janina66 Online janina66 komentáře u knih

Most sebevrahů Most sebevrahů Taylor Adams

Za děj knihy 3* +1* za načtení audioknihy Jitkou Ježkovou Martinem Stránským.
A samostatnému ději. Líbilo se mi střídání z pohledu Cambry a dvojčete Leny. Díky audio byl poslech ok, ale hodně se kniha zbytečně táhla. Až poslední 3až 4 kapitoly byly napínavé.
Není úniku u mě vede. Druhá kniha Na dostřel slabší a tato třetí nejslabší.

09.02.2024 4 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Marťanem jsem moc nadšená nebyla pro velké množství odborných termínů.
Ale kniha Spasitel, audiokniha, se mi moc líbila. Bavily mě rozhovory Grace s jeho novým kamarádem Rockym. Velmi osvěžující. Konec se mi také líbil.

05.02.2024 5 z 5

Záludné vlny Záludné vlny James Patterson

Další podařená kniha, kterou jsem od Pattersona četla. Velmi čtivé, přiměřeně napínavé s láskou v pozadí. Hezký epilog.

05.02.2024 4 z 5

Proč má Eda spoustu času a dospělí ne? Proč má Eda spoustu času a dospělí ne? Meike Haberstock

Četla jsem synovečkovi, předškolákovi, když jsem ho hlídala. Potom jsem mu trochu osvětlila hodiny, ale má čas.
Nebyla to špatná knížka.

31.01.2024 3 z 5

Naivní detektivka z knihovny Naivní detektivka z knihovny Jana Chroustová

Milá jednoduchá detektivka, která mě moc bavila. Sice krátká jednohubka, ale s napětím, bez zbytečné omáčky. Skvělá parta "pátračů".

31.01.2024 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Tak 70%
Nebylo to špatné. Vyslechla jsem audio. Líbila se mi zápletka i pohled z pohledy Sáry a Eddiho. Polovina se táhla a naopak konec moc urychlený.
Hezký poslech.

29.01.2024 4 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Tato velmi pohodová krátká detektivka se povedla.
Trošku jsem myslela ma jiného, kdo byl vrahem. Líbilo se toto pokračování.

28.01.2024 4 z 5

Smutek poručíka Borůvky Smutek poručíka Borůvky Josef Škvorecký

Skvělé povídky. Originální zápletky jednotlivých případů. Sympaťák Borůvka.
Asi nejvíce mě bavila povídka Aristotelská logika-smrt manekýnky na módní přehlídce.
Vědecká metoda-smrt tanečnice ve sprchách. To jsem byla opravdu zvědavá, kdo vraždil.
Smrt na Jehle-také originální.
Povídky jsem si dávkovala pomalu, moc mě bavily číst.

28.01.2024 5 z 5

Případ rozeklaného tunelu Případ rozeklaného tunelu Jan Frána

Příjemné čtení dobrodružno-detektivní knihy. Trošku pohádka pro dospělé, pro náctileté určitě napínavé. Ale byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne.

27.01.2024 4 z 5

Život v utajení - Příběh agentky CIA Život v utajení - Příběh agentky CIA Amaryllis Fox

Knihu jsem naštěstí vyslechla audio.
Čekala jsem od knihy více o špionáži více akcí v terénu. A tak tato verze mě vůbec neoslovila, až nudila. Moc dětství a dospívání. O práci v CIA málo, a když, tak hlavní hrdinka mi přišla moc sebestředná, jakoby měla jen ona zachránit svět a mír. A její manželé-kapitola sama pro sebe.

24.01.2024 2 z 5

Jane utíká Jane utíká Joy Fielding

Audiokniha.
Až na ten konec, byla celá kniha jedna velká depka!
Ale líbilo se mi to.
No a co dodat k manželovi? Hnus

18.01.2024 4 z 5

Hora světla Hora světla Emilio Salgari

Dobrodružná pohádka z exotického prostředí. Zlo bylo potrestáno, klaďasi zvítězili.

17.01.2024 4 z 5

3x Hercule Poirot 2 3x Hercule Poirot 2 Agatha Christie

Pěkné 3 knihy v jedné.
Sice jsem jednotlivé povídky četla samostatně, některé jsem vyslechla audio, či viděla zfilmované.
Na 2dny jsem si vždy dávkovala jeden příběh.

16.01.2024 4 z 5

Muž bez psa Muž bez psa Håkan Nesser

Audiokniha.
Nebylo to špatné, ale na můj vkus moc zdlouhavé. A samotná policie se zrovna moc nevytáhla svým nijakým pátráním.

15.01.2024 4 z 5

Záhada panství Mogdon Záhada panství Mogdon Matthew J. Costello

Opět velmi čtivá oddychová detektivka s oblíbenou dvojicí. Tentokrát trochu slabší, než začátek série. Jednohubka k odpočinkovému odpoledni.

15.01.2024 4 z 5

Křižovatky Křižovatky Jan Cimický

Skvělá česká detektivka. Velmi zajímavé pátrání. Kde se vzalo auto, které srazilo Pavlínu?
Moc mě kniha bavila.

14.01.2024 5 z 5

Probuzená šelma Probuzená šelma František Niedl

Náš neohrožený superhrdina Michal Dabert opět na scéně. Projeli jsme s ním skoro celou evropou, i na moři.
Skvělá, čtivá četba. Napínavé a i vtipné. Moc mě to bavilo.

12.01.2024 4 z 5

Poklad byzantského kupce / Dialogy pro klarinet cimbál a bicí nástroje Poklad byzantského kupce / Dialogy pro klarinet cimbál a bicí nástroje Václav Erben

Poklad byzantského kupce jsem již dříve vyslechla audio, a líbilo se mi více, než zfilmonou verzi.
Druhá povídka byla kratší, ale i tak zajímavá.

09.01.2024 5 z 5

Viděla jsem vraždu Viděla jsem vraždu Agatha Christie

Opět skvělá zápletka. A kdo je vrah?
Knihu jsem si užila. Jako vždy hodně postav v knize.

09.01.2024 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Velmi čtivá a příjemná detektivka. Prima dvojice, Sarah a Jack. Kniha neměla hluchá místa a děj pěkně odsýpal. Vraha jsem tušila správně.
Moc hezká obálka. Určitě si přečtu pokračování.

09.01.2024 4 z 5