jan7113 jan7113 komentáře u knih

Upálené Upálené C. J. Tudor

Moje první kniha od autorky. Zpočátku se u mě žádné zvláštní nadšení nekonalo. Stále dokola se řeší, kdo komu "vyhulil péro" apod. Pak ale autorka zklidnila svoje hormony (a možná i touhy) a každou kapitolou začala dávkovat napětí a poodhalovat nové souvislosti, což nakonec vyvrcholilo v překvapivé rozuzlení. Za mě tedy VELMI DOBRÉ!

15.01.2022 5 z 5

Ďáblovo písmo Ďáblovo písmo Michael Cordy

Posledních sto stran se nešlo od knihy odtrhnout a musel jsem ji dočíst do konce, únava neúnava. Napětí i akce krásně gradují, dávka nadpřirozena je úplně ideální, čtení příjemně ubíhá. Jedná se sice o další z řady thrillerů, kde jakýsi objev může ohrozit existenci církve, která ve snaze získat vše pro sebe jde přes mrtvoly, ale ty já můžu. Tedy ne ty mrtvoly, ale romány :-)
Velkou předností této knihy je, že oním objevem není dnes už docela zprofanovaný svatý grál nebo nějaké x-té evangelium, ale existující záhadný rukopis.
"Nezapomeňte, církev by vždycky měla být váš služebník a průvodce, ale nikdy pán." - to by se mělo tesat.

08.01.2022 5 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

Autor by si měl ujasnit, co chce vlastně psát - jestli detektivní thriller nebo politickou agitku. Jeho zoufalství ze zvolení D. Trumpa je až trapné a s dějem navíc nesouvisí. Z celého románu přímo čiší levicovost a vše podtrhuje konec, kde je de facto ospravedlněno mučení a vraždy, neboť obětmi byli přece ti "zlí".

25.12.2021 1 z 5

Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Verschluss: Příběhy z alternativního Československa Karel Drexler

Jedním slovem - zklamání. Byl jsem zvědavý na alternativní vývoj Československa, ale dostal jsem pár povídek, z nichž některé se tématu ani nedotknou. Přijde mi to jako totálně nevyužitý, ne-li přímo promarněný, potenciál. A ta hra na fiktivního spisovatele a "rekonstrukci" fragmentů textu na mě působí spíš jako umělé nafukování jinak chudé knížky a zároveň, jako když se autor(ři?) nedokáže rozhodnout, jestli má být kniha myšlena vážně, nebo má jít o jakousi parodii.

26.11.2021 3 z 5

Honba za posvátnou archou Honba za posvátnou archou Jean-Michel Sakka

To zas bylo jednou utrpení. Podle místy kostrbatého slovosledu se zdá, že text překládal automat. Chybějící interpunkce, chybějící slova, donebevolající neznalost skloňování... Přinejmenším česká verze je ostudná.

02.05.2021 3 z 5

Druhý grál Druhý grál Boris von Smercek

Ději celkem není co vytknout. Autor se nezabývá popisováním zbytečností, pěkně to odsýpá. Co ale kazí výsledný dojem, je redakční práce (zčásti i práce překladatelky). Takové množství překlepů, gramatických i věcných chyb, to se jen tak nevidí.
Škoda, ubírá to jinak povedené knize bodíky.

24.02.2021 3 z 5

Srub na Kozím Hřbetu Srub na Kozím Hřbetu Pavel Flegl

Což o to, knížka je napsaná hezky, ale je celkem o ničem. Vtip nebo nedejbože humor jsem hledal marně.

02.12.2020 3 z 5