Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Překvapilo mě, na co všechno odkazuje název tohoto románu. Původně jsem myslela, že je jen metaforický, ale on je i doslovný! Zápletka mě bavila, každá rodina má nějaké problémy a tady jimi autorka skutečně nešetřila! Téma samo o sobě sice není originální (nevěra atd.), ale zpracované je dobře. Navíc příběhu nechybělo napětí, které mě nutilo číst dál. A ani samotnému závěru nemám co vytknout. Myslím, že ráda sáhnu i po předchozím autorčině románu.

06.10.2022 4 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Ač nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, čtení jsem si neskutečně užila. Bavilo mě prostředí, kde se příběh odehrával: internátní střední škola, zvláštní pravidla, která musí studenti dodržovat, řada tajemství, záhadné chodby a jeskyně na útesu či pátrání po tajemném spolku. Škoda jen, že nebylo odhaleno vše podstatné... Ale zase se máme na co těšit v dalším pokračování!

06.10.2022 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Ačkoli autorka už pár knih napsala, Bouře je první, do které jsem se pustila i já. A byla to skvělá jízda! Myslím, že se příběh bude líbit všem milovníkům detektivek, kteří mají rádi příběhy zaměřené na samotné vyšetřování. Žádné krvavé scény, nic nechutného. Jen lehké mrazení, protože budete přemýšlet, kdo byl pachatelem. Zkrátka všeho akorát a výsledek povedený.

03.10.2022 4 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

I mě příběh moc bavil. Nechybělo napětí, zároveň nebylo nic vyloženě přehnané. Budete pozorovat sousedy a přemýšlet, co někteří z nich skrývají. A jsem spokojená i se samotným závěrem.

28.09.2022 4 z 5

Holky se čtečkou Holky se čtečkou Vítězslav Jareš

Pokud vás baví příběhy ze života, nenechte si tuto knihu ujít. I mně se líbila. Souhlasím s tím, že autor dokázal vytvořit mnoho zajímavých postav. To mě bavilo. Nemohla jsem se odtrhnout od příběhu hlavní hrdinky, které se ze dne na den zcela změnil život. V některých chvílích by se nejspíš mnoho žen zachovalo jinak, ale třeba taky ne... Rozhodně je kniha velmi čtivá.

12.09.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jedna z autorčiných nejlepších knih. Mnoho postav, většina z nich mezi podezřelými... Konec jsem očekávala ještě trochu jiný, ale i tak mě do sebe příběh vtáhl a moc mě bavil.

01.09.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Autorka píše čtivě, o tom není pochyb. Ale že by to byl nějak světoborný román, to není. Na odreagování je to ale fajn kniha. Určitě se pustím i do dalšího dílu, abych věděla, kam celá série směřuje...

27.08.2022 3 z 5

Někdo klepe Někdo klepe T. W. Ellis (p)

Někdo klepe je kniha, která mě bavila od první stránky. Jednu hvězdičku strhávám za některé nejasnosti, které v závěru vyprávění vznikly. Jinak jde ale o povedený thriller.

24.08.2022 4 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Skvělý příběh s milými hlavními postavami, ve kterém nechybí romantické (nikoli sexuální, takže pokud se právě toho bojíte, v klidu se pusťte do čtení) ani akční scény. Těším se na pokračování, které si určitě nenechá ujít.

24.08.2022 5 z 5

Nevinnost se zavázanýma očima Nevinnost se zavázanýma očima Alessandra Torre

Pokud čas od času po nějakém erotickém příběhu rádi sáhnete, určitě vás kniha nezklame. Mě bavilo prostředí, ve kterém se příběh odehrává: koncipientka x špičkový právník. Jsem zvědavá, jak se jejich vztah bude vyvíjet dál...

13.08.2022 3 z 5

Léto v Kavárně nových začátků Léto v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Mně se příběh moc líbil. Nový začátek, spousta emocí, ale i několik vtipných scén. Těším se na druhý díl!

13.08.2022 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Druhý díl konečně přinesl nějaká rozuzlení! Ano, z otevřeného konce předešlé knihy jsem nebyla moc nadšená... Dash a Bryce z prvního dílu mi sice jako hlavní hrdinové seděli o něco více než Genevieve a Isaiah, ale celkově je série dobrá. Bavilo mě, že všechny postavy jsou známé již z prvního dílu a autorka pokračuje tam, kde skončila. A závěr příběhu mě překvapil – skutečného vraha jsem neodhalila.

04.08.2022 4 z 5

Bazar u puntíkaté zebry Bazar u puntíkaté zebry Raphaëlle Giordano

Opět jedna z knih, která se tolik liší od ostatních! Nejprve jsem měla z prvků osobního rozvoje trochu obavy, ale nakonec musím autorku pochválit, jak dokonale je do svého vyprávění zapracovala. Zkrátka jde o další knihu z edice 7lásky, kterou mohu jen doporučit! Poučné a skvěle zpracované čtení s dobře zvolenými hlavními postavami.

27.07.2022 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

Milá letní oddechovka, jejíž hlavní hrdinka vám poleze na nervy. Pozitivní však je, že Piper se vyvíjí, takže nakonec čtenáři mohou objevit její přednosti. Bavilo, líbilo. Doporučuji vzít třeba na dovolenou nebo k bazénu :)

24.07.2022 4 z 5

Dvakrát za uherský rok Dvakrát za uherský rok Christina Lauren

Mně se román líbil. Hlavní hrdinka se dostala do komplikované situace, která určila směr jejího života. Cudné sexuální scény mi nevadily, v tomto případě spíše naopak – pointa se totiž ukrývá úplně někde jinde... Rozhodně lze v knize najít i ponaučení. Je to dojemný příběh, ve kterém jsou situace, které odhadnete předem, ale i takové, které vás překvapí.

17.07.2022 4 z 5

Jak zkrotit svůdníka Jak zkrotit svůdníka Evie Dunmore

Skvělá série, oba zatím vydané díly jsou velice povedené. Sice i v ledasčem podobné, ale pokud je nečtete hned po sobě, tak to ničemu nevadí. Už teď se těším na třetí pokračování.

10.07.2022 5 z 5

Pěšec Pěšec Skye Warren

Tohle bylo skvělé! I já jsem fascinovaná postavou Gabriela, o němž toho autorka svým čtenářům moc neprozradila. Jsem zvědavá, kde je ukrytá pravda, jak si s dalšími událostmi hlavní hrdinka poradí a jak to všechno s jejích otcem vlastně bylo... Škoda, že je konec tolik otevřený.

05.07.2022 5 z 5

Fotografka Fotografka Mary Dixie Carter

Jako thriller příběh příliš uspokojivý není, jako psychologický román by byl. Což je ukázkou toho, jak moc je důležité knihu zařadit ke správnému žánru – alespoň pro mě. Hrají tu roli samozřejmě má očekávání, která při špatném zařazení zůstanou nenaplněná...

02.07.2022

Mladá čarodějka Mladá čarodějka Katy Birchall

Miluju čarodějky a z podobných příběhů nikdy nevyrostu. Na obálce je uvedeno, že kniha potěší fanoušky seriálu Sabrina, mladá čarodějnice. I já ho milovala! A je to skutečně tak: Morgana stejně jako Sabrina lítá z jednoho průšvihu do druhého. Já jsem si čtení užila a těším se na pokračování!

25.06.2022 5 z 5

Druhá šance pro Zoe Druhá šance pro Zoe Michaela Schmiedlová

Milý příběh se dvěma dějovými linkami, v němž dochází k odhalení mnoha tajemství mezi matkou a dcerou. Z mého pohledu je to velmi povedený román, ve kterém najdou poučení mladší i některé starší čtenářky.

28.05.2022