jaakubsykora jaakubsykora komentáře u knih

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Moje první kniha od Irvinga a zatím nejlepší knížka co jsem četl. Měl jsem ji půjčenou z knihovny, ale uchvatila mě natolik, že už teď má čestné místo v mojí knihovně. První a na dlouhou dobu jediná, které dávám 5 hvězdiček.

01.02.2015

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Dokonale dokonalé. Nedokázal jsem knížku odložit, četl jsem během hodin fyziky, při jídle, při cestě na autobus, při cestě z autobusu. Lecter je psychopat, kterého jsem si svým způsobem oblíbil. Skvělé a ještě jednou skvělé! Jinak, knížka mnohem lepší než film, a to že film je sakra dobrej.

21.01.2015

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Skvělý, Irving nezklamal. Trochu mě nudila poslední část, kdy už Billy byl dědula, ale jinak dílo, ke kterému se pravděpodobneě někdy vrátim. Mimo jiné mi tato kniha otevřela oči. Díky Johne!

03.04.2015 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Humorně smutný příběh o starém mrzoutovi, kterého si všichni prostě zamilujou. Je super, jak autor popisuje svět Oveho očima...Skvělá kniha!!!

25.02.2015 4 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Úžasná kniha o dobrodružství. Nemám rád historii, a proto jsem se trochu bál jak bude knížka působit, ale překvapila mě. Ze začátku mě moc nebavili pasáže s Alekem (možná kvuli tomu, že mi vadila postava Voglera), ale postupně jsem si zvyknul a začetl se i do něj. Pasáže s Deryn byly dokonalé! Fascinovaly mě veškeré výtvory darwinovců, promyšlenost a fantazie autora je super. Těším se až se pustím do druhého dílu

08.01.2015 4 z 5

Tulák ve stínech Tulák ve stínech Alexej Pechov

Poslední věta obsahuje malý spoiler!
Skvělá knížka! Harold je fajn chlapík a Kli-kli je postava, bez který by to nebylo ono. Pět hvězdiček si schovávám na jiný knížky, ale čtyři dávám bez výčitek. Jedině bych vytknul samotnou cestu za hranicemi Avendoomu. Klidně to mohl Pechov trochu zkrátit. A smrt Kocoura, docela jsem ho měl rád.

02.01.2015 4 z 5

Erik Erik Terry Pratchett

Terry opět nezklamal. Na jeho kniháh miluju ten jedinečný humor a jednoduchost, jakou zvládne i ze sebevětší nudnosti vytvořit vtipnou hlášku. Mrakoplaš je jedna z postav, se kterou bych rád hodil pokec. Skvělý!

05.04.2015 4 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Nevím, nemohu úplně říci že se mi líbila ani že se mi kniha nelíbila. Ke konci jsem se do čtení musel nutit. Skvělý byl vzájemný humor mezi Q, Radarem a Benem a indicie zezačátku ale jinak nic moc. Konec bych klidně o pár stran usekl. Autor podle mě zbytečně děj natahoval.

15.01.2015 3 z 5

Muž, který kradl rukopisy Muž, který kradl rukopisy Giacinta Caruso

Zajímavý počin italské autorky. Bohužel v negativním slova smyslu. Děj téměř žádný, zbytečné pasáže a ani prokládání dějovou linii z minulosti bohužel tentokrát knížku nezachránilo.

02.01.2015 1 z 5