Jajinka713 Jajinka713 komentáře u knih

Jedno obyčejný léto Jedno obyčejný léto Mariko Tamaki

Tenhle komiks tedy nebyl moc pro mě. Aspoň že se to četlo rychle, jinak bych to asi nedala.

Rose a Windy (hlavní hrdinky) se bavily o takových tématech, při kterých jsem koulela očima, protože jejich vyjadřování bylo velice pozoruhodné. Připadá mi, že jim je tak jedenáct až dvanáct let a tohle téma bylo takový víc dospělácký, nebo jak bych to řekla, prostě o tom věděly prd a řešily to. Několik slov, podle mě, ani nepochopily, přesněji co znamenají.

Radši bych sem dosadila o trochu starší děti, protože tohle jako bylo moc. Kdo z nás se jako ve dvanácti letech bavil o takových věcech (prsa, pohlavní styk a o šlapkách), jsme si užívali dětství a to, co bude později, neřešili.

Celkově to bylo meh a úplně nevím jestli to stojí za vás čas, ale samozřejmě se to může líbit. Už ten komiks ani nechci vidět. :)

23.04.2024 2 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

Kniha byla skvělá. Hlavní hrdinka Jordan mi připadala od začátku hrozně fajn, takže jsem už tušila, že se mi bude knížka líbit. Byla taková stále pozitivní, usměvavá a přátelská.

Za to hlavní hrdina Pike byl spíše takový mrzout, který v životě nikoho neměl, jen jeho syna Colea, přítele Jordan, a neuměl si tak užívat života. Pro Colea by se roztrhal, což bylo od něj opravdu pěkné, protože jeho syn o něj už moc nestál.

Když se Jordan a Pike spolu setkali, už jsem se těšila až budou spolu. Jsou takový hezký páreček.

Celkově jsem si to velice užila a určitě se vrhnu někdy v blízké době i na další autorčina díla. Troufalá vášeň není stoprocentně ztrátou času a máte to i rychle přečtené.

23.04.2024 5 z 5

Velké léto Velké léto Ewald Arenz

Taková oddechová knížka. Čte se docela rychle

16.04.2024 4 z 5

Gump: Jsme dvojka Gump: Jsme dvojka Filip Rožek

Musím říct, že za mě byla jednička určitě lepší. Ale i tenhle příběh se mi líbil, jen na začátku je to pomalejší. Přečetla jsem ji za chvilku, byla to taková jednohubka. Také jsem uronila slzičku, protože někdy se lidi opravdu neumí chovat ke zvířatům. Na film se stoprocentně podívám :)

13.04.2024 4 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Tahle knížka má ode mě 6 hvězdiček. Je to hroooooooozně moc dobrý, děkuji kamarádce za doporučení a tak trochu vnucení.
Šla jsem do ní úplně naslepo, netušila jsem o čem má být a jsem za to ráda. Protože kniha mě pořád překvapovala a na konci jsem se od ní nemohla odtrhnout.
Druhý díl si určitě za chvíli přečtu, abych věděla jak Kiviina cesta pokračuje.
Ranhojička je prostě must-read pro všechny, co čtou fantasy.

04.02.2024 5 z 5

Amélie a tma Amélie a tma Petra Neomillnerová

Neurazí ani nenadchne. Čte se to rychle a příběh se rozvíjí. Další díl určitě budu číst.

29.01.2024 4 z 5

Hotel Magnifique Hotel Magnifique Emily J. Taylor

Jsem velmi ráda, že jsem se do téhle knížky už pustila. Rozjelo se to až, když byli v hotelu a začli odhalovat jeho tajemství.
Romantická linka mi byla jasná hned na začátku knihy, když se setkali. Ale moc jí tam nebylo.
Jani byla hodně chytrá holka, která si získala můj obdiv. Nevzdávala se a to je dobře.
Hotel Magnifique určitě stojí za přečtení.

27.01.2024 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Tohle byla moje první CoHo knížka.
Kniha splnila moje očekávání a ještě mě příjemně překvapila. Děj ocejpal, četlo se to hrozně moc rychle a Beyah mi přirostla k srdci.
Musím říct, že tohle opravdu stojí za to, abyste si ji přečetli.
A Samsona a Beyah prostě miluju

21.01.2024 5 z 5

Krev a med Krev a med Shelby Mahurin

Začátek byl trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo. Četla jsem to déle než normálně, protože jsem to zároveň četla s kamarádkou, která teda moc nečetla. Tak jsem se na ni vyprdla a prostě to dočetla. Knížka skončila otevřeně, takže v nejbližší době budu číst třetí díl. A ne jako minule, že to budu mít v ruce až za půl roku a budu se divit, že si to nepamatuju. :)
Jinak kniha byla hodně dobrá. Budete se s Reidem a Lou zase smát, brečet a budete třeba i naštvaní, protože tahle kniha je fakt dobře napsaná.

17.01.2024 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Taková oddechová knížka, kterou máte rychle přečtenou. Obálka je super a ty zprávy prostě miluju.

23.10.2023 4 z 5

Misery Misery Stephen King

Příběh super, napínavý. První kniha od Stephena Kinga a i tak jsem si ji užila. Určitě doporučuji

08.10.2023 5 z 5

Pěkné zakončení série, za chvíli přečteno.
A aspoň jsme o trochu více mohli poznat Cardana a jeho minulost z jeho pohledu.

23.09.2023 5 z 5

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Tak tato kniha mě příjemně překvapila. Četla jsem ji zároveň s kamarádkou, takže jsme každou část knihy probraly. Příběh se rychle rozvíjel a pořád jsme chtěly vědět víc a víc. Minulost se pomalu odkrývala, takže čtenář musel stále číst dál, aby se vůbec dozvěděl, co se tam stalo.

SPOILER!! Miltonovi a Vesně jsem fandila od začátku, když umřel bylo mi jí líto, ale nakonec to s nimi skončilo dobře:). Morana a Andrei byli taky pěkná dvojka, ale zase položil za ní život, tím že ji zachránil.
Konec jsem čekala jiný, ale nebylo to tak špatné. Vesna mohla konečně být se svým milovaným Miltonem v Pravu. A Morana s Andreiem mohli být po dlouhé době spolu.
Zakončení knížky mě dohnalo až k slzám, prostě takovej ten šťastnej konec.

Jsem ráda, že jsem tuhle knihu četla. Jestli někdo váhá nad čtením dcery zimy, určitě neváhejte a pusťte se do toho.

17.09.2023 5 z 5

Otec musí zemřít Otec musí zemřít Sandrone Dazieri

Ty kráso, tahle kniha má ale grády. Celou dobu napínavé a od posledních dvě stě stran se nedá prostě odtrhnout. Konec jsem vůbec nečekala, prostě jak. Jsem hrozně ráda, že takovouhle knihu mám u sebe v knihovně. Určitě neváhejte a čtěte, kupujte a půjčujte.

04.09.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Tuto knihu mi doporučila kamarádka, protože miluje tuhle sérii. A jsem jí za to vděčná.
Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom to šlo hladce. Kniha celkově skvělá, určitě doporučuji. Příběh propracovaný, země víl, prostě wow. Postavy promyšlené, hlavní hrdinka je samé překvapení :) . Nemůžu se dočkat až budu číst další díl

26.08.2023 4 z 5