Ohnivý tanec

Ohnivý tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31535/bmid_irena-hussova-ohnivy-tanec-XX6-31535.jpg 4 46 10

Irena Hussová série

Inspektorka Irena Hussová a její tým řeší podruhé v rozmezí patnácti let případ požáru spojeného s vraždou. Tehdy ho museli nakonec pro nedostatek důkazů odložit, nyní Irenu přivádí do prostředí baletních sálů a taneční akrobacie. Dříve podezřelá mladičká baletka Sofie se po patnácti letech sama stala obětí. A Ireně je jasné, že podobnost tragických osudů – dnes Sofie a před patnácti lety jejího nevlastního otce – nemůže být náhodná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Motto

Eldsdansen , 2005

čef
07.02.2021 5 z 5

Ohnivý tanec je trochu nadprůměrná detektivka, po předchozích dílech jsem však čekal více.
Příběh není tak složitý, pátrá se různými směry v několika kriminálních činech, otvírají se vzpomínky na minulost. Dcerky si hledají vlastní životní dramata a manžel poněkud vyhořel tak, jako několik budov s mrtvolami. Zajímá? Tak do toho.

cukrovka
14.10.2020 4 z 5

Čtivý detektivní příběh. Postupné odkrývání rodinného tajemství, které poznamenalo celou rodinu. Neřešené duševní poruchy, které vedou k tragédii.

TeaPeter
29.01.2020 3 z 5

Ufff! Ta byla tak severská! Žhářství, alkoholismus, kdejaká duševní odchylka/nemoc, nekonformní umělci, drogy - to všechno tam bylo. Do posvátné severské kombinace už chyběly jen potoky krve... Ale vážně. Od minulého dílu se sice kvalita zvedla, ale autorka už ukázala, že má na víc.

March
03.02.2018 4 z 5

Dobrá kniha, pachatele jsem uhadla a poměrně brzy.
Autorka my daleko lepší knihy.

pepa4081
27.12.2017 3 z 5

Má první kniha od této autorky. Spojuje se zde vyšetřování 15 let nedořešeného případu s novým zločinem. Asi od poloviny knihy jsem tušil, kdo je pachatel, takže jsem nebyl ani tak napjatý kdo, jako spíš zvědavý jak. Konec pak byl velmi překvapivý. Rozsah knihy 180 stran je tak akorát, že jsem neměl čas se nudit. Velmi povedená detektivka z kategorie „odpočinkových". Hned jsem začal číst další.
Velmi uspokojivé.

rekon
12.05.2017 4 z 5

Kniha se dobře četla, pro mne takový lehčí oddych.... Určitě si přečtu i něco dalšího od této autorky.

barynka15
05.08.2014 4 z 5

Úžasná kniha! Mám ráda detektivky a v tomto případě jsem až do konce hltala :)

Marie F.
19.02.2014 4 z 5

Vyřešila jsem ji a to mě štve:-)

Daniela19
19.08.2013 2 z 5

Lehce odpočinkové čtení. Nic zvlášť náročného :)

Janamarie
05.02.2012 4 z 5

Ohnivý tanec není pouhá detektivka, je zároveň románem společenským. Tragické události a pocity viny provázejí člověka po celý život. Mnoho nešťastných okolností, nešťastní lidé a nemocné rodiny… Ohnivý tanec je velmi zdařilá knížka.