Zrada Borgiů

Zrada Borgiů https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210915/bmid_zrada-borgiu-I2I-210915.jpg 3 24 11

Poisoner Mysteries série

< 2. díl

Před Tudorovci tu byli Borgiové. Vášniví. Nebezpeční. Smrtící. Je léto roku 1493 a Rodrigo Borgia je jako Alexandr VI. papežem už téměř rok. Francesca, dvorní travička nejproslulejší a nejnebezpečnější rodiny v Itálii, musí opět napnout všechny síly, aby ho ochránila. Staří nepřátelé nespí a z Florencie se blíží další hrozba v podobě fanatika, který je odhodlaný zničit všechno, co se zavázala chránit. Francesca musí v tajných kryptách i rušných ulicích Říma bojovat s vlastními démony a odhalovat spiknutí. A třeba kvůli tomu i sama umřít – a zase vstát z mrtvých.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Borgia Betrayal , 2011

maja8148
maja8148
28.01.2022 odpad!

Miluju Borgie - Rodriga, Cesara i Lucrezii (tu natolik, že jsem jednu dobu všude na internetu používala její jméno jako pseudonym). A ano, tato kniha sice není přímo o nich, ale o jejich soukromé travičce, ale i tak mě to neskutečně zaujalo a tak jsem se do knihy pustila. A v tu chvíli to začalo skřípat. Hlavní hrdinka je nejlepší travička v Itálii a dost možná i na světě, vyzná se v léčitelství a zjevně i v zeměpisu, je to prostě neskutečně chytrá holka (a to ji není zjevně ještě ani 18 let), je sirota, která chce pomstít smrt otce, je milenkou Cezareho Borgii a on ji odhaluje svoje stránky, které nikdo jiný nezná, je nejlepší (jedinou) kamarádkou Lucrezie a sám papež se ji svěřuje se státními tajemstvími a svými obavami. Do toho na ni spoléhají i další vysoce postavení lidé v Římě, kdosi se ji snaží zabít a je jedinou překážkou v usmrcení papeže a následným koncem křesťanského světa jak jej známe. Jo a samozřejmě s ní zmítají city mezi dvěma muži z nichž jeden z nich je kardinál a druhý je členem Iluminátů (jo to sem vám neřekla, že hlavní hrdinka je jedním z členů vznikajících Iluminátů?). No ale aby naše hrdinka nebyla jen dobrá, tak má jednu špatnou vlastnost- je plna temnoty a tato temnota způsobuje to, že se o ní zmiňuje snad na každé stránce, ale poté ji zachrání uprostřed noci život. Ano prostě to zní jako další z mnoha a mnoha Fanfikcí na internetu, kde prostě do hlavní hrdinky autorka dosadí sebe, ale i mezi těmito díly se dá občas něco pěkného najít... Ovšem tohle rozhodně není ten příklad. Zvládla jsem přetrpět cca 120 stránek (z 350) z kterých mi v hlavě utkvěla jen bílá kočka a že Cezare chodí rád v černé. Ono se tam vlastně ani nic moc jiného nestalo. A i ty dvě "napínavé, děsivé a akční" scény, co zde byly za mě byly ty asi nejnudněji popsané v celé historii literární tvorby

Janík511
Janík511
22.01.2019

Po přečtení prvního dílu jsem se pustila do druhého. První díl nebyl sice z nejlepších, ale dala jsem autorce šanci a byla zvědavá na pokračování. Bohužel i druhý díl je nemastný, neslaný. Dočetla jsem ji, ale stačilo.

04.08.2017 1 z 5

Tak to se moc nepovedlo. Protože se mi nedávno dostal do ruky první díl (Jed), cítila jsem povinnost osvěžit si ten druhý, který jsem minule nepochválila a doufala, že ho budu nyní vidět jinak. Inu, nepochválím ani teď. Hrdinka sympatie nevzbuzuje, temnoty je ažaž, děj se natahuje do nemožnosti a nakonec ten hlavní padouch Morozzi stejně upláchne. Já jen doufám, že se psaním těchto dvou dílů autorka natolik umělecky vysílila, že na třetí jí síly nezbudou.

Petra de Valo
Petra de Valo
25.06.2017 3 z 5

Kniha, ktorú stačí prečítať 1x, štýl mi príde dosť začiatočnícky, dej málo napínavý. Čo ma dosť iritovalo, je, že Francesca dookola označuje Cesara ako svojho "temného milenca", takisto neustále hovorí o temnote v nej. Zmysel jej fingovanej smrti mi nejak unikol. Koniec taký nijaký, asi aby mohla prísť aj tretia časť, v ktorej sa bude zase pátrať po šialenom kňazovi.

oli.rock
oli.rock
19.01.2017 3 z 5

Lehká ,,historická,, kniha před spaním. Nelituji, že jsem jí četla, ale některé knihy stačí číst jen jednou :)

11.09.2016 1 z 5

Po přečtení několika kapitol jsem knihu odložila. Pokud mám použít slovo, které ji podle mého názoru nejvíc vystihuje, pak je to JALOVOST.

Hanulak01
Hanulak01
23.04.2016 3 z 5

Začátek opravdu nic moc, samé opakování. Po přečtení těchto dvou knih jsem začala být alergická na frázi ,,ale to odbíhám'', která tam byla několikrát a působila dojmem, jako by autorka chtěla něco napsat, ale pak si uvědomila, že o tom nic neví. Celou knížku naštěstí zachránil alespoň konec, který se opravdu moc povedl. Ale bohužel, čekala jsem od toho víc :/

paulinschildie
paulinschildie
04.03.2016 3 z 5

Zrada Borgiů je průměrná kniha. Motiv je sám o sobě dobrý. Honba papežovy travičky za šíleným mnichem a jeho sektou mi připomíná pátrání agentů CIA po teroristech, jen se to odehrává v 15. století. Jinak mě to moc nebavilo, v první polovině se nic neděje, v druhé se to trochu rozjíždí a zajímavý je jen konec knihy. Líbila se mi závěrečná část, kdy Franceska zachrání Sixtinskou kapli před výbuchem, to jsem se opravdu začetla.

LenkaKa
LenkaKa
23.07.2015 2 z 5

Mě tahle kniha nějak "nešla" nemohla jsem se do ní začíst, nakonec jsem ji dočetla, ale za mě nic moc.

fraste
fraste
21.02.2015 5 z 5

celkově spokojenost,svět byl stejně krutý jako je dnes,jen prostředky byly jiné, pro mě zajímavá byla iluze smrti,zpomalení metabolismu, stejně jak u Shakespeara,kdy byla uspaná Julie,zajímala by mě látka,která byla použita

lusila
lusila
20.08.2013 4 z 5

Ľahké čítanie, ideálne na dovolenku. Veľmi zaujímavý opis fungovania vodných hodín, doteraz som o nich nečítala.
Túto knihu som si požičala z knižnice, Jed nemajú, čo je škoda.