ivousekk ivousekk komentáře u knih

Její vina Její vina Simone St. James

Mne se to libilo. Bylo to napinave, ne uplne predvidatelne, tajemne, strasidelne. Stejne povedene jako predchozi knizka.

02.09.2023 5 z 5

Princezna a hráč Princezna a hráč Ilsa Madden-Mills

Jednička (Kráska a hráč) byla fajn a splnila účel romantické oddechovky. U dvojky jsem čekala totéž a dostala dost nereálný příběh plný š**ání. Mě ty dlouhé, popisné sexuální scény nějak nebaví, nepůsobí na mě lechtivě, ale děsně lacině. Takže oproti jedničce dost šešup dolů co se úrovně týče.

01.09.2023 3 z 5

Příběh kriminálního rady Příběh kriminálního rady Ladislav Fuks

Jsem si celou dobu rikala, dobry, ale zadna pecka. A najednou pred koncem zvrat jak prase. Jsem to vubec netusila, sakra, to mne fakt dostalo.

30.08.2023 3 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Dobre to bylo. Zajimave, napinave, malo predvidatelne, docela intenzivni. Jen styl psani mi prisel lehce kostrbaty. Ale pribeh samotny to hodne prevazil. Jsem zvedava na pokracovani.

27.08.2023 4 z 5

V prachu cest V prachu cest Jeanine Cummins

Tak tohle bylo drsne, hodne drsne. A zaroven skvele, napinave a nepredvidatelne. Lydii a Lukovi, ale nejen jim, jsem drzela palce i na nohou. Co zazili, cim si vsichni prosli, o tom se nam nezda ani v tech nejhorsich snech.

20.08.2023 5 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Vynikajici pokracovani. Opet skvely vhled do historie, nyni do povalecneho Nemecka. Snad prvni knizka, co jsem cetla, a resilo se v ni rozdeleni Berlina a Nemecka samotneho. To bylo velice zajimave. Skvele postavy, silne zeny, poutave osudy. Skoda jen, ze konec byl v ramci epilogu tak zrychleny. Snesla bych vice kapitol.

13.08.2023 5 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Výborné. Neskutečně zajímavé, výborně se to četlo, oba příběhy byly poutavě odvyprávěny. A opět poskytly výborný pohled do historie. Takové knihy fakt můžu.

09.08.2023 5 z 5

Hlavní přelíčení Hlavní přelíčení Karel Poláček

Nebylo to spatne, odsypalo to. Jen ta naivita postav, predevsim jeji, ta byla extremni.

05.08.2023 4 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Nebylo to špatné. Ale díky přirovnání k Panství Downton jsem čekala víc. Bylo tam moc postav, např u služebnictva mi to přišlo zbytečné. Jejich postavy nijak zásadně nezasahovaly do děje. Dále byl děj občas rozvleklý, zbytečná vata okolo, co ubírala na dynamice. Škoda, že konec zůstal tak otevřený, teď abych někde sehnala další díl.

31.07.2023 4 z 5

Moje léto v Řecku Moje léto v Řecku Mandy Baggot

Hezká obálka, vysoké hodnocení na konkurencnim zahranicnim webu. Jsem si říkala, to bude sázka na jistotu. A ono úplně ne. Hlavní postava mi prostě nebyla sympatická. Opět životem zkroušená, osudem zkoušená, osobní tragédií poznamenaná, nesmělá, nesebědomá, uťápnutá žena. A naprosto zblbne krásného, sympatického, chytrého, bohatého a úspěšného muže, který si může mezi ženami vybírat, doslova je přehazovat vidlemi. Mě už asi toto rozdělení rolí nebaví.
Za co bych dala plusové body, je prostředí a jeho popis, lehký vhled do života na vesnici v Řecku, za bláznivou spolucestující/spolubydlící. Jo a nemusíte u toho vůbec přemýšlet, vypnete.

24.07.2023 3 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Prvni kniha, co jsem od CH cetla, a pani, tohle bylo neco. Drsne, emotivni, pohlcujici. Doporucuji.

23.07.2023 5 z 5

Plavba zlých snů Plavba zlých snů L. J. Shen

Vynikajici romanticka letni oddechovka. I kdyz jsem vedela, jak to nakonec dopadne, stejne jsem s chuti cetla. Bylo to vtipne, proste zabava.

20.07.2023 5 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Vynikajici. Skvele se to cetlo, i kdyz byl pribeh dost smutny. Kazdopadne odhaluje mene znamou historii, o ktere je urcite fajn vedet. Opet jsem si velice prijemnym zpusobem rozsirila obzory.

18.07.2023 5 z 5

Nepohodlný policajt Nepohodlný policajt Jaroslav Spurný

Tak tohle je sila. Poslouchala jsem jako cetbu na pokracovani a dala to na jeden zatah. Se proste neslo odtrhnout. Je desive, co se delo, je desive, co se stale deje. Si rikam, ze je snad lepsi ani nevedet. Kazdopadne diky za vsechny skvele, ferove policisty/-tky.

30.06.2023 5 z 5

Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jak se zbavit hraběte v deseti týdnech Jenni Fletcher

Výborná vtipná romantická oddechovka, při které vypnete a budete si to plně užívat. Doporučuji.

29.06.2023 5 z 5

Kráska a hráč Kráska a hráč Ilsa Madden-Mills

Bezva oddychovka, lehká, nenáročná, četlo se to úplně samo. Takže pokud chcete vypnout a naladit se na romantickou vlnu. tohle bude bezva volba.

27.06.2023 4 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Opět vynikající kniha, opět neskutečný příběh, který vtáhne a nepustí. Je to moje čtvrtá kniha autorky a jsem nadšená stejně jako u předchozích.
Příběh se skvěle čte, naprosto pohltí a musíte držet Mile i palce na nohou, aby vše dobře dopadlo. Stejně jako u ostatních knih dávám plný počet a doporučuji všem, co si chtějí rozšířit obzory něčím z historie a skvěle se u toho bavit.

23.06.2023 5 z 5

Atentát Atentát Loïc Dauvillier

Moje premiéra s grafickým románem. Teda smekám, celé to nakreslit, to je parádní výkon. Co se děje týče, drsné, nejdřív šok, pak otázky a pátrání a ten konec... Jen těch postav a jmen, těch bylo příliš a ztrácela jsem se v nich.

16.06.2023 4 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Tak jsem to dolouskala. A musím říct, že tato knížka je o několik řádů horší než ostatní, a to včetně romantických útěků. Ano, autorka použila osvědčenou šablonu, ale...
Nevím, jeslti to bylo překladem, nebo to tak bylo opravdu napsáno, ale některé věty a slovní spojení byly prostě divné, vůbec mi nezapadaly do kontextu či situace.
A hlavní hrdinka? Dlouho se mi nestalo, že by nějaká byla tak nesympatická. Neustále z něčeho rozhozená, nejistá, zmatená, neumí si poradit, neví co chce, často reakce jak puberťačka a ne dospělá žena, no hrůza. To Will byl naprosto v pohodě a sympaťák. Nechápu proč takové protiklady dala autorka dohromady.

15.06.2023 2 z 5

Dáma Měsíčního svitu Dáma Měsíčního svitu Rainer M. Schröder

Super to bylo. Opět kniha, co rozšíří obrzory, co se historie týče, ale jště to osvěží romantickou zápletkou. Přesně tak, jak to mám ráda :-).

07.06.2023 5 z 5