Krtek a potopa

Krtek a potopa https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43319/krtek-a-potopa-43319.jpg 5 64 17

Leporelo pro děti s půvabnými ilustracemi Zdeňka Milera o krtkovi a jeho přátelích. Tento příběh vypráví o tom, jak krtek s ježkem a zajíčkem pomohli myšce přestát potopu, zachránili ji a ještě postavili nový domeček. Inu, kamarádi jak se patří.

Iris30
31.03.2024 5 z 5

Syn měl obrovskou radost, dostal knížečku k narozeninám, hned večer jsme se začetli, ty ilustrace jsou prostě nádherný.
Tento příběh máme moc rádi.

Hoshi
01.04.2023 5 z 5

Nezapomenutelný krteček. Jeden čas se u nás Krtek a potopa hodně četlo (po probuzení, před a po obědě, před večeří, ke spánku). Krásné ilustrace i příběh o tom, že bychom si měli pomáhat, nás nepřestává bavit ani teď.

Snoopi
11.10.2022 5 z 5

Krteček... národní fenomén, jímž jsme byli odkojeni snad všichni, již několik generací. Neznám nikoho, kdo by ho neznal, komu by se aspoň nevybavilo, jak sháněl kalhotky :-) Není divu, že si ho oblíbili i ve světě: je natolik populární, že se mu dokonce i dostalo té cti fyzicky se podívat do vesmíru, ve své plyšové podobě. Přitom se v hlavě svého tvůrce, Zdeňka Milera, zrodil čirou náhodou. Když vybíral zvířátko, které tu ještě nebylo, padl mu zrak na krtinu... pak už jen stačilo slepému tvorovi namalovat oči s roztomilým kukučem - a legenda byla na světě.
V tomto leporelu najdeme ne tolik známý příběh o tom, co všechno mohou způsobit rozmary počasí, a jak je důležitá solidarita a přátelství. Pro malé špunty, jimž se text teprve předčítá, není příběh nijak složitý: krásné velké ilustrace pouze doplňuje několik málo krátkých vět, tvořených převážně zvukomalebnými citoslovci. Děj je pouze o tom, jak myška při velké vodě přijde o střechu nad hlavou, a krtek, zajíček a ježek jí pomohou postavit nový, a na závěr to všechno oslaví patřičným muzicírováním :-) Děti získají dojem, že "všechno jde, když se chce, jenom nepodléhat depresi", a dospělí se alespoň mohou pousmát nad takovou nenásilnou oslavou práce a vzájemné pomoci, dnes už naštěstí zbavené ideologického podtextu. To je pak krásné vracet se do dětství...

Hakate
04.09.2022 5 z 5

Kdo by neznal Krtečka a jeho příhody. A znáte někoho, kdo Krtečka nemá rád? Ani já nejsem výjimkou.

LunaL.
16.01.2022 5 z 5

Tuhle knížku čteme se synem (co se týče leporel) asi nejčastěji. Syn Krtečka má rád od mala, tady se mu líbí, jak společně staví dům. Už si i plánoval, jak jednou postaví dům mě, tak proč bych mu ji nečetla dokola? :)
Hezké jak obrázky, tak dějem.

jarkaska
23.08.2021 5 z 5

Knihy o krtečkovi můžeme s vnoučaty číst stále dokola.

Daněla
15.03.2021 5 z 5

Prostě klasika - krtek a jeho dobrodružství. Nádherné ilustrace, krásný příběh.

hrdlickova_61
09.12.2020

Na tuhle knížku mám spoustu vzpomínek. Týkají se poklidných chvilek při čtení, ale patří k nim i tahle dramatická příhoda: Byly jsme s kamarádkou a dětmi na cestě z procházky, když nás zastihla náhlá průtrž mračen. Byl už čas na krmení a spaní, a tak jsme se nikde neschovaly a spěchaly jsme i v tom božím dopuštění domů. Miminka v zakrytých kočárcích byla spokojená, i když jsme musely zastavovat a slévat nahromaděnou vodu z nepromokavých krytů. Šestiletý synek kamarádky měl radost z dobrodružství a vysloveně si to užíval. Zato moje tehdy tříletá dcerka usedavě plakala.

Bylo mi to vzhledem k její srdnaté povaze divné, ale brzy se to vysvětlilo. Vzpomněla si totiž na leporelo s myškou a bála se, že nám to taky rozbourá domeček. Ale dopadlo to dobře – náš byt v třípatrovém činžáku dešti odolal.

sgjoli
28.10.2020 5 z 5

Tato knížečka mne jako malou děsně dojímala. Jak tam ta chudák myška celá zbědovaná brečí nad potopou. Ale je to krásný příběh s ponaučením o přátelství. No a k dokonalým ilustracím netřeba nic dodávat. Krtek je srdeční záležitost!

EvikU.
26.11.2019 5 z 5

Krtek je krtek. I tento příběh nás baví.

Litocha
10.08.2018 4 z 5

Tenhle příběh se opravdu povedl (i když večerníčkovou verzi Krtek a myška mám asi ještě raději). Příběh je srozumitelný i prťouskům, je dobrodružný, má poselství, tradičně poutavé výtvarné zpracování. Co víc si ještě přát?

martas006
08.03.2017 5 z 5

Moc pěkné. Krteček je moje oblíbená kreslená postavička.

veronie
17.02.2017 5 z 5

Moc hezký příběh. Ukáže vám, že pokud máte dobré přátele, žádné potíže nejsou tak zlé.

jitka7
18.10.2016 5 z 5

Nádherné. Krtek mě stále baví... v každém věku :) a s dětmi je to ještě milejší.

mishulda
29.07.2014 5 z 5

Asi nejlepší krtkův příběh. O kamarádech, pomoci, když jsou kamarádi v nouzi a přitom je to tak roztomilé.

lady
05.12.2011 5 z 5

Nejkrásnější knížka, není to knížka na úrovni 17leté dívky ale jako malá jsem to četla stále dokola.

Aleachim
31.08.2011

Tuto knížku jsem uměla zpaměti:-)

leporela

Zdeněk Miler
česká, 1921 - 2011
2002  94%Krtek a sněhulák
2009  95%Krtek a kalhotky
2006  97%O kohoutkovi a slepičce
2002  93%Krtek a raketa
2008  95%Krtek a potopa

Kniha Krtek a potopa je v