Ivetaa Ivetaa komentáře u knih

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Podle popisu v knize se vlastně nejedná o kulku, ale projektil. To je trošičku rozdíl. Kniha se čte dobře a už po přečtení pár stránek mě vtáhla do děje, že jsem občas přetáhla "večerku".

01.04.2022 5 z 5

Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat Od agamy po žraloka. Velký ilustrovaný slovník zvířat kolektiv autorů

S touto knihou jsem vyrůstala a ani věk jí neubral na kráse (jako mně)... Nádherné ilustrace jsou mnohdy lepší, než fotografie a ráda se budu ke knize vracet.

17.02.2022 5 z 5

Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Jan Schwarzenberg: Knížecí život Karel Schwarzenberg

Skvělý člověk - skvělá kniha.

09.02.2022 5 z 5

Impresionismus: Krajina barvy a světla Impresionismus: Krajina barvy a světla Dana Veselská

Vynikající záležitost - shlédla jsem fantastickou výstavu - pro mne neskutečný zážitek - katalog mám.

Rudolf Popper Rudolf Popper Kristina Kaiserová

Nádherná kniha popisující a zobrazující život malíře, který většinu života prožil na Ústecku. Na křídovém papíru jsou zde předvedeny krásné akvarely krajin, měst a dále portréty, kvaše, kresby uhlem, tužkou, barevnými tužkami a různé skici. Malíř se věnoval i dalším výtvarným činnostem: např. ilustrace v slabikáři, nebo tvorba obrazů krajin na obkládacích kachlích keramickými glazurami.

Kámen a bolest Kámen a bolest Karel Schulz

Uf. Přečteno. Nádherný jazyk a styl - náročné čtení, přesto pro mě úžasný zážitek na dlouhou dobu.

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Přečetla jsem celou sérii a za mě spokojenost. O to větší, že autorka je talentovaná Češka.

17.01.2022 5 z 5

Výlet do Španěl Výlet do Španěl Karel Čapek

Úžasné vyprávění od mistra slova.

15.12.2021 5 z 5

Cesta na sever Cesta na sever Karel Čapek

Moudrost a nadčasovost je pro K.Č. charakteristická. Jako mladá jsem od něj přečetla dost knih a dnes se k němu ráda vracím, a to u jiných autorů nedělám často.

15.12.2021 5 z 5

Politika života a smrti Politika života a smrti Timothy Snyder

Autor, který umí skvěle psát a hlavně pro mě srozumitelně. Jeho knihy by měly být v povinné četbě každého, kdo se chce seznámit s pravdivými dějinami bez ideologických lží poplatných v té které době.

10.12.2021 5 z 5

Doktor v domě Doktor v domě Richard Gordon (p)

Po přečtení u mě nostalgická nálada a hlavně vzpomínky na rodinu, kdy jsme sledovali všichni TV seriál.
Dodnes se mi vybavují postavy a těším se na pokračování osudů při čtení dalších dílů.

10.12.2021 5 z 5

Umění žít Umění žít André Maurois

Ke knize se budu ráda vracet.

05.12.2021 5 z 5

Princezna v exilu Princezna v exilu Barbara Bretton

Potřebovala jsem "vypnout" a sáhla po starší knize. Své poslání splnila a příběh se mi líbil.

07.11.2021 5 z 5

Nezvaný host Nezvaný host Lisa Jackson

Skvělý román, ale nemám ráda otevřené konce.

19.10.2021 5 z 5

Kouzlo ve větru Kouzlo ve větru Christine Feehan

Mně se kniha četla příjemně a těším se na pokračování. Jen škoda, jak už tu někdo přede mnou psal, že v Čechách jsou jen čtyři díly celkem k sehnání.

12.09.2021 5 z 5

Doktoři Doktoři Erich Segal

Román nejen z lékařského prostředí jsem "chroupala" několik dnů. Osudy několika mladých lidí od 60. let 20. století jsem sledovala s napětím a čekala, co jim život přinese. Ta nadčasovost je úžasná.

05.09.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Alain Thiéry

Příběh o ambicích mladého chirurga, který pochází z chudých poměrů a jeho cílem je dostat se mezi "vyvolené". Za jakou cenu? A splní se? Neprozradím. Čtivý román.

06.08.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Za mých studií nebyl autor z pochopitelných důvodů zařazen do povinné četby. Letošní čtenářskou výzvou si tedy doplňuji zároveň vakuum ve vzdělání... Jinak kamery, čipy, atd. - to vše mi nějak připomíná naši současnost - ač v románu vydaném rok před smrtí autora (1949) je to čirá utopie. Smekám klobouk nad úžasným dílem, poplatným dnešní době.

20.07.2021

Údolí lagun Údolí lagun Patricia Shaw

Hodně postav na zapamatování, ale jejich životní pouť pohltí a nepustí. Přečetla jsem oba díly a vlastně vše, co je momentálně v nabídce v Čechách. Doufám, že ne naposledy se " setkám" s mojí oblíbenou Austrálií.

20.07.2021 5 z 5

Zátoka bouří Zátoka bouří Patricia Shaw

Jeden z nejhezčích příběhů od této autorky.

07.07.2021 5 z 5