Jancas.s Jancas.s komentáře u knih

Čarodějnické procesy na Jesenicku Čarodějnické procesy na Jesenicku Michaela Neubauerová

Čtivě zpracované historické prameny, týkající se inkvizičních procesů na jesenicku a zlatohorsku. Upřímně, toto téma ve mně vzbuzuje vztek - všechny ty vážené pány z tribunálu bych natáhla na skřipec taky, aby věděli, co se dá vše "přiznat". Velmi stinná stránka církve.

11.07.2022 5 z 5

Morana Mařena Morana Mařena H:o)nza Vojtko (p)

Krása! :)

05.04.2022 5 z 5

Hygge - Tajemství spokojeného života Hygge - Tajemství spokojeného života Louisa Thomsen Brits

"Hygge je tak obyčejné, tak propletené s našimi každodenními životy, že mnoho z nás si neuvědomuje, že už ho umíme prožívat."
Tuhle knihu bych nazvala knihou přítomného okamžiku, protože je v ní obsaženo o hygge vše, ale po dočtení si za boha nemůžu vzpomenout co :)

09.08.2021 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tak tohle byl skvělý zážitek, vůbec nevím, kam tento příběh časově zařadit, ale atmosféra tajemství, strachu, podivné mentality místních lidí a to všechno v kombinaci s pohanskou mytologií, která hraje ve všech směrech prim...
Za mě víc takových knih.

17.05.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Na můj vkus trochu úlet a přitažené za vlasy. Pro mě je "mrazivé" a "děsivé" to, co si dokážu představit reálně.

28.04.2021 3 z 5

Procházky Olomoucí Procházky Olomoucí Tomáš Kryl

Tu si určitě koupím, musím mít doma :) Stihla jsem totiž exkurzi jen po hřbitově a je to kniha plná zajímavostí, takže ideální pro milovníky historie a Olmíku, je to srdcovka ❤️

10.03.2020 5 z 5

Momentky Momentky Barbara Nesvadbová

Úvahy, stesky, zamyšlení, ale jako celek to na dobrou knihu prostě není. Stalo se mi, že jsem četla kapitolu, měla jsem pocit, že ještě čtu tu předešlou (témata se opakují), ale najednou skončila a já si za boha nemohla vybavit, o čem byla. Plus ten styl psaní...myšlenky se mají rozvíjet, aby po nich oči klouzaly, ale... Místo toho. Tečky. Krátké věty. Jako. Údery.

03.01.2020 2 z 5

Zapomenutí sérioví vrazi Zapomenutí sérioví vrazi Jason Lucky Morrow

Pravda je taková, že když vezme člověk do ruky knihu s názvem "Zapomenutí sérioví vrazi", očekává příběhy...ano, sériových vrahů. Těch byla v knize menšina - rovnou mírou se dělí s masovými vrahy, vrahy s jednou obětí a co více - v knize jsou i příběhy, které končí pouhým zraněním, takže tady jsme úplně mimo mísu. Proto jedna *.

17.10.2019 1 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Pár hlášek super :D Úplně jsem slyšela Pavláska v určitých pasážích. Nicméně čtenářsky nenáročné, přečtené za odpoledne :)

09.01.2019 3 z 5

Charakter mlčel a mluvilo tělo Charakter mlčel a mluvilo tělo Halina Pawlowská

Ani nevíte, Halino, jak jsem Vás se svýma pětkama pochopila :) :) :)

29.03.2018 3 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Dočetla jsem jen proto, že nerada vracím rozečtené knihy, ale za sebe nemůžu říct, že by mě bavila a těšila se na ní. Kniha samozřejmě není o nějakém propracovaném ději, je to vlastně jakýsi soubor glos ze života s nadsázkou tak velkou, že mi to mnohdy ani vtipné nepřišlo.

09.02.2018 2 z 5

Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci Halina Pawlowská

Je to prostě oddechovka a čtení na jeden zátah :) hrdinka zase takový trochu slon v porcelánu řešíc patálie s mužským plemenem.

10.01.2018 3 z 5

Setkání s tajemnem Setkání s tajemnem Arnošt Vašíček

Perfektní, měla jsem z některých příběhů husí kůži a v noci se bála vylézt z pokoje :)

30.11.2017 5 z 5

Agnes a ostrov Stínů Agnes a ostrov Stínů Veronika Hájek Hurdová

Stejně jako u první knihy Agnes a zakázána hora, i u této jsem měla pocit, jak zázračný balzám na duši to je. Moudrá kniha. Kéž bych se dočkala světa, ve kterém takto přemýšlí mocní.

10.09.2023 5 z 5

Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Nasraná máma - Nekorektní průvodce těhotenstvím od početí k porodu Tereza Maroušková

Přečetla jsem toho času v 15. týdnu mého prvního "plodu" a za mě super! Fakt jsem se pobavila, hlavně v plno situacích joo ztotožnila (musela jsem pár pasáží přečíst mužovi, páč mě podezřívá z toho, že na těhotenství svádím lautr všechno)... Už jsem se potřebovala odreagovat od všech těch seriózních rad zkušených matek a odborných knih:) A ten konec byl moc hezký hele. J.

10.09.2023 5 z 5

Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny Zákoník mé ženy aneb Obyčejné dny René Melichar

Tento styl humoru mi bohužel není vlastní, takže jsem četla poměrně dlouho....chvílemi jsem tápala, o čem je vlastně řeč, a kapitola zasvěcená tématu "čí je krabička s jídlem" byla celkem trápení :D

08.08.2022 2 z 5

Nevěřte tomu Nevěřte tomu Charlie Donlea

Přečteno na jeden zátah - začátek navnadil a konec? Ten překvapil zaručeně, hodnotím jako povedené.

08.08.2022 5 z 5

Na Seně Na Seně Vojtěch Rauer

Knížku jsem přečetla na jeden zátah, úplně jsem se vrátila do téhle "dětské" doby, kdy se člověk snaží vrhnout po hlavě do světa dospěláků a užívá si všeho zakázaného s pocitem, že mu svět patří :) Joo, to až zpětně si uvedomíš, že fakt není kam spěchat. Jediné, co bych vytkla, byl spoiler v ději.

24.05.2022 5 z 5

Kachlové sporáky Kachlové sporáky Václav Vlk

Perfektní knížka, kde nechybí praktické rady a návody, včetně doporučených materiálů pro stavbu svépomocí.

21.03.2022 5 z 5

Nebojte se jíst - a hubnout! Nebojte se jíst - a hubnout! Karolína Katchaba Hrubešová (p)

Proboha. Recepty nic moc, a kontroloval někdo úpravu? Ten nezarovnaný text? Už ta obálka vypadá jak z programu Malování, devadesátky jak vyšité. A když fotíš jídlo, které vypadá jak kejda a ještě nekvalitním foťákem, nemůžeš to poslat do světa jako kuchařku.

30.09.2021 1 z 5