Jane007 Jane007 komentáře u knih

Kniha o lidech a zvířatech Kniha o lidech a zvířatech Axel Munthe

Knížka vybrána jako další do Výzvy. Těšila jsem se na zajímavé povídky o zvířatech a ono nic. Až na asi čtyři povídky to byla nuda a dost špatně se mi to četlo. Snad mi sedne jiný bod Výzvy víc.

10.06.2019 3 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Na tuto knížku jsem narážela už hezkých pár let. Letos jsem si řekla, že ji v rámci Výzvy konečně přečtu a musím říct, že toho nelituji. Je teda dost k zamyšlení a chvilkama se četla hůř, ale příběh je originální a hlavnímu hrdinovi se nedá jinak než fanfit. Doporučuji

07.06.2019 5 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Knížku jsem si vybrala kvůli Výzvě, v naší knihovně toho moc na výběr nebylo. Četla se chvilkama dobře, chvilkama špatně. Dost mi tam chyběly uvozovky v přímé řeči. A taky se mi špatně četla ostravština, ale do děje to pasovalo. V celku dobré čtení.

21.05.2019 3 z 5

Anglický pacient Anglický pacient Michael Ondaatje

Knížka přečtena kvůli Výzvě, jinak bych ji nejspíše nečetla. Nečetla se vyloženě špatně, ale chvilkama jsem se dost ztrácela, protože příběhy postav se hodně pletou.

17.05.2019 3 z 5

Dívka ve věži Dívka ve věži Katherine Arden

Přestože je kniha o trošku slabší než první díl, musím uznat, že se četla sama a hrozně mě bavila. Teď už jen počkat na další díl.

09.05.2019 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Knížka se mi líbila, byla podobná Panství Downton, i když o hodně slabší. Co mi na knížce nejvíc vadiilo, jsou dost časté překlepy a chyby. Myslím, že tohle by si mohli odpustit. A konec mě taky trochu zklamal, to už bylo přehnané. Každopádně knížka je příjemná oddychovka a četla se sama, jen mít víc času. Jsem zvědavá na další díly

12.04.2019 3 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Od Londona jsem četla jen Bílého tesáka, tak jsem byla velmi překvapená, jak dobrou knížku napsal. Je to hodně na zamyšlení a určitě to ještě nějakou dobu budu trávit. Každopádně doporučuji.

28.03.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Krásná kniha, nemohla jsem ji odložit. Knihy od paní Mornštajnové mi prostě sedí. Těším se na další

28.03.2019 5 z 5

Medová smrt Medová smrt Hanni Münzer

Knížka byla dost dobrá. Jediné, co mi tam trochu nesedělo, bylo zarámování současností.

24.03.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Upřímně, nebýt Výzvy, knihu bych nečetla. Špatně se mi četla a místy mi děj přišel trochu nudný.

24.03.2019 3 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Příjemná kniha, docela si oproti předchozímu dílu polepšila, ale ten konec byl až moc americký. Každopádně bylo fajn se znovu potkat s Lou.

07.03.2019 4 z 5

Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Agatha Christie

Opět úžasná kniha. Všechny divadelni hry bych nejradši viděla. Třeba se jednou podaří????

04.03.2019 5 z 5

Piknik v Provence Piknik v Provence Elizabeth Bard

Kniha plná chutí a kouzla Provence. Měla jsem tendence sehnat košík a jet spolu s Elizabeth degustovat různé dobroty.

01.03.2019 3 z 5

Divotvůrce Divotvůrce Sebastien de Castell

Knížka se četla sama, rozhodně si půjčím pokračování.

23.02.2019 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

WOW, tomu říkám dost dobrá fantasy. Dochází mi slova a to ji chci vychválit až do nebe. Úžasný příběh už od prvního dílu, kdy jsem se zatajeným dechem držela pěsti Hirce i Rimemu, obdivovala sílu, měnila názory na vidoucího, měnila názory na světy,... Teď, když už mám dočtený poslední díl, zbývá jen jedno. Značku pro autorku, když napiše další super fantasy

23.02.2019 5 z 5

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Agatha Christie prostě uměla! Vraha jsem neuhádla a božský Poirot mi opět dokázal, jak skvělé jsou jeho šedé buňky mozkové. Doporučuji

13.02.2019 5 z 5

Ve třiceti (poprvé) single Ve třiceti (poprvé) single Lisa Daily

Na knížce mě zaujala nálepka, že je to pro fanoušky Bridget Jonesové, proto jsem si ji chtěla přečíst. Proto jsem po přečtení trochu zklamaná. Čekala jsem od knížky trochu víc. Děj předvídatelný, trapasy téměř žádné a ani jsem se moc nezasmála. Tohle se moc nepovedlo.

04.02.2019 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Wow, musím říct, že mě knížka naprosto dostala. Mornštajnová umí napsat knížku o válce,bývalém režimu,... tak, aby to pochopil i člověk, který to vůbec nezažil (díkybohu). Během čtení jsem si často dolovala z hlavy, co jsme se učili v hodinách dějepisu. Líbí se mi, že postavy nejsou ničím přikrášlené, ale i tak jsem si je všechny oblíbila. Doporučuji všem, co mají rádi historii

27.01.2019 5 z 5

Kaldera Kaldera John Flanagan

Flanagan prostě umí napsat dobrou knihu. Líbí se mi, že se u ní báječně odreaguju. Každopádně dokáže navnadit na dobré jídlo a velký hrnek kávy. Doufám, že další díly vyjdou brzo, Volavka mi bude chybět.

24.01.2019 5 z 5

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

I když to nebylo typicky hraničářské (nedostatek válení v blátě, pití kávy, zelených pláštěnek,...), čtení jsem si skvěle užila. Hlavně mi Maddie konečně přirostla k srdci (ne tolik jako Halt a Will). Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat. Doporučuji

19.01.2019 5 z 5