Ohnivý tanec

Inspektorka Irena Hussová a její tým řeší podruhé v rozmezí patnácti let případ požáru spojeného s vraždou. Tehdy ho museli nakonec pro nedostatek důkazů odložit, nyní Irenu přivádí do prostředí baletních sálů a taneční akrobacie. Dříve podezřelá mladičká baletka Sofie se po patnácti letech sama stala obětí. A Ireně je jasné, že podobnost tragických osudů – dnes Sofie a před patnácti lety jejího nevlastního otce – nemůže být náhodná....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31535/irena-hussova-ohnivy-tanec-XX6-31535.jpg 3.943

Irena Hussová 6.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Motto

Eldsdansen, 2005

Kniha Ohnivý tanec

čef

Ohnivý tanec je trochu nadprůměrná detektivka, po předchozích dílech jsem však čekal více.
Příběh není tak složitý, pátrá se různými směry v několika kriminálních činech, otvírají se vzpomínky na minulost. Dcerky si hledají vlastní životní dramata a manžel poněkud vyhořel tak, jako několik budov s mrtvolami. Zajímá? Tak do toho.

cukrovka
14.10.2020

Čtivý detektivní příběh. Postupné odkrývání rodinného tajemství, které poznamenalo celou rodinu. Neřešené duševní poruchy, které vedou k tragédii.

TeaPeter
29.01.2020

Ufff! Ta byla tak severská! Žhářství, alkoholismus, kdejaká duševní odchylka/nemoc, nekonformní umělci, drogy - to všechno tam bylo. Do posvátné severské kombinace už chyběly jen potoky krve... Ale vážně. Od minulého dílu se sice kvalita zvedla, ale autorka už ukázala, že má na víc.

March
03.02.2018

Dobrá kniha, pachatele jsem uhadla a poměrně brzy.
Autorka my daleko lepší knihy.

pepa4081
27.12.2017

Má první kniha od této autorky. Spojuje se zde vyšetřování 15 let nedořešeného případu s novým zločinem. Asi od poloviny knihy jsem tušil, kdo je pachatel, takže jsem nebyl ani tak napjatý kdo, jako spíš zvědavý jak. Konec pak byl velmi překvapivý. Rozsah knihy 180 stran je tak akorát, že jsem neměl čas se nudit. Velmi povedená detektivka z kategorie „odpočinkových". Hned jsem začal číst další.
Velmi uspokojivé.

rekon
12.05.2017

Kniha se dobře četla, pro mne takový lehčí oddych.... Určitě si přečtu i něco dalšího od této autorky.

barynka15
05.08.2014

Úžasná kniha! Mám ráda detektivky a v tomto případě jsem až do konce hltala :)

Marie F.
19.02.2014

Vyřešila jsem ji a to mě štve:-)