Janamarie Janamarie komentáře u knih

Hakim Hakim John Knittel

Kniha pojednává o životě egyptského lékaře.

Podobizny lásky Podobizny lásky Marta Davouze

Moc pěkná kniha, malý průvodce galerií slavných dvojic.

Zlé lásky Zlé lásky Vlastimil Šubrt

Tři příběhy - končící vraždou.

19.02.2012 3 z 5

Penzion pro svobodné dámy Penzion pro svobodné dámy Josef Frais

"Čekání na chvíli, která vše změní".

19.02.2012 4 z 5

Via Mala Via Mala John Knittel

"Bola jar, čo nikdy neprišla. Žili jsme však dostˇ dlho, aby sme vedeli, že zostává to, čo sme nikdy nemali.
A to čo máme, sa pominie". ( z knihy)

19.02.2012 5 z 5

"Moje štěstí bylo vždycky v tom, že mne potkalo neštěstí!.

19.02.2012

Podobnost čistě náhodná Podobnost čistě náhodná Karel Franczyk

Dynamický děj, čtivě prezentovaná znalost prostředí, smysl pro jemnou ironii a humorný nadhled, to vše dělá z knihy atraktivní, čtivé, ale přitom nikoli povrchní dílo.

09.02.2012 4 z 5

Bezejmenná oběť Bezejmenná oběť Ruth Rendell

Z pohledu detektivního žánru je kniha slabší, ale jako zrcadlo dnešní společnosti je román rozhodně zajímavý a obsahuje hluboké emocionální postřehy, jež nelze přehlédnout!

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Ann Granger

V příběhu je mnoho podezřelých a čtenář musí číst obezřetně, aby se přiklonil k té či oné hypotéze. Kdo je podezřelý, jaké má kdo alibi, jaký je motiv k činu? Kdo je vrah? Co všechno se ještě odkryje? Jaké vztahy, city a vášně?

05.02.2012 5 z 5

Ohnivý tanec Ohnivý tanec Helene Tursten

Ohnivý tanec není pouhá detektivka, je zároveň románem společenským. Tragické události a pocity viny provázejí člověka po celý život. Mnoho nešťastných okolností, nešťastní lidé a nemocné rodiny… Ohnivý tanec je velmi zdařilá knížka.

Ohnivé kimono Ohnivé kimono Laura Joh Rowland

Japonská historie je pro nás přece jen vzdálená, nejen vzdáleností, ale i mentalitou lidí. Mocenské šarvátky, podlosti, vraždění nebo zemřít pro čest. Mohu-li porovnat romány od Rowlandové, které jsem četla, zjišťuji, že jsou stejně poutavé, napínavé a čtivé. Vřele doporučuji milovníkům historických detektivek.

05.02.2012 4 z 5

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

Hlavní postavou detektivky Soukromá pacientka je koroner Adam Dalgliesh a jeho blízcí spolupracovníci. Adam Dalgliesh je výjimečný, chytrý, profesionální, citlivý, ale chladný ve svém soukromí. Děj knihy je bezesporu zajímavý, je to typická anglická detektivka.

Vražedné pronásledování Vražedné pronásledování Brian Harper

Vražedné pronásledování je knížka, která se čte doslova jedním dechem, kapitoly jsou krátké, ale čtivé a napínavé, lákající k další četbě. Knížka je v podstatě stejně napínavá jako Smrtící pronásledování, jen děj se odehrává v jiném prostředí. Milovníkům detektivek a thrillerů doporučuji však knihy obě!
Z anglického originálu ( New York 1997) skvěle přeložil Lubomír Veselý.

05.02.2012 5 z 5

Rádce pro milovníky psů Rádce pro milovníky psů Paul McGreevy

Knihu vřele doporučuji všem chovatelům psů! Jedna věc je však teorie a druhá věc je praxe. Proto je nutné uvádět teorii
do praxe a aktivně pejska vychovávat dle dobře míněných rad, vhodné je: sdružovat se s ostatními chovateli a společně prožívat jak výcvik svého psa tak i radost z dosažených úspěchů. Vždyť jen s láskou a v radosti vychovaný pes se může stát opravdovým přítelem člověka! Není zlého psa – jen zlého pána!

04.02.2012 5 z 5

Díky za to, že jsi Díky za to, že jsi Bradley Trevor Greive

Harmonie, sounáležitost, poděkování a láska. Na téhle planetě jsme všichni na jedné lodi, lidé i zvířata!
Díky za to, že jsi je kniha výjimečná a zaslouží si být darována. Vždyť je od autora světoznámých obrázkových knížek
pro lepší náladu.

04.02.2012 3 z 5

Hup a Hop na moři Hup a Hop na moři Jiří Kafka

Autor Jiří Kafka popisuje dětem život na lodi, která se plaví po mořích. Nejen to, zdůrazňuje týmovou spolupráci všech postav na lodi. Představuje jejich práci, práci kapitána, kormidelníka, plavčíka, kuchaře… Každá práce je důležitá!
Autor dětem představuje i mořské živočichy… velryba, delfíni, žraloci, sardinky aj.

04.02.2012 4 z 5

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Knížka Pes Baskervillský je určena dětem, četla se dobře, může si ji však přečíst i dospělý čtenář. Přeji příjemné mrazivé chvilky nad touto detektivkou.

04.02.2012 5 z 5

Jedna vražda stačí Jedna vražda stačí Ivana Hutařová

Celkem klidná a pohodová detektivka.

04.02.2012 2 z 5

Zahrada pozemských rozkoší Zahrada pozemských rozkoší Giacinta Caruso

Román Zahrada pozemských rozkoší se mi četl dobře, děj byl napínavý až do konce. Autorka knihy nám poodhaluje historii slavného obrazu, ale poukazuje i na špatné lidské vlastnosti a zvrácenosti. Zajímavé je prolínání dvou příběhů, kapitoly se střídají, jednou jsme v současnosti, podruhé v historii. Velmi interesantní, zajímavé a čtivé!

03.02.2012 5 z 5

Magický čtverec Albrechta Dürera Magický čtverec Albrechta Dürera Giacinta Caruso

Pozoruhodná autorka ani pozoruhodná kniha by neměly uniknout čtenářské pozornosti a hlavně ne těm,
kdo se zajímají o slavné malíře, historii a dobrou současnou detektivku.

03.02.2012 5 z 5