Mokrozem / Suchozem

Mokrozem / Suchozem https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462440/bmid_mokrozem-suchozem-eW3-462440.png 4 39 7

Lamar žije v zemi neustálého deště. Se svou slepičkou Dolores zase konečně chtějí vidět zpoza mraků slunce. V zemi sucha má oproti tomu Neneh a její lišák slunce plné zuby, vždyť odpaří i poslední kapku vláhy. Potřebují vodu! Všichni čtyři se vydávají na cestu různými směry a dobrodružství s překvapivým výsledkem začíná pro oba hlavní hrdiny… Obrázková dvojkniha o klimatu, útěku a přicházení, cílech a vizích, přátelství a víře v sebe samého.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Portál

Regenland / Trockenland

knihomolka_68
knihomolka_68
22.02.2024 2 z 5

Ilustrace krásné a asi chápu, o co se autoři snažili, ale přijde mi, že to celé vyznělo tak nějak naprázdno.

JanaK24
JanaK24
06.01.2024 5 z 5

Dojemný příběh k zamyšlení. Je třeba dítěti vysvětlit, o co tu jde a povídat si s ním i o takových tématech. Mně osobně se kniha velmi líbí..

haki34
haki34
04.03.2023 4 z 5

velmi krásně ilustrovaná, ale velmi krátká knížka...prolistována na knižním festivalu...text velmi kratičký, voda a poušť se potktají uprostřed, přesně tak jako dvě děti z diametrálně odlišných klimat se svými zvířátky...
Všechny komentáře přede mnou - souhlas, chápu i komentář jitka_dankova - nevím, kolik si z toho odnesou děti ??
A...vím že to může znít rouhačsky, ale víme, kolik knihy stojí...takže když zvážím poměr cena - výkon, počet stran, jestli tyhle pěkné obrázky doma fakt potřebuji a budou to pravé ořechové pro moje dítě.... Jsem ráda, že jsem si ji mohla prolistovat...
Vysoké hodnocení zejména za ilustrace.
Než koupíte, doporučuji prohlédnout naživo.

jitka_dankova
jitka_dankova
16.02.2023 2 z 5

Kratičká melancholická kniha bez přesahu, která dítěti nic nedá. Bohužel tato krásná oboustranná knížka s půvabnými ilustracemi a myšlenkou byla, stručně řečeno, absolutně o ničem. Nápad měla fascinující - dvě děti z naprosto rozdílných prostředí, které se uprostřed knihy setkají. Jenže reálné zpracování bylo špatné. Nebylo jasné, kde mají ty děti rodiče, jak vůbec žijí ve svém prostředí, nevíme o nich vůbec nic. Jen to, že chtějí pryč a popravdě, syn moc při čtení nechápal, proč vlastně musí někam jít. Motivace těch dvou je nesrozumitelná. Já jako rodič čekala, že při setkání dvou hlavních hrdinů dojde k něčemu významnému, ale to se nestalo. Kniha byla syrově utnuta uprostřed děje, naprosto bez nějakého přesahu, myšlenky, poučení, čehokoliv.

Syn knihu četl v 9 letech a nevzal si z ní absolutně nic. Ekologie, problémy klimatu, myšlenky o budoucnosti našeho světa? Ne, to tam není. Při koupi jsem doufala, že kniha mé dítě někam v této oblasti posune, ale to se nestalo. Musíte si to nějak domyslet a dotvořit. Jedinou výhodou bylo, že ji měl syn rychle přečtenou, na každé stránce je jen pár kratičkých řádků textu.

Lili2020
Lili2020
02.10.2022 5 z 5

ŮŽASNÁ KNIHA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
NEJLEPŠÍ BYLA MOKROZEM A TA SLEPICE!!!
Suchozem byla horší, nic nečekaného...
A FENEK BYL NUDNÝ.

TaLu
TaLu
01.03.2022 5 z 5

Na jedné straně chlapec, slepička a stálý déšť. Na druhé straně dívka, fenek a bezvodá poušť.
A nikdo není spokojený.
Jak by také mohli být šťastní v takových nešťastných podmínkách?
Vydáváme se knihou z jedné a z druhé strany.
Uprostřed se příběh protne.
Uprostřed je rovnováha.
Uprostřed je šťastné místo k životu.
Kouzelné ilustrace.
Taková první kniha o ekologii a ochraně prostředí a přírody?
A chránit bychom měli....třeba pak bude více šťastných míst pro život.

aydam
aydam
29.06.2021 5 z 5

Nádherné ilustrace. Příběh melancholický.

Michael Engler
německá, 1961