ivana2087 ivana2087 komentáře u knih

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Byla to krása. Na začátku jsem si říkala, že to bude až moc nadpozemské, ale opak byl pravdou. Příběh z reality se s tím nebeským skvěle propojil. Přála jsem si jiný konec, ale i tak jsem dojatá a nadšená.

30.12.2023 5 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Backmana prostě miluju. Touhle bichlí jsem se prokousávala se všemi emocemi - smích, pláč, radost, šok... Teď si sednu a "ulovím nula ryb"... Bylo to boží. Škoda, že tím to v Medvědíně končí.

17.08.2023 5 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Krásné, jemné psaní, výborné postupné odhalování příběhu. Už dávno nejsem YA, ale tohle se musí líbit všem.

09.08.2023 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Panečku, to bylo překvapení! Při čtení jsem v hlavě měla snad všechny postavy mezi podezřelými, ale rozuzlení ještě teď vstřebávám. Opravdu velmi čtivá kniha, která určitě nezůstane Beze stopy...

31.07.2023 5 z 5

Mrazivá náruč Mrazivá náruč Jana Jánská

Wow, smekám před touto autorkou. Jak je možné čtenáře lapnout od první stránky a pustit až na konci? I když jsem četla na dovolené, kam by se hodila nějaká oddychovka, rozhodně bych neměnila - zapomněla jsem na moře, vedro a musela dočíst :) skvělé!!!

22.07.2023 5 z 5

Haka za lilii Haka za lilii M. K. Hardy

Povedené! Potřebovala jsem pauzu od thrillerů a tohle bylo senzační. Sympatické postavy, chytlavý děj a skvělé prostředí rugby. Těšila jsem se na každou volnou čtecí chvilku.

01.11.2022 5 z 5

15 minus 15 minus Tomáš Zářecký

Wow! Postupný rozjezd, ale některé pasáže úplně mrazivé. Postav je sice víc, ale hned jsem si našla sympaťáky, kterým jsem fandila. Opravdu skvěle popsané scény. Ještě teď to rozdýchávám. Za mě 5*

29.10.2022 5 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Pecka! Napětí hned od začátku, žádné hluché místo, sympatická hlavní hrdinka a gradující napětí. Jsem ráda, že už mám k dispozici druhý díl.

22.08.2022 5 z 5

Poprava Poprava Matt Witten

Zhltla jsem to jak malinu za jeden den! Wow. Od první stránky mě autor chytil a nepustil. Pořád jsem byla v napětí a nemohla jsem se dočkat rozuzlení. Opravdu povedené!

10.08.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Úžasná knížka, vše skvěle promyšlené a postupně propojené. I přes více postav se mi nikdo nepletl. Děj byl napínavý, nemohla jsem se odtrhnout. Za mě je to od autorky nejlepší kniha.

29.01.2022 5 z 5

Zátopek Zátopek Jiří W. Procházka

Před zhlédnutím filmu jsem si chtěla nejdřív přečíst knížku a musím říct, že mě to neuvěřitelně vtáhlo! Atmosféra, doba, stadiony - jako bych tam byla taky. Mnohé jsem nevěděla, v něčem může postava Zátopka zklamat, rozhodně nebyl dokonalý, ale fakt, že taky běhám a pocházím ze Zlína, mě přiměl k tomu, mu většinu přešlapů odpustit. Já si čtení opravdu užila a doporučuju!

24.08.2021 5 z 5

Unesená Unesená T. R. Ragan (p)

Za mě zatím letos top detektivka. Okamžitě vtáhla do děje, žádné hluché místo a napětí do poslední stránky. Všechny postavy sympatické, hlavní hrdinka skvělá, vše promyšlené a postupně se propojující. 100% doporučuji přečíst!

08.06.2021 5 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Za mě skvělá kniha! Vtáhla do děje od první stránky a napětí si držela až do konce. Více jsem prožívala příběh Claire, ale i Eva měla co nabídnout. Zaujal mě nápad, který autorka dobře rozpracovala. Určitě doporučuji

03.05.2021 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Velmi zajímavě napsaná kniha, vtáhne do děje, i když ten samotný se zdá jednotvárný. Přesto jsem měla nutkání číst dál, soucítila jsem s hlavní hrdinkou a prožívla její vášeň i bolest s ní. Možná depresivní, každopádně čtivé.

25.04.2021 4 z 5

Dárek Dárek Sebastian Fitzek

Dárek mě chytil hned od začátku, krátké kapitoly nutí číst dál, protože každá předešlá končí nějakou "jobovkou". Stejně jako další Fitzekovy knížky byla i tato promyšlená a mně se Dárek líbil víc než Pacient.

25.02.2021 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Za mě super čtivá, napínavá a na skvělé téma. Četla jsem ji už dřív, ale pořád ji mám v živé paměti

13.12.2020 5 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Úžasná, čtivá knížka s lidským příběhem, která hned od první stránky vtáhne do děje. Dojemná, poutavá a psaná krásným slohem. Doporučuji!!!

13.12.2020 5 z 5