IvonaK IvonaK komentáře u knih

Nechci tě ztratit Nechci tě ztratit Zlata Nesnídalová

Nebudeme se nudit? No, možná ze začátku ne, ale postupně budeme zjišťovat že děj je pořád ta stejná písnička a ten uspěchaný a nesmyslný konec byl pro toho kdo tu knížku vydržel dočíst celou k nepochopení.

31.07.2018 2 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Velmi napínavý a nepředvídatelná knížka i s poentou. A kdo si stěžuje že je to nenáročné čtení, tak ať si přečte nějakou středověkou literaturu a možná pak názor změní. Já jsem od této knihy očekávala, že si tam mladá dívka bude vypisovat své milence, ale nakonec realita byla úplně někde jinde. :-)

25.07.2018 5 z 5

Muž z nástupiště č. 5 Muž z nástupiště č. 5 Robert Llewellyn

Napínavý a čtivý příběh. Akorát mě po nějáké době začaly vadit ty sexuální scény.

23.07.2018 4 z 5

Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Lída Baarová & Joseph Goebbels - prokletá láska české herečky a ďáblova náměstka Stanislav Motl

Přiznám se že tato kniha mě zklamala. Stanislav Motl se hodně opakuje a přijde mě že ty dvě její paměti jakoby nečetl. Protože jinak by se zmenšil počet kapitol. Jsou tam sice hezké fotografie, ale to je asi až na pár vyjímek tak všechno.

21.07.2018 2 z 5

Mraky nad Barrandovem Mraky nad Barrandovem Stanislav Motl

Z historického hlediska to Stanislav Motl zachytil geniálně. Život v prvorepublikových filmech byl jedna velká lež a lidé měli v realitě co dělat aby přežili psychicky i fyzicky. Ale některé příhody herců mě tam přišly zbytečné. Třeba to, kdo Baarové vedl účetnictví a že když se Goebbels chystal spáchat sebevraždu, tak hodil fotku Baarové do ohně. Kdo to tak asi mohl vědět takový detail? To by tam snad musel někdo být, aby to viděl.

15.07.2018 4 z 5

Opilé banány Opilé banány Petr Šabach

Příběh o rodince ze které bychom si asi brát příklad neměli, ale celá knížka se díky ní výborně četla.

09.07.2018 5 z 5

Průšvihy Zdeňky Baldové Průšvihy Zdeňky Baldové Michaela Košťálová

Když jsem viděla název Průšvihy, tak ihned jsem tuto knihu vzala z knihovny, ale výsledek mě hodně zklamal. Strašně nudně napsané a jediné její průšvihy byly přeřeky a přebrepty. Hm.. To byly teda průšvihy za všechny prachy. Odpad však tomu určitě nedám protože Baldová to byla opravdu nezapomenutelná osobnost.

08.07.2018 3 z 5

Ladislav Pešek Ladislav Pešek Otakar Blanda

Kniha která zachycuje pouze Peškův divadelní život. Škoda že ji ničím neozvláštnili.

25.06.2018 3 z 5

Věci po mrtvých Věci po mrtvých Jiří Dědeček

To musí hrozně působit na každého osiřelého člověka. Aji na mě to působilo velice smutně. Přesto však dobře zpracované a srozumitelné básně.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Sbírka kvalitně vyprávěných balad. Moc se mi líbila ta báseň Poklad. Proto mě mrzí že nebyla i zfilmována.

15.06.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Napínavý příběh který byl bohužel dle pravdy. Ale když dítě vyrůstá v rodině plné násilí a alkoholismu, tak to bohužel takhle může dopadnout. :-( Jinak jak knížka, tak film mě nezklamali.

15.06.2018 5 z 5

Připomínky zašlých časů - Pomníčky Jizerských hor Připomínky zašlých časů - Pomníčky Jizerských hor Miloslav Nevrlý

Všechny pomníčky tam sice zachyceny nejsou, ale jinak ty které tam jsou, tak o těch je podáno co nejvíce informací. A v úvodu jsou nějáké informace o Jizerských Horách, což se mi moc líbilo. Jako takové otvírání celého smutné ho vyprávění.

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

Film je hrůza, ale ta knížka je výborná. Původně jsem se lekla, že když je to hodně objemné že to nevydržím, ale opak je pravdou.

15.06.2018

S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů S.O.S. - Skutečné příběhy ze života partnerů, rodičů a dětí a řešení jejich problémů Lidmila Pekařová

Smutné případy které už jsou bohužel nakousnuté a rodiče a jiní příbuzní se musí poprat s tím aby ty dotyčné se kterými mají problém srovnaly. Ale bohužel u některých to zajde tak daleko, že si myslím že ti dotyční nemají šanci ty případy urovnat.

15.06.2018 4 z 5

Muž u kormidla Muž u kormidla Nina Stibbe

Dvě dívky se snaží shánět své mamince mužského, když jejich otec je opustil. A kdyby nebylo jejich psa, který jim bohužel umřel, tak by žádný mužský nebyl.

14.06.2018 4 z 5

Hup a Hop na moři Hup a Hop na moři Jiří Kafka

Zde jsou Hup a Hop odvážnými a statečnými opičáky. Vždycky když se na lodi řeší nějáký problém, tak oni si vždy poradí. A zároveň to působí tak, jako by to navazovalo na filmové zpracování ve kterém však jsou rozvernými uličníky.

Josef Kemr Josef Kemr Milan Cais

Ten konec mě dočista rozbrečel. Pepíček musel být opravdu hodně sympatický a dobrosrdečný člověk.

Milý člověk - Jan Libíček Milý člověk - Jan Libíček Josef Petrů

Myslím že knize nic nechybí. Je tam vše pečlivě zachyceno a hlavně mě vytřel Libíček zrak tím, v čem byl na základce výborný.

Respektovat a být respektován Respektovat a být respektován Pavel Kopřiva

Bylo zde vcelku dost informací, že jsem místy nevnímala. Přesto jsem však pochopila o čem to je a měly by si ji přečíst všichni. Ale bohužel většina lidí spoléhá jenom sama na sebe a nikoli na knihu.

14.06.2018 3 z 5

Deník sestry Lídy Baarové Deník sestry Lídy Baarové Adam Georgiev

Chudák Zorunka. Uměla se krásně vyjadřovat a nezasloužila si zemřít. Ale bohužel, měla stejné ambice jako její sestra na kterou byla bohužel vázaná. Kdyby se Lída nenarodila, tak se jí to nestalo.

14.06.2018 4 z 5