Muž u kormidla ekniha

Po rozvodu rodičů se devítiletá Lizzie, její sestra, mladší bratr a fenka labradora namísto Londýna ocitají v mrňavé nehostinné vesnici v Leicestershire 70. let 20. století. Jejich matka se totiž rozhodla na venkově hledat útočiště pro svůj smutek a naštvanost na sebe i celý svět. Není divu, že se brzy začne utápět v alkoholu, psát cynické divadelní hry a domácí práce poněkud zanedbávat… Děti však nelení a začnou mezi muži v okolí hledat vhodného „Muže ke kormidlu“, aby jejich život nabral opět správný kurz....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357486/big_muz-u-kormidla-f1a-357486.png 3.222

Vydáno: (ekniha), XYZ (ČR)

Man at the Helm, 2014

Kniha Muž u kormidla

Fani
04.12.2020odpad!

Přečetla jsem asi prvních 70stran a prosim reknete mi je neco co je vic nudnejsi ? Ac to dělám nerada a spis to nedelam vubec ale nedocetla jsem a nemam v planu. Celkem tuctovy namet ktery se da spracovat urcite o dost lip. Vazne me to mrzi ale cekala sem o dost vic

hana4904
15.05.2020

Měla jsem problém to vůbec dočíst. Takové tlachání o ničem.

adorjas
04.03.2019

Dávam 2,5*- ja viem, že knihu mám brať s rezervou, že tu bola absurdita vykreslená, čo sa týka výchovy detí a podobne. Ale mne to proste nesadlo, asi nebudem na knihy s absurdným humorom, a chápem, prečo to ľudí baví, chápem aj tú nadsázku, ale nie je to štýl podľa môjho gusta a každou knihou s podobnou tematikou sa v tom utvrdzujem.

IvonaK
14.06.2018

Dvě dívky se snaží shánět své mamince mužského, když jejich otec je opustil. A kdyby nebylo jejich psa, který jim bohužel umřel, tak by žádný mužský nebyl.

magnolia
11.06.2018

Mě se to moc líbilo. Na letní podvečery ideální čtení o síle rodiny, odvaze, správném pohledu na svět a lidi. A řeší se tu i předsudky, vesnická morálka, pokrytectví a další nepravosti, ale je to podané bez zbytečného patosu a drásání. Je to vtipné! Jen pozor: musíte být naladěni na tu správnou vlnu, s trochou nadhledu a špetkou absurdity (praštěné divadelní dialogy :). Trochu to Deník A.Molea připomíná (jak píše komentář níže), ale je to jiné, už jen tím pohledem devítileté holky, mudrující, tápající i jednající, často jakoby nepřiměřeně věku - jenže právě to mě bavilo a dostávalo (na rozdíl od protivně přechytralých dětí z jiných knih). A i když už jistě podobné téma bylo zpracované, matky tohoto ražení se také v nějakých románech (a nejen v nich) vyskytují, tady je to zábava, napětí (ve smyslu - jak to s nimi dopadne) i soucítění, od začátku do konce. Strašně moc jsem jim všem fandila, nejvíce Lizzy. Spisovatelku si pohlídám, píše hodně zajímavě.

bookcase
17.01.2018

Úsměvné vyprávění ve stylu Adriana Molea s hořkým podtónem o životě jedné neúplné rodiny pohledem jedné z dcer. Neurotická, frustrovaná matka, tři tápající děti, jeden pes a několik adeptů na nového muže v domácnosti. Příběh je příjemné retro odehrávající se v sedmdesátkách.