Janamarie Janamarie komentáře u knih

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

"Kdybych četl to, co všichni ostatní, nakonec bych začal i uvažovat jako všichni ostatní.“

— Haruki Murakami
:-))

13.03.2015

Nebezpečná krása Nebezpečná krása Markéta Tkadlecová

Pěkné, doporučuji. Autorka je super vypravěčka, doporučuji romantickým ženám a příznivcům hororů.

13.03.2015 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Skvělá a napínavá až do konce...

13.02.2015 4 z 5

Spolubydlící Spolubydlící John Lutz

Zatím ji čtu, líbí se mi, nemohu se dočkat další kapitoly. Doporučuji, skvěle napsaná!

12.02.2015

Hry noci Hry noci Leoš Přikryl

Po delší době zajímavé povídky, zajímavé vyprávění, velmi dobře se čte. Doporučuji!
Nadějný spisovatel!

07.02.2015

To by nevymyslela ani „Agátka“ To by nevymyslela ani „Agátka“ Božena Klímová

Krimi-povídky jsou skvělé, svižné. S humorem a pointou...

19.01.2015 3 z 5

Cesty z duševní krize Cesty z duševní krize Werner Huemer

Zajímavá, naučná e-kniha, budu číst ještě jednou! Citáty, skvělé rady, příběhy ze života. Doporučuji.

19.01.2015 3 z 5

Cesty z duševní krize. Pomoc ve strachu a depresi Cesty z duševní krize. Pomoc ve strachu a depresi Werner Huemer

Koupila jsem si první eknihu do první čtečky :-)

12.01.2015

Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti Pošťák vždycky zvoní dvakrát / Pojistka smrti James M. Cain

Skvělá detektivka, čtení na dovolenou.
Po letech znovu :-)

16.08.2014 4 z 5

Tak nám zabili Ferdinanda Tak nám zabili Ferdinanda Martin Ježek

Skvěle napsaná kniha! Po delší době mě zase jedna kniha zaujala tak, že jsme doma o ní hovořili, citovali z ní a předčítali si zajímavé části. Kniha, která nutí přemýšlet! Historie se zde prolíná se současností, najdete zde cestopis, národopis, průmysl, umění, školství, stopy Čechů v minulosti Bosny a Hercegoviny. Je zde vyprávění, deník, fotografie i jiné dokumenty doby dávno minulé. Skvělá kniha!

11.08.2014 4 z 5

Tak nám zabili Ferdinanda Tak nám zabili Ferdinanda Martin Ježek

Skvělá kniha! Děkuji autorům:-)
Doporučuji. Je to více než historie!

08.08.2014 4 z 5

Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát Alma Mahlerová: a vždycky budu muset lhát Catherine Sauvat

Knihu jsem si koupila na prázdniny. "Alma Mahlerová je slavná žena slavných mužů"... Mám ráda kulturu, umění, historii a životopisné romány. Knihu si šetřím, čtu po malých částech a užívám si ji. Dobrá volba.

14.07.2014 4 z 5

Hrníčková kuchařka - nejlepší recepty našich čtenářů Hrníčková kuchařka - nejlepší recepty našich čtenářů Alena Doležalová

Hrníčková kuchařka, přehledná, prostě nejlepší recepty od čtenářů:-)
Od polévek, pomazánek, přes maso a zeleninu až po sladkosti. Skvělá!

29.06.2014 4 z 5

Pes senior Pes senior Claude Muller

Opravdu dobrá publikace a cenné rady pro chovatele.
Jak vypadá stárnoucí pes, jak se k němu chovat a jak zajistit klidné stáří a kvalitu života? Doporučuji!

26.05.2014 5 z 5

Hustej internet Hustej internet Lucie Seifertová

Zajímavá, poučná, vtipná a obrázková publikace pro děti od devíti let a jejich rodiče (prarodiče),
kteří se pohybují ve virtuálním prostředí... Ojedinělá. Více takových knih pro děti, protože technický pokrok se nedá zastavit... Také jsem velmi zvědavá na reakce dětí.

06.03.2014 4 z 5

Bezpečnost dětí na Internetu:  Rádce zodpovědného rodiče Bezpečnost dětí na Internetu: Rádce zodpovědného rodiče Daniel Dočekal

Taková kniha vyšla pozdě, ale přece! Mnoho rodičů ani netuší...
Děkuji autorům: Daniel Dočekal, Lenka Eckertová!

04.03.2014 4 z 5

Naučme se hospodařit Naučme se hospodařit Petr Šulc

Poučné i pro starší děti...

24.02.2014 2 z 5

Před úsvitem Před úsvitem Viktor Arnar Ingólfsson

Knihu právě čtu, od první chvíle mě zaujala! Zase jedna dobrá severská (islandská) detektivka.
Ke knize se ráda vracím, těším se na pokračování! Napínavé!

Zaujal mě vynikající překlad.

13.02.2014 5 z 5

Mysl je mocný lékař Mysl je mocný lékař Lissa Rankin

Jsem nadšená, knihu jsem si již koupila. Doporučuji lékařům, psychologům, léčitelům a hlavně pacientům. Takových knih se již napsalo, ale tahle je výjimečná! Chci ji mít doma.

28.01.2014 4 z 5

Dějiny světla Dějiny světla Jan Němec

Kniha, která zanechá stopy v mé mysli a duši... Román doporučuji hlavně lidem, kteří mají blízko k umění, lidem hloubavým, přemýšlivým. Doporučuji!

"V tom případě nezapomeňte, říkáš, že umění má smysl jen tehdy, když symbolizuje pravdu.
A nejvyšším symolem pravdy je krása - jen symbolem".

19.01.2014 5 z 5