iona iona komentáře u knih

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Nádherná sonda do duší a života hornických žen. Kniha mně nadchla, skvělé rozhovory. Skutečně reálný obraz jejich složitějších životů, pro který se samy rozhodly.. To srovnání minulosti a života nyní je k zamyšlení.
Líbila se mi více než Šikmý kostel.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Skvělý historický počin, je záslužné si připomínat dějiny, ač smutné a tragické. Doporučila bych jako povinné čtení na zš a sš. Škoda že byla opomenutá německá menšina, tehdy hojně zastoupena, soužití tří národností bylo velmi zajímavé. Ne úplně mi sedly pocity hrdinů, nejsem si jistá zda skutečně měly tyto myšlenky, děti byl nadmíru přemýšlivé, často empatické, ženy matky nadšené každoročním těhotenstvím, anebo plné zášti, jen sem tam některá vnímala skutečné souvislosti - pouze můj subjektivní pocit.. Obraz jako takový je určitě velmi blízko smutné a těžké realitě.
Ovšem, život žen byl a je často těžký i dnes, byl stejně těžký určitě i na ústecku..apod. A v určitých státech se mají ženy ještě hůře i v dnešní době.

09.08.2020 3 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Skvěle čtivý příběh, až téměř neuvěřitelný. Po 40 se ze San Franciska přestěhovat do Walesu, začít chovat kozy, ovce a stát se farmářkou, k tomu je potřeba velkou odvahu a neutuchající energii. Dokázala změnit svůj život a našla jeho smysl, kolika z nás se to povede....má můj velký obdiv. Kniha mně nadchla a přinutila se zamyslet na životem....

29.06.2020 5 z 5

Všechno není zapomenuto Všechno není zapomenuto Wendy Walker

Vyprávění a pátrání po pachateli znásilnění očima psychiatra. skvělé úvahy, zajímavé postřehy, dobře napsané, čtivé, logické a mně kniha nadchla. naprostá spokojenost

13.12.2020 5 z 5

Katharinin kód Katharinin kód Jørn Lier Horst

velmi čtivé, příběh se pomalu a srozumitelně odkrývá, moc dobře napsané, žádný zmatek v postavách. hlavní hrdina je sympaťák. celé jsem to doslova zhltla, styl psaní mně nadchnul. skvělá kriminálka. doufám že další knihy Horsta budou stejně dobré...

30.11.2020 5 z 5

Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Kublanka vaří doma - Přes 70 důvodů, proč vařit doma Jakub Kard

Skvělé recepty, velmi potěšilo i pár anglických, skvělé tipy na trochu veselejší a zdravější jídelníček. Velká spokojenost.

16.10.2020 5 z 5

I’m Your Man: Život Leonarda Cohena I’m Your Man: Život Leonarda Cohena Sylvie Simmons

Naprostá špička v životopisech. Výborně napsané, neuvěřitelné vzpomínky z jeho života, úžasné situace, jeho pocity, a celý průběh jeho života. Tichá voda břehy mele- a na něj to sedí 100%, nevypadal, ale byl to pěkný darebák..-)
A uměl psát krásnou hudbu. Kniha mně velmi potěšila.

Rok Kozy Rok Kozy Jiří Hnilička

Dvojka stejně dobrá jako jednička "Rok blba", vtipné, chytré, krásně se četlo a skvěle pobavilo, vtipnější knihu jsem dlouho nečetla. Skvělé !!

Vražda bez oběti Vražda bez oběti Zora Beráková

Krátké povídky, čtivé, lehce psané,hodně dialogů. Působí to ovšem jako z dob rady Vacátka případně hříšní lidé Města pražského, má to ten punc ..kdysi před cca 50 léty, staromódní přístup, dívka se začervenala..-)), velmi nenáročné čtení. Po 3 povídkách začalo nudit, ale na dovolenou ideální.

09.08.2020

Rok blba Rok blba Jiří Hnilička

Naprosto výborné. Nečekané ideální čtení na dovolenou nebo deštivé večery. Vtipné a chytré. Trochu nechápu nízké hodnocení, kniha je zábavná, s báječnými narážkami mezi řádky. Zařazeno mezi oblíbenou četbu.

06.07.2020 5 z 5

Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Tatranka v Hanoji aneb Vietnam, můj paralelní svět Lenka Kovářová

Dokonalé!! úžasně přesně popsán Vietnam, cítila jsem vzduch- inverzi Hanoje, a se slzou v oku vzpomínala na procházky městem. Vietnam zůstane pod kůží. Krásně lehce popsány zážitky z této magické země. Nádherná knížečka, škoda, že není delší..

30.12.2021 5 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Příjemné lehké čtení. často vtipné, ideální na dovolenou. hodně dialogů a niterních úvah hrdinky. zábavné postavy, příběh samozřejmě mimo realitu, ale pobavilo. pro toho, kdo chce vypnout a nepřemýšlet...

30.11.2020 5 z 5

Kavárnička v Kábulu Kavárnička v Kábulu Deborah Rodriguez

Moc dobře se knížka čte. Pěkně rozehrané příběhy žen, nicméně to brzy spadlo do červené knihovny, ten život v Kábulu je v reálu mnohem drsnější a těžký. Velmi předvídatelné, a bylo to nakonec velké zklamání..

31.07.2020 2 z 5

Cesty do ostravského (v)nitrozemí Cesty do ostravského (v)nitrozemí Pavel Hruška

Kniha dala určitě hodně práce, skvělé informace a zajímavosti, pěkné fotografie. Nicméně zpracování chaotické, špatně se čte, články jsou ve všech směrech, čtěte z boku z leva, pak normálně, a pak zase z prava bokem, do toho básně, a mnoho fontů písma, strašný zmatek, po pár stránkách jsem knihu odhodila, s bolestí očí i hlavy. Předpokládám, že to byl záměr vytvořit "zajímavou-jinou/originální" knihu... no, bohužel nemohu hodnotit jako povedené, ale pouze můj subjektivní pocit.. -). Často bývá méně více... -)

06.07.2020 1 z 5

Můj život a Adolf Loos Můj život a Adolf Loos Elsie Altmann-Loos

Velmi mile napsaná kniha. Popis A. Loose je skvělý, ač skvělý stavitel, naprosto nepoužitelný pro normální vztah a život. Líbilo se mi, že některé popisy postav ihned dokončila, co se s nimi dále stalo, smrt, okolnosti a pak pokračovala v příběhu.... kniha mně nadchla.

24.07.2018 5 z 5