsat seminárku na téma Pavouk Křižák, protože jsme pořád museli googlit, kolik má pavouk očí a jak se dělá ta pavučina a kde je ten kříž...a proto mě dětské knihy baví, protože se přiučím i já. Jedinou výtku bych měla ohledně textu, někdy mi věty přišly krkolomnější, ale jinak to byl moc pěkný příběh.

03.01.2023 4 z 5

Sirotek lowoodský Sirotek lowoodský Charlotte Brontë

Knížečku mám v knihovně ještě po mojí mamince a protože osud Jany Eyerové znám, četla jsem knihu, měla jsem chuť si před začátkem nového roku přečíst ještě něco krátkého a zajímavého. Akorát že po dočtení mám chuť znovu sáhnout po celém příběhu :) Postavu Jany mám ráda, baví mě a naprosto s ní souzním :)

31.12.2022 5 z 5

1000 + maličkostí, které dělají šťastní a úspěšní lidé jinak 1000 + maličkostí, které dělají šťastní a úspěšní lidé jinak Marc Chernoff

Tento rok je tohle jediná kniha, kterou jsem prostě nedočetla...a to já opravdu nedělám ráda, ale prostě v kuse se tato kniha číst příliš nedá...Je to taková kniha "nadpisů". Naprosto souhlasím s komentářem níže, ideálně na jednorázové čtení mít po ruce, když zrovna není co jiného.

29.12.2022 1 z 5

Nenásilná komunikace Nenásilná komunikace Marshall Rosenberg

Opravdu přínosná kniha, spousta aha momentů... S manželem jsem o ni hodně mluvila a přišli jsme v naší komunikaci na spoustu zajímavých věcí, které můžeme změnit. Prozatím si moc nedovedu představit uplatňovat nenásilnou komunikaci s malými dětmi, v tomto ohledu mám ještě velké rezervy. Těším se na další knihu Nenásilná komunikace v praxi, kde bude ještě více příkladů, které se mi líbí a pomáhají mi pochopit celkový koncept.

29.12.2022 5 z 5

České Vánoce Josefa Lady České Vánoce Josefa Lady Josef Lada

Četli jsme s dětmi (kluci 5,5 a 4) přes vánoční svátky. Nejprve se jim do knihy moc nechtělo, ale nakonec se jim velmi líbila. Obdivovali jsme ilustrace, také básničky a hlavně jsme objevili kocoura Mikeše :-) Povídky krásně doplňovaly sváteční atmosféru a také jsme se dověděli nové informace, například to, že na Štěpána dříve koledovaly chudé děti, protože pod stromečkem nic neměli. Madšímu synovi se nejvíce líbily básničky, některé jsme se i naučili.

29.12.2022 5 z 5

Dívka se žirafím krkem Dívka se žirafím krkem Corinne Hofmann

Upřímné a zajímavé vyprávění ženy, která může být pro mnohé z nás inspirací.

26.12.2022 3 z 5

Bořek stavitel - knížka na rok 2003 Bořek stavitel - knížka na rok 2003 Brenda Apsley

Příběhy v knížce nejsou špatné, ale myslím, že by stálo za to je lépe rozpracovat. Hodně se v příbězích skáče a tak je to mnohdy nesrozumitelné. V knížce jsou pěkné obrázky a taky úkoly pro děti. Dětem se líbila, zejména proto, že všechny hrdiny znají z pohádek.

17.12.2022 3 z 5