Štaflík a Špagetka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Veselé vyprávění o dvou psích kamarádech známé z televizních večerníčků, jemuž nezapomenutelnou podobu vtiskl výtvarník Zdeněk Smetana. Dva psíci Štaflík a Špagetka se rozhodli, že už jsou dost velcí na to, aby se o sebe postarali sami, a tak se vydali za opravdovým psím dobrodružstvím. Stačí přeskočit plot a vypravit se do světa na zkušenou… Bohatě ilustrovaný text je určen k hlasitému předčítání, ale poradí si s ním i začínající čtenáři. Kniha patří k nejúspěšnějším titulů edice Ahoj děti, dobrou noc. 3. vydání. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62144/staflik-a-spagetka-62144.jpg 4.380
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Štaflík a Špagetka

georginaa
30. listopadu

Večerníček byl moc pěkný a moje dcerky ho měly moc rádi. Proto když jsem sehnala knihu, byly nadšené, že si ji mohou prohlížet a číst.

Zlatinka.Emilly
09. dubna

Moc hezky psané příběhy o dvou pejscích, které děti znají z večerníčku. Doplněno veselými obrázky, myslím, že knížce nelze nic vytknout.


Knihomolka506
14.08.2020

Pěkný příběh a večerníček o dvou pejscích. kteří chtěli objevovat svět, ale nakonec přišli na to,  že je všude dobře, ale doma nejlíp :-)

Monike
25.04.2020

Super pribehy jsem hltala ja i mi dva mali posluchaci...

RendyaDav
18.01.2020

Synovy se tito psí hrdinové moc líbili...

Sandik
15.11.2019

Večerníček sám o sobě je skvělý a především první, ještě černobílá řada, uchvacuje řadou bláznivých nápadů a absurdních situací. Přetavit podobný děj do podoby psaného textu téměř nejde. Přesto by člověk očekával alespoň určitou snahu něco z poetiky filmového vyprávění zachovat. Autoři knihy se o to ovšem vůbec ani nepokusili! Veškerá hravost, nadsázka a vtip je ta tam. Namísto toho čteme seriózně vyprávěný děj, v němž se dá všechno racionálně vysvětlit a je to suché až to bolí. Autoři sice vytváří děj který s večerníčkem rámcově souvisí, ale jinak je vlastně úplně "o něčem jiném". Přitom nic nebránilo udělat z toho například pohádkový komix po způsobu skvěle přetlumočeného Maxipsa Fíka. To by ale autoři zřejmě museli mít více fantasie. Bída a utrpení...

Barza
19.09.2019

Z dětství jsem znala večerníčky. Knížku jsme dostali. Syn si ji vybral jako první, kterou bude sám číst, večerníček nezná. Pro začínající čtenáře není nejvhodnější, malé písmo, plná stránka textu, relativně dlouhé kapitoly. Syn to louskal snad půl roku, až se prolouskal do konce. Příběhy se nám líbily. Doporučuji předčítat nebo trochu zdatnějším čtenářům.

katka_dv
05.05.2019

Hodnotím podle 3leté dcery. Večerníček nezná. Knížku má ráda i díky jejím krásným ilustracím, čteme pravidelně před spaním. Jako dospělá oceňuji nadčasovost, kdy není potřeba příběh nebo jednotlivá slova dovysvětlovat (snad jen kromě "zatápění v kamnech", které už dnešní děti neznají).

1