Iris30 Iris30 komentáře u knih

Krtek a orel Krtek a orel Hana Doskočilová

Včera syn dostal k narozeninám a hned večer před spaním jsme přečetli. Krásný příběh s ještě krásnějším koncem.
Kniha je samozřejmě doplněna nádhernými ilustracemi, což k příběhům o Krtečkovi neodmyslitelně patří.
Mám ráda Krtečka a ještě raději o něm dětem čtu.

09.04.2023 5 z 5

Bill a Ben - Kluci z květináče Bill a Ben - Kluci z květináče neznámý - neuveden

Kniha, kterou jsem koupila staršímu synovi a zteď ji čtu opět mladšímu.
Jsou to příběhy, doplněné moc pěknými ilustracemi, které malého velmi lákají, rád si je prohlíží a diskutujeme o nich.

28.02.2023 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek Julie Caplin

Takový milý zákusek, který slupnete během chvilky, potěší vás, i když víte, jak to dopadne a připomene vám, že vánoční svátky jsou už za dveřmi, lepší čas na přečtení jsem si nemohla vybrat.

11.11.2023 5 z 5

Tom a jeho zvířátka Tom a jeho zvířátka neznámý - neuveden

Krátký příběh o zvířátkách a Tomovi, který se o ně stará. Synovi se kniha líbí, i ilustrace.

29.12.2023 5 z 5

Krtek a sněhulák Krtek a sněhulák Hana Doskočilová

Dáreček od Ježíška pro syna, opět vedou krásné ilustrace, nejraději mám, když mi syn popisuje, co je na obrázku.

29.12.2023 5 z 5

Létala jsem za sluncem Létala jsem za sluncem Paula McLain

Podle názvu jsem čekala, že se bude děj knihy odehrávat na nebi, ale jaké bylo pro mne překvapení, když se odehrávala spíše na zemi a výrazně k tomu
přispíval dusot koní.
Pro mne krásná kniha.

01.11.2023 5 z 5

Knihkupectví poslední naděje Knihkupectví poslední naděje Emily Blaine

Kniha se mi líbila, už jen proto, že se odehrává v knihkupectví, takže knihy byly v hlavní roli se Sárou a Maxem.
Sára byla plachá a Max drsňák, který se měl v knihkupectví uklidnit.
Protiklady se prostě přitahují, takže můžete čekat romantiku sice s předvídatelným koncem, ale to už k romantice patří.

24.02.2024 5 z 5

Jak Krtek cestoval Jak Krtek cestoval Josef Brukner

Syn byl opět nadšený z ilustrací.

28.12.2023 5 z 5

O marnivém koníkovi O marnivém koníkovi Pavla Hanáčková

Synovi se moc líbí pohyblivé ilustrace a to myslím jde v první řadě.

27.12.2023 5 z 5

Dvakrát královnou Dvakrát královnou Hilary Green

Kniha se mi líbila, i když asi trochu víc první část, než druhá, kde se šlo z boje do boje.
Matylda to neměla vůbec jednoduché, nakonec zvítězila spravedlnost prostřednictvím jejího syna.
Vůbec si nedokážu tu dobu představit, a snad ani nebudu muset, většinou totiž nejhůř dopadl obyčejný lid.

02.04.2023 5 z 5

Moje první říkadla Moje první říkadla * antologie

Včera jsem nalezla u staršího syna mezi knihami, hned večer jsme je s malým přelouskali a některé jsem i zazpívala. Syn chtěl hned repete :)
Jsou to klasická krásná říkadla, doplněná moc pěknými ilustracemi, která se neomrzí.

11.03.2023 5 z 5

Její tajemství Její tajemství Penelope Bloom

Přesto, že děj je opravdu hodně předvídatelný, kniha se mi líbila. Oba hlavní hrdiny jsem si oblíbila, jen se mohla spisovatelka při té jejich vášní trochu víc rozepsat, tam mi to přišlo hodně zrychlené a zmíněno jen jakoby mimochodem.
Opět se tam prolínají postavy z minulých příběhů, což se mě moc na téhle sérii líbí.
Po Zákusků se mi Tajemství líbí jako druhá nejlepší.

21.01.2023 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

Tak tohle byla jízda, nabitá romantikou, vtipem( někdy jsem se smála opravdu nahlas ) a dokonalým příběhem. Na konci jsem měla slzy v očích a kdyby měla kniha ještě pár stran navíc, vůbec bych se nezlobila.
Prostě úžasný a určitě po ní sáhnu znovu.

24.05.2022 5 z 5

Panenky z ráje Panenky z ráje Barbara Wood

Poprvé jsem tuto knihu držela v ruce před 17 lety, a měla ji přečteno za 2 dny, naprosto mě dostala a já nedokázala přestat.
Od té doby jsem ji četla asi 7x, možná 8x, je úžasně napsaná a děj vás okamžitě vtáhne a nepustí.
Kdykoliv si vzpomenu na děj, okamžitě po ní sáhnu a zase čtu.
Je to moje Top, žádnou jinou knihu jsem tolikrát nečetla.

28.02.2022 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Přečteno a moc se mi líbila, dvě časové linie, ta minulost se mi líbila asi o krapet víc, ale za to konec jsem čekala jiný, a přišel mi hrozně rychlý.

10.11.2023 5 z 5

Krtek a raketa Krtek a raketa Zdeněk Miler

Další z příběhů, který momentálně čteme každý večer.
Krteček je klasika, která nezklame a ty ilustrace jsou prostě kouzelné.

26.04.2023 5 z 5

Dětský obrázkový slovník Dětský obrázkový slovník Gisela Fischer

Naučná kniha pro děti, kde jsou nádherné ilustrace doplněné popisky.
Jsou tam i otázky, na které děti hledaji v obrázcích odpověď.
Doporučuji, dětem se opravdu moc líbí.

27.03.2023 5 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

Na mě některé působily tak, že to snad v reálném životě není možné, opravdu jako pohádka.
Nicméně jsou pravdivé a já su ráda, že to všem nakonec vyšlo a ty zázraky se opravdu staly.
Nejvíc se mi líbil poslední příběh.

26.01.2023 4 z 5

Pařížský polibek Pařížský polibek Maggie Ritchie

Kniha se mi líbila, ale neskutečně mně bylo líto Jessie.
A Camille nakonec taky.
Knihu určitě doporučuji, je krásně napsaná.

21.11.2022 5 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Oddechovka, která pobavila, ovšem musím konstatovat, že ten konec si nedovedu představit :-)

25.05.2022 4 z 5