JanaK24 JanaK24 komentáře u knih

Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Lední medvídek: Nenechávej mě samotného, Larsi! Hans de Beer

Roztomilé ilustrace i příběh samotný, který je zároveň i poučný. Určitě si přečteme i další Larsovy příběhy.

O Snožroutkovi O Snožroutkovi Michael Ende

Velice poutavý příběh s krásnými ilustracemi. Líbilo se mi, že se do pátrání zapojil i sám pan král, což ve většině pohádek nebývá zvykem:)

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Ilustrace překrásné, příběh dojemný, avšak textu poskrovnu, musela jsem synovi každý obrázek popsat, aby pochopil, o čem je řeč. Alespoň jsme si spolu pěkně popovídali:)

05.05.2024 4 z 5

Strašidla se bojí měsíce Strašidla se bojí měsíce Marjane Satrapi

Velmi zajímavý příběh s nepředvídatelným koncem, což u pohádek oceňuji. Knihu jsme četli jedním dechem:)

Koho sežere vlk? Koho sežere vlk? Ester Stará

Syn miluje legraci, tato kniha je pro něj jako stvořená:) Vymýšlel si ty nejvtipnější kombinace a musím přiznat, že jsem se u čtení také pobavila:)

05.05.2024 5 z 5

Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Neuvěřitelný příběh o obrovské hrušce Jakob Martin Strid

Velmi krásně ilustrovaná kniha s veselým a poutavým příběhem. Syna zaujala postavička pana Hvizda, který se ke konci příběhu polepšil. Má rád, když se zlé postavy změní k lepšímu, než když jsou potrestány a "zlikvidovány". Je sice pravda, že se pan Hvizd nikdy na nikoho neusmál, alespoň však byl lidem ve Sluníčkově daleko prospěšnější jako pěstitel, než jako starosta:)

Mokrozem / Suchozem Mokrozem / Suchozem Michael Engler

Dojemný příběh k zamyšlení. Je třeba dítěti vysvětlit, o co tu jde a povídat si s ním i o takových tématech. Mně osobně se kniha velmi líbí..

06.01.2024 5 z 5

O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst O medvídkovi, co neuměl plavat, ale naučil se číst Barbora Melíková

Od knihy jsem nic neočekávala a byla jsem velmi mile překvapená. Je důležité dětem neustále připomínat, že se musí hodně snažit, když chtějí něčeho dosáhnout a že nepěkné chování se nevyplatí.. Krásně napsané i ilustrované, za mě velký palec nahoru:)

05.01.2024 5 z 5

Nenažraná koza Nenažraná koza Petr Horáček

Synova nejoblíbenější knížka od pana Horáčka. Pobavilo jej, jak koza sežrala trenýrky:)

Potíže s mrkví Potíže s mrkví Katy Hudson

Velmi zajímavý příběh. Přiznám se, že i já jsem byla zvědavá, kam se s tou mrkví nakonec nastěhuje:))

Moje kniha pohádek ke snění Moje kniha pohádek ke snění Gisela Fischer

Tuto knihu jsem koupila synovi na Vánoce a důvodem byly především nádherné ilustrace. Nezklamaly ani samotné pohádky, čteme každý večer před spaním.

Bob a Bobek na cestách Bob a Bobek na cestách Pavel Šrut

Znali jsme je jen z televize, ale knížka příjemně překvapila, často se k ní vracíme.

Zuzanka a její další příhody Zuzanka a její další příhody Catherine Metzmeyer

Zuzanka nás baví, jsou to jednoduché příběhy ze života školačky, velmi čtivé:)

Kamarád pro medvěda Kamarád pro medvěda Petr Horáček

Dojemný příběh o dvou medvědech, kteří se tak dlouho hledali, až se našli:)

04.01.2024 5 z 5

Vánoční příběh pejska a kočičky Vánoční příběh pejska a kočičky Vlasta Hurtíková

Syn je z knihy nadšený. Neustále se vrací k oblíbeným pasážím s panem Bobrem, hlavně k té se sněhulákem:)

Kapitán Bombarďák Kapitán Bombarďák Dav Pilkey

Syna tento styl humoru baví a vydrží u knihy dlouho. Nejraději má tu komiksovou část, tu znám nazpaměť i já:)

Mikeš Mikeš Josef Lada

Syn Mikeše zbožňuje. Zná snad všechny hlášky a neustále je doma opakuje. Nejčastěji slyším: O Pašíka ševců se starala babička. A ta se jednou pořádně rozzlobila, když nesla Pašíkovi jídlo a Pašík jí povídá: Jé, babičko, vždyť z toho ztloustnu!

Knižka o  Ferdovi Mravcovi Knižka o Ferdovi Mravcovi Ondřej Sekora

Tuhle jsem našla na půdě u našich. Měla dost poškozený obal, i uvnitř byla trochu potrhaná. Syn ji nechtěl vyhodit, tak jsme si zahráli na doktory a dali ji do "sádry":) Jednotlivé příběhy syna velmi baví, z postav má nejraději Ferdu a Pytlíka, o Berušce říká, že je škaredá:)

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Syna moc baví Človíček, jak televizní, tak knižní zpracování. Nejčastěji si čte Jak tlačil kolečko:)

Jak Krtek ke kalhotkám přišel Jak Krtek ke kalhotkám přišel Eduard Petiška

U nás patří k nejčtenější knížce..