irca3468 irca3468 komentáře u knih

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Připadá mi to jako variace na čínskou sérii (ta mě bavila), dostala jsem, co jsem chtěla:) Takže spokojenost, dobré počtení.

14.04.2019 4 z 5

Pán ohně Pán ohně Peter May

Pěkné to bylo, souhlasím s názorem, že by v knize mohlo být méně z červené knihovny. Moc se mi líbily reálie. Těším se na další díly u kterých se bude pěkně odpočívat.

20.10.2018 4 z 5

Nebeská tělesa Nebeská tělesa Eleanor Catton

Musím říct, že jsem se knihou prokousávala jen velmi ztuha.
První polovinu bichle jsem si připadala, jako ten chudák Číňan na Auroře, ale druhá půlka mě chytla a čtení mě moc bavilo. Jsem ráda, že jsem se nenechala odradit.
Díky knize jsem se navíc dozvěděla o spoustě textilních materiálů, z nichž se v 19. století šilo zejména pánské oblečení...

23.09.2017 4 z 5

Emušáci - Ferda a jeho mouchy Emušáci - Ferda a jeho mouchy Michaela Dostalová

Pravda je, že co do dětské literatury o emocích je Ferda z těch lepších. Je tu vidět snaha, ale příběhy jsou nic moc. Nám se to dobře nečte :( občas se ke knížce přesto vracíme, některé pohádky ale vynecháváme, některé situace bychom řešili jinak, někdy nám nesedí zápletka.

19.09.2022 2 z 5

Co se děje, když se děje počasí Co se děje, když se děje počasí Sabina Konečná

S počasím se děti setkávají od malička a díky knížce s krásnými ilustracemi mu mohou malí zvědavci potozumnět:) Za mě velmi povedená encyklopedie. Dcerka má od 3 let a pořád se k ní vracíme.

31.01.2022 5 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Ale jo, nebyla to až tak detektivka. May je prostě May :)

17.07.2019 4 z 5

Nepouštěj se mé ruky Nepouštěj se mé ruky Michel Bussi

Knihu jsem četla kvůli zvolené lokaci a Čtenářské výzvě. Nečetla se mi úplně dobře, nesedělo mi jednání postav, ale díky závěru to nakonec nebyla taková hrůza. Letní oddechovka, ale další knihy autora asi vyhledávat nebudu.

24.06.2019 3 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Bylo to dobré. Mohlo to být o chlup lepší, ale čtení mě bavilo.

25.04.2019 3 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Ač velmi stará, moc se mi líbila. Inspirativní i když roztomile naivní čtení.

25.05.2018 4 z 5

Dcerka ji dostala v pěti letech a je to její zamilovaná:)
Opravdu povedená dětská knížka.

01.12.2023 5 z 5

Mechová víla Mechová víla Daniela Krolupperová

Překrásné ilustrace, ale děj bohužel 5 letou čtenářku nezaujal, a knížkou jsme se protrápili na konec.
Velká písmena jsou určena čtenářům tzv "genetickou metodou".

16.02.2023 3 z 5

Sedm pohádek pro malé myšky Sedm pohádek pro malé myšky Arnold Lobel

Na Kvaka a Žbloňka tahle knížka bohužel nemá, ale dcerka ji občas chce přečíst.

20.11.2020 2 z 5

Děti půlnoci Děti půlnoci Salman Rushdie

Pro mě těžká kniha, nemůžu jí hodnotit, snad s odstupem času... snad po druhém přečtení.

08.11.2019

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Kniha mě moc bavila, doufám, že se dočkáme dalšího případu ;)

06.11.2019 5 z 5

Jacqueline Bouvierová Kennedyová Onassisová Jacqueline Bouvierová Kennedyová Onassisová Barbara Leaming

Jacquelin neměla na růžích ustláno. Ubíjelo mě, jak se kniha strašně opakuje, špatně se mi četla.

11.01.2019 2 z 5