Jana_Z Jana_Z komentáře u knih

Léto na Sicílii Léto na Sicílii Marlena de Blasi

Příjemné prázdninové čtení. Marlena de Blasi píše tak lehce, že nechcete, aby někdy skončila.

18.04.2019 4 z 5

Tady jsme doma Tady jsme doma Oliver Jeffers

Útlá, ale pěkná a vtipná knížka. Moc mě baví.

16.04.2019 5 z 5

Žár Žár Joseph Incardona

Přečteno za jedno dopoledne. Dobře napsané, trochu zvláštní, lidské.

Strom života Strom života Petr Sís

Miluju ten obrázek Galapág se zástupem želv. O Darwinovi jsem nedávno četla jinou knihu a můžu konstatovat, že obrázkový životopis vybral to podstatné, na nic nezapomněl.

Mount Kodaň Mount Kodaň Kaspar Colling Nielsen

Rozhodně originální nápady. Zábavné, dobře napsané.

Kouzelné autíčko Kouzelné autíčko Ian Fleming

Taková klučičí.

05.04.2019 3 z 5

Jídlo na prvním místě Jídlo na prvním místě Dallas Hartwig

Kniha plná zajímavých informací a ještě k tomu vtipná. Myslela jsem si, že o jídle už jsem přečetla všechno, ale mýlila jsem se. Doporučuji.

25.01.2019 5 z 5

Příběhy stromů Příběhy stromů Peter Wohlleben

Velmi milá knížka se spoustou zajímavostí o lese.

20.08.2018 5 z 5

Hladovění pro zdraví Hladovění pro zdraví Vilma Partyková

Kniha je nesmírně zajímavá a skvěle zpracovaná. Trošku mě "obtěžovalo" časté opakování textu, ale na druhou stranu je právě opakování matkou moudrosti. U takové záležitosti jako jsou dlouhodobé půsty, to asi bude na místě.

14.07.2018 4 z 5

Zítra začnu nový život! Zítra začnu nový život! Gilles Legardinier

Taková pozitivní četba k vodě.

01.07.2018 3 z 5

Fabrika Fabrika Kateřina Tučková

Lépe než mcleod svůj dojem z četby vyjádřit neumím :) Plně s ním souhlasím.

11.04.2018 4 z 5

Knih se jen tak nezbavíme Knih se jen tak nezbavíme Umberto Eco

Tak tohle mě vážně bavilo.

P.S.: Ještě že máme ty nové technologie, které nám umožňují číst knihu s chytrým telefonem v ruce (rozuměj s wikipedií) :)

26.03.2018 4 z 5

Generální zázrak Generální zázrak Vladimír Páral

Tahle knížka mě nutí hodně přemýšlet. Děj se odehrává pár let před mým narozením a já přemýšlím, jestli se tak opravdu žilo, jak píše v komentáři jprst. Problémy, které řeší Páralovi hrdinové jsou prostě lidské, takže se objevují v každé době, ale v Generálním zázraku cítím vliv doby, která nepřála nějakému většímu rozletu - dneska bychom možná řekli rozvoji osobnosti a naplnění snů.

13.03.2018 4 z 5

Kubula a Kuba Kubikula Kubula a Kuba Kubikula Vladislav Vančura

Tuhle knížku miluju. Pamatuju si, jak jsem ve druhé třídě o přestávkách otevřela dvířka od jedné skříňky a mohla se tak za ně schovat do kouta třídy a v klidu si tam číst.

13.03.2018 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Tyhle humoristické románky nejspíš nejsou můj šálek čaje. Z mého pohledu je to takové nemastné, neslané. Přesto jsem ráda, že jsem dílko přečetla, protože jednou je to klasika a tu je třeba znát :) Navíc mi posloužilo jako bod do čtenářské výzvy :)

20.01.2018 3 z 5

Kladenské pohádky Kladenské pohádky Luděk Švorc

Dávám jednu hvězdičku za grafické zpracování, to je opravdu dobré. Obrázky by taky byly v pořádku, dokud nenarazíte na vílu Poldinku. A samotné pohádky bych označila za odpad. Takové texty s mizernou zápletkou by zvládlo napsat kdejaké dítko navštěvující tak třetí třídu základní školy. Pokud hledáte knížku, ze které byste četli dětem na dobrou noc, hledejte dál.

31.12.2017 1 z 5

Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgrenová - Válečné deníky 1939-1945 Astrid Lindgren

Pro mě je to zajímavý pohled na události válečných let. My se (zcela legitimně) zabýváme hlavně událostmi, které se týkají našeho koutku světa a upřímně řečeno o tom, co se dělo ve Skandinávii jsem četla nejspíš poprvé. Zdá se, že Lindgrenové Válečné deníky mě zase posunou ve "zkoumání světa" o kousek dál a to na čtení miluju ze všeho nejvíc :) České vydání hodnotím třemi hvězdičkami, protože polovina knihy obsahuje fotografie deníků bez českého překladu a tak mám z díla poloviční užitek.

25.10.2017 3 z 5

Vzdálená hvězda Vzdálená hvězda Roberto Bolaño

Osobně jsem nebyla schopná dostatečně se zorientovat v prostředí, o kterém Bolaño píše (zmiňuje se o spoustě osobností chilské literatury, ale nic nevysvětluje). To není jeho chyba, jen mezera v mém vzdělání, ale tato skutečnost mi neumožňuje plně si dílo vychutnat.

30.09.2017 2 z 5

Doppler Doppler Erlend Loe

Myslím, že při čtení téhle knížky prospěje trocha nadhledu. Neberme ji tak vážně a můžeme se bavit od začátku do konce. Trochu absurdní, hodně zábavné.

08.09.2017 5 z 5

Náklaďáky Volvo Náklaďáky Volvo Erlend Loe

Ano, v téhle knize je Doppler trochu upozaděn, ale to přece samo o sobě nemůže být na škodu. Po celou dobu jsem se musela lehce usmívat a tak nezbývá než knihu ohodnotit pěti hvězdičkami.

08.09.2017 4 z 5