janulka1310 janulka1310 komentáře u knih

Jak vést úspěšný a plnohodnotný život Jak vést úspěšný a plnohodnotný život Dale Carnegie

Carnegieho mám ráda, ale tato nová vydání a přepisy jeho původních myšlenek mi připadají hodně plytká a je to stále dokola. Nicméně určitě dobrá pro někoho, kdo jiné knihy od něj nečetl a nebo to brát aspoň jako opakování, což je také někdy potřeba...někdy dost často :)

06.08.2023 2 z 5

Štaflík a Špagetka Štaflík a Špagetka Alena Munková

Příběhy o Štaflíkovi a Špagetce mi zatím přišly z edice Albert nejlepší. Velmi srozumitelné, vtipné a jednoduché. Ideální pro děti. A když jsem k tou ještě ráčkovala vránu, tak bylo o zábavu postaráno :)

28.07.2023 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Skvělý román, autor je výborný vypravěč. V příběhu je podle mě vše, co tam má být. Emoce, napětí, vztahy, zajímavosti, nové informace...a navíc.... po dočtení knihy podle mě téměř každý, kdo má děti, bude na společný čas s nimi už koukat jinak...

28.07.2023 5 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Kniha mě opět utvrdila v tom, že nemůžeme soudit nikoho jen podle toho, jak se chová...nikdy neznáme příčinu, nikdy nevidíme do úplného nitra... Moje první kniha od autorky, ale určitě ne poslední... krásně vystavěný příběh, přečetla jsem téměř najednou.

11.07.2023 5 z 5

Velký král Přemysl Otakar I. Velký král Přemysl Otakar I. Vlastimil Vondruška

Jednalo se o první knihu od pana Vondrušky, kterou jsem přečetla. Jeho styl vyprávění se mi líbí, příběh je čtivý a zajímavý. Trochu jsme měla problém se orientovat, kdo je čí bratranec a druhá manželka, na druhou stranu se mi velmi líbilo to, jak autor popisoval rytíře a jejich hrdinství. Více než rodinné pletky mě bavilo plánování jednotlivých útoků na hrady a jejich dobývání. Ale popravdě, trochu mě mrzelo, že téměř pokaždé, co někdo něco slíbil, tak stejně nedodržel. Jako historický román to nebylo špatné, ale asi mě více baví novodobá historie. Momentálně o dalších dílech neuvažuji, ale kdo ví, třeba se k nim ještě někdy dostanu.

09.07.2023 4 z 5

Sex začíná v kuchyni Sex začíná v kuchyni Kevin Leman

Knihu mám doma již delší dobu, ale až teď díky výzvě jsem se k ní dostala a jsem mile překvapená. Kniha je napsaná čtivě, srozumitelně a jasně. Určitě je vhodná jak pro začínající páry, tak pro manželství, která již trvají déle. Autor zastává tradiční hodnoty v rodině, tzn. manželství mezi mužem a ženou a sexuální život až po svatbě. Vzhledem k tomu, že je originál knihy z roku 1981 upřímně by mě zajímaly autorovy názory a postoje k nynějším diskutabilním otázkám ohledně registrovaných partnertsví a genderové identity.

09.07.2023 5 z 5

7 návyků šťastných dětí 7 návyků šťastných dětí Sean Covey

Krásná dětská verze mé oblíbené knihy 7 návyků vysoce efektivních lidí od Stephen Coveyho. Tuto dětskou verzi napsal jeho syn a je opravdu krásná, poučná a děti baví :)

30.06.2023 5 z 5

To nejdůležitější na první místo To nejdůležitější na první místo Stephen R. Covey

Jedna z nejlepších knih na téma time managementu a životního poslání, jakou jsem kdy četla. Covey patří mezi celosvětové špičky a já až nyní opravdu doceňuji jeho význam. Knihu je potřeba opravdu přečíst a rozhodně ne jednou... Ani nelze popsat o čem přesně je, protože její záběr je tak rozsáhlý a přesahuje veškeré dosavadní knihy, které jsem kdy k tématu času četla. Covey mi vstoupil do života touto knihou již podruhé (poprvé při čtení knihy 7 návyků vůdčích osobností) a opět mě donutil přehodnotit některá má paradigmata a začít dělat správná rozhodnutí.

29.06.2023 5 z 5

Mraveneček na cestách Mraveneček na cestách Stanislava Reschová

Velmi vtipná a zábavná knížečka, moc nás bavila :)

14.06.2023 5 z 5

Pohádková babička Pohádková babička Eduard Petiška

Knížku jsme četli hned po Pohádkém dědečkovi. Líbila se nám (i synům), ale větší kouzlo pro mě měl Pohádková dědeček. Možná i proto, že jsem pohádky znala z dětství. Pohádky o holčičkách byly poučné a pěkně ilustrované.

05.06.2023 4 z 5

Buďte štastní i v těžkých dobách Buďte štastní i v těžkých dobách Andrew Matthews

Knihu jsem četla poprvé před 11 lety a teď jsem se k ní ráda vrátila. Jednoduchá, praktická, přehledná a taky vtipná :)

29.05.2023 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. (Sv. I. Díl I, II) Jaroslav Hašek

Knihu mám už roky v knihovně, ale až letos jsem se k ní konečně odhodlala. Od začátku mi před očima vyskakoval obličej pana Hrušínského a musím říct, že už po pár kapitolách mě ta postava šíleně rozčilovala :D První díl mě bavil, byla to taková ta švejkovská klasika, ale stačil mi k tomu, abych si udělala obrázek o celém díle. Druhý díl jsem dočetla už jenom proto, ať mám hotovo. Už mě to tolik nebavilo a vlastně to bylo pořád o tom samém... Takže 2 díly přečteny, jeden díl zkouknut a tímto bych to považovala pro mě za uzavřené :)

23.05.2023 4 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Jako dítěti mi knihu předčítala babička, u které jsem trávila hodně času. Milovala jsem pohádku o Šnofousovi a samozřejmě i ostatní pohádky. Proto jsem už delší dobu chtěla dětem knihu číst, ale synové se knížce vyhýbali, pořád vybírali něco jiného. Až jsem je "nalákala" na Šnofouse a to je chytlo :) Pohádky jsou přehledné, jasné a poučné. Po každé pohádce byli kluci (4 a 6 let) schopni zopakovat, o čem pohádka byla. A navíc se jím líbily nezapomenutelné ilustrace, prostě nádherná dětská kniha.

17.05.2023 5 z 5

Změňte svůj svět Změňte svůj svět John C. Maxwell

Knihy od Maxwella mám hodně ráda, tady jsem měla trošku problém se začíst. Jsem u něj zvyklá na trochu jiný styl psaní, více technický. Tady to bylo hodně o příbězích a inspiraci, což taky není špatné.

08.05.2023 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Četla jsem jedním dechem, krásné zpracování, kdybych to nevěděla, nepoznala bych, že se jedná o přepis scénáře. Kniha mě vtáhla velmi rychle do děje a o to více jsem se těšila na film. Ani ten nezklamal. Velmi oceňuji v knize závěrečnou kapitolku o tom, které informace v knize byly pravdivé a které nikoliv. To bych ocenila u všechny životopisných příběhů.

30.04.2023 5 z 5

Cipískova loupežnická knížka Cipískova loupežnická knížka Václav Čtvrtek (p)

Pohádky byly celkem obtížné, ale to mě zase baví, protože to je pro nás výzva. Skoro pokaždé jsme se snažila s dětmi pohádku krátce převyprávět, abychom si to zopakovali a správně pochopili děj. V knize byla spousta neznámých slov, něco jsme dohledali, něco jsme přešli a nechali být :) Kluci si z knihy pamatují základní věci jako je les Řáholec, že byl Rumcajs dřívě švec a že bydlí všichni v jeskyni. A taky, že kousek město Jičín, který je úplně jiný, než náš Nový Jičín ve kterém bydlíme :)

26.04.2023 4 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Mám velmi ráda knihy, které mě donutí v průběhu čtení nebo i po dočtení začít googlit... ať už o tučňácích, Argentině, poloostrovu Valdés či o životopisu Evy Perónové... Krásný příběh o vztazích (nejen s tučňákem) na pozadí historických událostí Argentiny.

09.04.2023 5 z 5

Záhada školní půdy Záhada školní půdy Zuzana Pospíšilová

Dětem (kluci 5,5 a 4) se líbilo, já osobně si myslím, že bychom zvládli i složitější text, mnohdy mi to přišlo dost triviálně napsané. Kluci se v podstatě na nic neptali, což je podle mě škoda. Když čteme složitější knihy, objevují nové slova (a mnohdy i já) a učíme se přitom. Ale jako samostatná kniha pro první čtení to bude určitě super.

05.04.2023 4 z 5

Svět bez stížností Svět bez stížností Will Bowen

Jednoduché a čtivé...otázkou je, kolik lidí se opravdu do výzvy pustí a vydrží to :) Já už začala a vypadá to na hoooodně dlouhou pouť :D

31.03.2023 5 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

Knihu jsem si koupila víceméně z nějaké nutnosti, abych splnila počet knih na e-shopu a dostala slevu, ale musím říct, že jsem příjemně překvapena. Červenou knihovnu nečtu, ale pokud je romantický příběh proložen historií a ještě k tomu nějakým zajímavým tématem, tak si dám říct. A kniha mě opravdu dostala. Řekla bych, že to nejdůležitější z celé knihy byly popisy vůní a popisy jednotlivých postav...to jak je dokázala Elena popsat od účesu, oblečení, přes druhy látek až po doplňky a následně navnímat jejich životní příběh, to mě velmi bavilo a považuji to za nejlepší části knihy...Samotná dějová linka byla zřejmá téměř od začátku, i tak jsem četla knihu se zaujetím a očekáváním, co přinese...bylo to takové balancování jedné životní etapy hlavní hrdinky, její úvahy, prohry, výhry, domněnky...kniha měla pro mě atmosféru a vůni...

27.03.2023 4 z 5