Strašidla se bojí měsíce

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malé Marjánce není co závidět. Sotva se uloží do postýlky a zhasne, vynoří se tři protivná, kruťácká strašidla a zlobí ji až hrůza. Holčička dostane nápad: Strašidla se přece objevují jen ve tmě, světla se bojí. Stačí tedy, aby Marjánka vystřihla měsíc z noční oblohy a zavřela ho do klece u své postýlky. A jak si usmyslí, tak udělá. Jenže ouha! Strašidla sice zmizí, zato kočkám teď nastaly zlé časy... Jak to? To se dozvíte v knížce Marjane Satrapiové, íránsko- francouzské autorky a ilustrátorky, která se světově proslavila autobiografickým komiksem Persepolis. Pro děti od 3 let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242245/strasidla-se-boji-mesice-qcP-242245.jpg 4.421
Žánr
Pro děti a mládež
Vydáno, Argo
Orig. název

Les monstres n´aiment pas la lune, 2001

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (7)

Kniha Strašidla se bojí měsíce

Přidat komentář
baja
14.11.2018

Naše dcera ( Marjánka - 2,5 roku) ji miluje:-)

whale77
13.02.2017

Na knížku jsem narazila náhodou, když jsem hledala dětskou knížku s hrdinkou Marjánkou, pro naši nejmladší. Tady je to sice spíš Marjanka (s krátkým a), ale i tak to účel splnilo. Velmi mě potěšilo, že autorka, od níž jsem četla oba díly jejího autobiografického komiksu (Persepolis), spáchala pěknou knihu i pro dětského čtenáře/posluchače.
Příběh je jednoduchý, doplněný spoustou hezkých obrázků, které jsou „návodné“ (tj. i předškoláci si můžou „číst“ sami). Dokonale zde zafungovalo ono známé „méně (textu) znamená více (zábavy)“.
Naše tři dcery (6,4 a 1,5) mají knížku od první chvíle ve velké oblibě (dokonce nejstarší hned hlásila, že zná i její holandskou verzi ze školky) a ani mne, jako dospělého předčítajícího, nenudí číst knížku pořád dokola.


Jizi
07.12.2016

Nádherně ilustrovaný příběh o tom, proč některým holčičkám spávají kočky v pokojíčcích. Marjane Satrapi si imaginací a kreativitou sobě vlastní přináší kouzelné, které vyprávění, které má u nás velký úspěch a my (dětem je 2,5 roku a 5 let) ho čteme pořád dokola.

p3tris
05.09.2016

I když mám Satrapi moc rád, nejdřív jsem si říkal, že za tak útlou knížečku je cena přeci jen trochu vysoká. Ale moje dvouletá dcerka si jí ihned zamilovala a jen první večer jsem jí musel přečíst asi pětkrát. Takže beru zpět, stojí za každý vydaný halíř.

Aktualizace po měsíci: Hodnocení opravuji na plný počet hvězdiček, protože dcerka nevynechala během měsíce ani jediný den, kdy by si knížku nevyžádala.

bibi.r
15.08.2015

Marjane Satrapi to rozhodně umí :).

Marki87
13.07.2015

Hodnotím očima dcery (2,5roku) - knihu si naprosto zamilovala a momentálně ji musíme číst pořád dokola :-) Pro děti to je myslím atraktivní kniha - hezké ilustrace, milý a jednoduchý příběh, který zaujme. Takže od nás 5 vězd :-)

Samira
01.05.2015

Ačkoli je kniha velice krátká dojem zanechá. Krásné ilustrace, vtipný, milý a užitečný příběh nejen pro milovníky kočiček:)!

Štítky

iránská literatura pohádky pro děti

Autor a jeho další knihy

Marjane Satrapi
íránská, 1969

všech 7 knih autora

Kniha Strašidla se bojí měsíce je v

Přečtených26x
Čtenářské výzvě1x
Doporučených1x
Knihotéce2x
Chystám se číst9x
Chci si koupit2x
dalších seznamech1x