Kouzelné autíčko

Kouzelné autíčko https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77468/mid_kouzelne-auticko-3Ed-77468.jpg 4 15 5

Napínavý příběh o rodinném výletě do Francie s kouzelným autíčkem ČIKY-ČIKY-BENG-BENG. Známý autor příběhů Jamese Bonda nás tentokrát seznámí s rodinou Popplových. Dvojčata Jeremy a Jemina, maminka Mimsi a neohrožený tatínek, námořní kapitán a vynálezce je velice podobný hrdinnému agentovi. Prožijí společně s kouzelným autíčkem, které umí létat i plout po moři napínavé dobrodružství, kde nechybí ani banda prohnaných lupičů.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Chitty Chitty Bang Bang: The Magical Car , 1964

Turlogh
02.01.2022 3 z 5

Docela pěkná dobrodružná kniha pro děti s povedenými ilustracemi, které mi hodně připomínaly jednoho z mých oblíbených ilustrátorů pana Škodu, toto je ovšem od Iana Cunliffa. Čte se celkem dobře, děj jednoduchý , přímočarý, ovšem žádná zvláštní pecka. Od autora Jamese Bonda, agenta 007, bych čekal propracovanější, delší a zábavnější příběh. Howgh.

Zorkacr
06.11.2020 5 z 5

super, kluky 7,8 let to moc bavilo.

Jana_Z
05.04.2019 3 z 5

Taková klučičí.

trudoš
23.10.2016 3 z 5

Angličan Ian Lancaster Fleming je u nás znám především jako otec proslulého Jamese Bonda, jehož dobrodružství autora řadí mezi kultovní tvůrce špionážních románů. Kouzelné autíčko je však někde úplně jinde. Fleming obešel vlastní popularitu a napsal si něco čistě pro děti (a dost možná taky prostě jen pro radost). Do dobrodružství rodiny Popplových vložil především svou lásku k motorovým vozidlům, přičemž na prvním místě samozřejmě stojí proslulý model Čiky Čiky Bang Bang, jež v roce 1920 sestrojil hrabě Loius Zborowski a inženýr Clive Gallop na panství v Canterbury.
A právě Čiky Čiky Bang Bang je ústředním hrdinou vyprávění, kdy se společně s rodinou Popplových, pro něž je šálek dobrého čaje a trocha toho vzruchu druhou přirozeností, vypořádává s bandou prohnaných lupičů a to díky pozoruhodným kouzelným vlastnostem. Čtení je to lehké, svěží a zábavné, jen je škoda, že příhod není víc. Ta jedna epizoda vydržela pouze den dva a pak už byla kniha založena do knihovny pro další generace.

Šampion1
02.06.2016 5 z 5

Byla to moc pekna kniha určitě doporučuji

Ian Fleming
britská, 1908 - 1964