JanaK24 JanaK24 komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Jako malá jsem milovala Jak si pekli dort a Jak myli podlahu, hlavně jak jeden druhého drhli v neckách:)

Mikeš Mikeš Josef Lada

Syn Mikeše zbožňuje. Zná snad všechny hlášky a neustále je doma opakuje. Nejčastěji slyším: O Pašíka ševců se starala babička. A ta se jednou pořádně rozzlobila, když nesla Pašíkovi jídlo a Pašík jí povídá: Jé, babičko, vždyť z toho ztloustnu!

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

U nás patří k nejčtenější knížce..

Nenažraná koza Nenažraná koza Petr Horáček

Synova nejoblíbenější knížka od pana Horáčka. Pobavilo jej, jak koza sežrala trenýrky:)

Potíže s mrkví Potíže s mrkví Katy Hudson

Velmi zajímavý příběh. Přiznám se, že i já jsem byla zvědavá, kam se s tou mrkví nakonec nastěhuje:))

Bob a Bobek na cestách Bob a Bobek na cestách Pavel Šrut

Znali jsme je jen z televize, ale knížka příjemně překvapila, často se k ní vracíme.

04.01.2024 5 z 5

Vánoční příběh pejska a kočičky Vánoční příběh pejska a kočičky Vlasta Hurtíková

Syn je z knihy nadšený. Neustále se vrací k oblíbeným pasážím s panem Bobrem, hlavně k té se sněhulákem:)

Knižka o  Ferdovi Mravcovi Knižka o Ferdovi Mravcovi Ondřej Sekora

Tuhle jsem našla na půdě u našich. Měla dost poškozený obal, i uvnitř byla trochu potrhaná. Syn ji nechtěl vyhodit, tak jsme si zahráli na doktory a dali ji do "sádry":) Jednotlivé příběhy syna velmi baví, z postav má nejraději Ferdu a Pytlíka, o Berušce říká, že je škaredá:)

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Syna moc baví Človíček, jak televizní, tak knižní zpracování. Nejčastěji si čte Jak tlačil kolečko:)

O Snožroutkovi O Snožroutkovi Michael Ende

Velice poutavý příběh s krásnými ilustracemi. Líbilo se mi, že se do pátrání zapojil i sám pan král, což ve většině pohádek nebývá zvykem:)

05.05.2024 5 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Velmi krásně ilustrovaná kniha s veselým a poutavým příběhem. Syna zaujala postavička pana Hvizda, který se ke konci příběhu polepšil. Má rád, když se zlé postavy změní k lepšímu, než když jsou potrestány a "zlikvidovány". Je sice pravda, že se pan Hvizd nikdy na nikoho neusmál, alespoň však byl lidem ve Sluníčkově daleko prospěšnější jako pěstitel, než jako starosta:)

Mokrozem / Suchozem Mokrozem / Suchozem Michael Engler

Dojemný příběh k zamyšlení. Je třeba dítěti vysvětlit, o co tu jde a povídat si s ním i o takových tématech. Mně osobně se kniha velmi líbí..

06.01.2024 5 z 5

Moje kniha pohádek ke snění Moje kniha pohádek ke snění Gisela Fischer

Tuto knihu jsem koupila synovi na Vánoce a důvodem byly především nádherné ilustrace. Nezklamaly ani samotné pohádky, čteme každý večer před spaním.

Zuzanka a její další příhody Zuzanka a její další příhody Catherine Metzmeyer

Zuzanka nás baví, jsou to jednoduché příběhy ze života školačky, velmi čtivé:)

Kamarád pro medvěda Kamarád pro medvěda Petr Horáček

Dojemný příběh o dvou medvědech, kteří se tak dlouho hledali, až se našli:)

Kapitán Bombarďák Kapitán Bombarďák Dav Pilkey

Syna tento styl humoru baví a vydrží u knihy dlouho. Nejraději má tu komiksovou část, tu znám nazpaměť i já:)

Jak myška snědla měsíc Jak myška snědla měsíc Petr Horáček

Kniha je nejen krásně ilustrovaná, jako vždy, ale samotný příběh syna velmi zaujal. Po přečtení jsme museli do obchodu pro "měsíc"..

04.01.2024 5 z 5

Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Hans de Beer

Roztomilé ilustrace i příběh samotný, který je zároveň i poučný. Určitě si přečteme i další Larsovy příběhy.

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Ilustrace překrásné, příběh dojemný, avšak textu poskrovnu, musela jsem synovi každý obrázek popsat, aby pochopil, o čem je řeč. Alespoň jsme si spolu pěkně popovídali:)

05.05.2024 4 z 5

Strašidla se bojí měsíce Strašidla se bojí měsíce Marjane Satrapi

Velmi zajímavý příběh s nepředvídatelným koncem, což u pohádek oceňuji. Knihu jsme četli jedním dechem:)