Iris30 Online Iris30 komentáře u knih

Mrazné květy na skle Mrazné květy na skle Jiří Hanibal

Moc pěkný příběh, hezký napsáno.
Chvílemi mně až mrazilo, možná špatné načasování, kdy knihu číst, dočetla jsem včera.
Přesto hodnotím velmi kladně, až na ten závěr, ten mě dostal, ne že by byl špatný, jen já čekala jiný.

09.05.2022 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Svižná oddechovka, která se čte rychle, děj je předvídatelný, i když já ho předvídala trochu jinak :-) nicméně nezklamala, mám ráda tento druh žánru, odpočinu si u něj, přijdu na jiné myšlenky a vypnu starosti.

28.03.2022 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Knihu jsem si přečetla proto, protože jsem chtěla vědět, jak moc se liší od filmu.
Film miluji, stejně jako koně, a musím konstatovat, že u knihy mě naprosto odrovnal konec, takový závěr jsem nečekala.
Přesto dávám 5* protože ten příběh miluji.

10.03.2022 5 z 5

Kuchařka pro začátečníky Kuchařka pro začátečníky Stanislav Hejda

Kuchařku jsem kdysi zdědila, a su za to neskutečně vděčná,
je to poklad, alespoň pro mně, stále z ní čerpám a asi nikdy nepřestanu.

31.03.2024 5 z 5

Manželství na dobu určitou Manželství na dobu určitou Kathy Lette

Já ji četla kdysi a líbila se mi, je to Edice pro Ženy s nadhledem, to myslím vystihuje vše.

28.02.2024 5 z 5

Krtek a Vánoce Krtek a Vánoce Hana Doskočilová

Klasika, kterou miluje nejen můj syn, ale i já.
Můžeme číst pořád dokola, i když už je dávno po vánocích :)
A já byla šťastná, že se mi podařilo knihu sehnat a zabalit pod stromeček.

13.02.2024 5 z 5

Veselá partička: Zvířátka v lesní školce Veselá partička: Zvířátka v lesní školce Katja Richert

U nás momentálně aktuální téma: Školka, takže když malýmu čtu, tak se zrovna snažím vysvětlit, že tak to bude i ve školce.
V knížce jsou i krásně ilustrace a na konci knihy se dá složit i pokojíček a vyrobit kartonové figurky.

09.11.2023 5 z 5

Abeceda jezdectví Abeceda jezdectví Lucinda Green

Pro začátečníky výborná kniha. Beru z pohledu laika, mně se kniha líbila.

06.11.2023 5 z 5

Jak Oskar ke štěstí přišel, aneb příběhy Dády a televizních kamarádů Jak Oskar ke štěstí přišel, aneb příběhy Dády a televizních kamarádů Kateřina Tomšů

Schovaný v knihovně asi 15 let, čítala jsem ji staršímu synovi, a včera jsem ji přečetla mladšímu, příběhy se mi krásně čtou a syna zase zaujali ilustrace.

02.11.2023 5 z 5

Královský návrh Královský návrh Leila Meacham

Taková lehká oddychovka, četla se hezky, podle názvu jsem čekala úplně něco jiného, přesto kniha nezklamala.
Mile mě překvapilo, jaký byl konec, to jsem opravdu nečekala a v jeden moment jsem si říkala, zda nečtu detektivku, ale opravdu jen malinko.
Byla to jedna z prvních knih a spisovatelka na začátku prozrazuje, jak k psaní došlo.
Určitě má své chyby, ale mě se líbila.

27.05.2022 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Moc se mi kniha líbila, krátké, čtivé příběhy, i obálkou mne zaujala, mám HP ráda, tak mi nesmí v knihovně chybět.
Nejvíce se mí líbil příběh Tří bratří, který krásně odvyprávěla Herminona a který byl ve filmu krásně zpracovaný a mě zajímalo, jak je popsaný v knize
Velmi ráda si ji znovu přečtu.

18.03.2022 5 z 5

Šnečku, šnečku, vystrč růžky Šnečku, šnečku, vystrč růžky * antologie

Opět další poklad v knihovničce po starším synovi.
Přečetli jsme s mladším na jeden zátah a určitě ne naposledy jsou to krátká říkadla a básničky doplněné krásnými ilustracemi.
Mám ráda staré neboli starší knížky.

03.11.2023 5 z 5

Její keřík Její keřík Penelope Bloom

Série dočtena a musím říct, že Keřík čtenář musí brát opravdu s nadhledem, protože jinak si to v reálu neumím dost dobře představit.
Ale co musím vytknout, tak byla postava Williama, připadalo mně, že z něj udělala blbce, nemůžu si pomoct, přitom v předešlé knize se mi hodně zamlouval.
Dávám 4* na odreagování je to dobrá volba, se špetkou humoru a erotiky.

26.01.2023 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Tak jako banán, jsem svižně přečetla i třešničky, rychlá oddechovka, která nezklamala, on je opět bohatý, ona nemá skoro na nájem.
Četlo se to rychle a hezky, tento typ knihy člověk nesmí brát moc vážně, prostě je to trochu přibarvené, a o tom někdy knihy jsou.
Hlavně nesrovnávat s realitou, pak se to bude líbit.

01.04.2022 4 z 5

Krtek a potopa Krtek a potopa Zdeněk Miler

Syn měl obrovskou radost, dostal knížečku k narozeninám, hned večer jsme se začetli, ty ilustrace jsou prostě nádherný.
Tento příběh máme moc rádi.

31.03.2024 5 z 5

Baronka Blixenová Baronka Blixenová Dominique De Saint Pern

Přiznám se, že mě kniha úplně nevtáhla, četla jsem ji docela dlouho, nicméně musím říct, že baronka mi přišla dost sobecká.

12.02.2024 4 z 5

Paní Stendhalová Paní Stendhalová Rafel Nadal (p)

Kniha pojednává o muži, který v antikvariátu objeví fotografii statku, při pohledu na ni se mu vrátí všechny vzpominky na dobu, kdy tam žil.

Ze začátku měla kniha pomalejší rozjezd, ale jakmile Lluc odešel do hor, tak to pro mně začalo být zajímavý. Konec byl napínavý hlavně co se týče Llucova otce.

Kniha se mi nakonec líbila.

Knihy z období války vždycky ve mně zanechají zvláštní pocity.

03.09.2022 4 z 5

Tanči, jako by tě nikdo neviděl Tanči, jako by tě nikdo neviděl Vanessa Jones

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji jedním dechem, naprosto vás vtáhne do děje.

Nettie se vrací po prázdninách opět na akademii, plná síly a s vědomím, že tento rok bude úžasný a snad se jí konečně podaří objevit pravdu o své matce.

Děj je napínavý od začátku až do konce a rozhodně si užijete jak romantiku, tak i drama.

Rozhodně dávám 5*

21.04.2022 5 z 5

Krtek a medvědi Krtek a medvědi Zdeněk Miler

Krteček je klasika, která snad nikdy neomrzí. I po tolika letech se mi moc líbí ilustrace a velmi ráda synovi každý večer čtu.

17.04.2024 5 z 5

Ella & Kandinský Ella & Kandinský Mary Bassonová

Další kniha z této úžasné edice, jen jsem si pro Ellu přála jiný konec, nebo spíš jsem doufala.
Kandinský byl muž, který byl pro ni vším, přesto jí neskutečně zklamal.
Ella se oproti tomu pro jeho obrazy obětovala, aby je zachránila.

26.01.2023 5 z 5