Janík511 Janík511 komentáře u knih

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Zajímavá severská detektivka - jiná káva oproti jiným autorům. První polovina nijak přesvědčivá, vadila mi laxnost detektivů, kdy mohlo být lépe propracované téma, ale konec už měl spád. Zkusím ještě další díl.

11.03.2019

Teď už tě vidím Teď už tě vidím Nicole C. Kear

Přečteno během týdne. První polovina knihy se četla jedním dechem, druhá půlka od mateřství už taková přesvědčivá nebyla, ale jako oddychovka neurazí. Příběh ženy, která bojuje s postupnou slepostí než si nakonec přizná, že není co skrývat a musí s pravdou ven.

08.03.2019

Rukojmí Rukojmí Stefanie Pintoff

Knihu jsem zakoupila ve výprodeji za pár korun a mohu říci, že jsem nevyhodila penízky nadarmo. Četla se mi dobře, děj od půlky dále má už pravý náboj a konec celkem překvapivý, že nic není takové, jaké se zdá.

02.03.2019

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Jedním slovem - pohodová.

25.02.2019

Jak začíná láska Jak začíná láska Meg Cabot

Úžasná oddychovka psaná stylem e-mailů. Přečtena za tři večery a opravdu jsem se bavila. Meg nikdy nezklame a ráda si přečtu i něco dalšího.

21.02.2019

S konečnou platností S konečnou platností Andreas Pflüger

Po přečtení přemýšlím, jaké hodnocení napsat. Souhlasím, že kniha mohla mít klidně o stovku stran méně. Nečetla se vyloženě špatně. Na konci není jasné, jak to dopadlo s Nikem. Jenny sice možná začne vidět, ale je to jen domněnka. První polovina knihy se četla celkem sama, druhá už trochu pokulhávala. Zajímalo mě, jaké pohnutky měl padouch a proč si Jenny vyžádal, což je až v závěru knihy. Za mě určitě za přečtení stojí, jen to chce vydržet až do konce.

19.02.2019

Zločinecký podnik Zločinecký podnik Owen Laukkanen

Nečetlo se to špatně. Není to úplně můj šálek kávy, ale kupodivu mě kniha bavila. Celou dobu víte, kdo za vším zlem stojí a pak jak spadne klec.

Hrobař Hrobař Lisa Jackson

Výborná, moc se mi líbila. Určitě se k ní někdy vrátím. Po delší době knížka, ze které jsem byla opravdu nadšená.

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Po přečtení prvního dílu jsem se vrhla na druhý. Musela jsem nakonec dočíst všechny díly, abych se dozvěděla, jak to celé dopadlo. Za pár korun celkem zajímavé čtení. Možná je to četba spíše pro mladší ročníky, ale i tak jsem se bavila.

12.02.2019

Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Hotel Babylon aneb Nechcete raději zůstat doma? Imogen Edwards Jones

Výborné, bavila jsem se.

Léčba ostrou břitvou Léčba ostrou břitvou Daniel Polansky

Přečetla jsem před časem jen první díl a to jen díky tomu, že má málo stran. Bohužel mě styl ani zápletka nezaujala. Hlavní hrdina mi ani trochu nebyl po chuti. Druhý díl už jsem vzdala. Tohle opravdu není nic pro mě!

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Zakoupena v akci, zaujala mě krásně udělaná obálka. A ejhle, četla se dobře, děj se mi líbil. Čekala jsem s napětím, jak to celé dopadne. Je to taková oddechovka, nic nenáročného, ale pro mě vítaná změna. Určitě si ráda přečtu od autorky ještě něco dalšího.

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Zaujala mě obálka, přečetla jsem, ale zase u vytržení jsem nebyla. Na detektivku celkem přeslazené. Pomsta se mi líbila více, pokud mohu srovnávat. Zkusím ještě další...

Past Past Melanie Raabe

Po dlouhé době knížka, která má přiměřený počet stran a bavila mě po celou dobu. Taktéž nechápu nízké hodnocení, opravdu stojí za přečtení a byla jsem mile překvapena. Jen mě mrzí, že Linda s detektivem po tak dlouhé době k sobě už nenašli cestu.

09.02.2019

Teta Poldi a sicilští lvi Teta Poldi a sicilští lvi Mario Giordano

Příjemná oddychovka, která mě mile překvapila. Teta Poldi je ztřeštěná, má své detektivní metody a byla mi velmi sympatická. Případ nakonec vyřešila svým vlastním způsobem. Pokud by byl další díl, ráda si opět přečtu.

08.02.2019

Zrada Borgiů Zrada Borgiů Sara Poole

Po přečtení prvního dílu jsem se pustila do druhého. První díl nebyl sice z nejlepších, ale dala jsem autorce šanci a byla zvědavá na pokračování. Bohužel i druhý díl je nemastný, neslaný. Dočetla jsem ji, ale stačilo.

Jed Jed Sara Poole

Kniha mě zaujala obálkou, která se povedla. Děj už tak propracovaný nebyl a místy jsem se i nudila.

Dareba Dareba Johanna Lindsey

Jednoduchý děj pro odpočinkovou četbu. Příjemné čtení pro nenáročného čtenáře, za mě super. Lindseyová ví, jak na mě a její knížky sem tam ráda vyhledávám. Ráda si přečtu něco nového.

Koruna Koruna Nancy Bilyeau

Knihu jsem si zakoupila jako odreagování od všech detektivek. Mohu říci, že po přečtení mě nadchla a zakoupila jsem další díl. Oba dva díly se mi líbily. Ráda si přečtu další. Nevadí, že knihy mají více stran, právě naopak. Zápletka dobrá, čtení příjemné. Počkám si na další díl, jestli u nás výjde.

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Loutkař mě zatím vůbec nechytl. V půlce odkládám a možná jen prolistuji do konce. Hadrový panák byl také velmi slabý, ale vydržela jsem jej dočíst. Chtěla jsem dát autorce další šanci a zkusit jiný díl, ale obávám se, že tuto knihu nakonec odložím a ani dočítat nebudu. Celkem velké zklamání, pro mě nezáživné čtení.

18.01.2019