_INCOGNITO_ _INCOGNITO_ komentáře u knih

Twilight sága (box) Twilight sága (box) Stephenie Meyer

Po shlednuti filmu, musim uznaz, ze bylo mnohem prijemnejsi precist si pred tim 'stmivajicim se silenstvim' knihy.
Bella byla stejne otresna v knihach, jako i v kine na platne a posledni kniha (tedy kniha popisujici boj na plani) stejne jako film nejpusobivejsi!

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Prvni kniha z zanru tech radoby 'upirskych', kterou navic napsal mistni autor - a vysledek vice nez priznivy!!! Druhy dil je o kus lepsi v pripadnych narazkach na schopnosti. Od teto cetby se z meho pohledu zmenily akorat dve veci - mam kocoura a necekam ze mi rekne mnau v duhove barve; nesnasim jmeno Tobias.. a jedna mozna navic - nekontroluji druhym zuby, pred oralnim uspokojenim (na tom by bylo co zlepsovat)

Ocelové žezlo Ocelové žezlo Juraj Červenák

Az na par vyjimek moc CZ/SK autorum neholduji. O to krasnejsi bylo vypraveni se do Iljova sveta i s ostatnimi bohatyry, kteri na zajimavosti jiste nepostradali - obdivuji, s jakym umelecky a historicky stvarnenym dejem me autor dokazal zprvu primet k obdivu samotneho Ilji Muromce a posleze ho zhnusit na nejvyssi miru jeho sklony k alkoholismu, az do popisu baby jagy, jakou znam z nize postovane knihy od Ellbereth. Ale ta Cervenakova je podstatne pritazlivejsi a navic smysluplnejsi, tak proc ne.. (jen to vysledne spojeni spupin mi prilis nesedelo s Iljovym pitim - pri chlastu se proziravost jevi jako vlastnost spise postradajici)

Solaris Solaris Stanisław Lem

Film na mne nemel jak zapusobit dodnes, ale knihu bylo celkem obtizne nekam behem cteni zaradit. Urcite to neni nic snadneho. Po prekonani nekolika stranek s bouremi popisovanymi vice nez barvite, clovek ale jakyms takovym zpusobem do sveta clenu posadky jiste dojde.

08.06.2016 3 z 5

Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Zkrocená hora: Povídky z Wyomingu Annie Proulx

Povidka, kterou urcite nedoporucuji pubescentum. Krasne napsany pribeh s prijemnym popisem prostredi i jednotlivych postav.. Film na me udelal stejne tak dobry dojem, ale neco mu schazelo.

08.06.2016 5 z 5

Kaleidoskop (38 povídek) Kaleidoskop (38 povídek) Ray Bradbury (p)

U tohoto autora to bylo me prvni nahlednuti pod poklicku science-fiction a nemuzu nez doporucit! Skvele, propracovane, chytlave napsane a nadherne ctive..

Božská komedie Božská komedie Dante Alighieri

Povazuji tuto knihu, v podani pana Bablera, za jednu z nejvetsich perel klasicke i soucasne literatury a neprestava me jimat uzas nad popisem a pruchodem pekla - ocistce i raje. Behem studii mi byla Bibli inspirace pro moderni umeni a dodnes je neprekonatelnym elixirem tehoz poznani.

08.06.2016

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Kniha prisla na stesti mnohem drive nez shlednuti filmu!
Je to do podrobna popsany film a cloveku beha az mraz po zadech v jistych sekvencich, kdy 'vidi vykreslenou scenu s oblicejem policisty', nebo kdyz zazvoni domovni zvonek a pote vzletne nocni mura na zupanu.. Doporucuju.

08.06.2016 5 z 5

Mohu vrele doporucit. Kniha ma svuj puvab uz v samotne prezentaci jistych privilegovanych myslenek, ale nejvice me zasahlo 'kourove zrcadlo'. Pak uz byla cetba sama o sobe jako osvezeni ranni rosou..

Přátelství s Bohem Přátelství s Bohem Neale Donald Walsch

Pro cloveka, co si Washche osahava prvne muze toto neco zajimaveho znamenat. Zbyli lide, kteri maji za sebou jeho Hovory s Bohem uz prilis nenadchne. Me tedy urcite ne! Jedine, co se mi potvrdilo, byla domnenka o protahovani teto myslenkove nite na ukor samotnych myslenek - vysledek konzumu, ktery je navic az prilis zabredly.
Pro lidi verici Walsche pak vubec nedoporucuji, protoze by je mohl primet k premysleni a to je konec podstaty jakekoli ikony a samotne cirkve.

08.06.2016 2 z 5

Kouzelník Kouzelník Jean-Marc Souvira

Kniha me nenechala v klidu. Velice prijemne cteni.
Jen konec by mohl byt mnohem lepe zpracovany - Mistrala hlavni hrdina vykolejil, ale na konci se clovek musi ptat co s hlavnim hrdinou je (v jeho samotnem podani)? Trochu vic otevreny konec.
Vystizne popsany vhled do zvracene mysli a pritom stejne tak do uvah a zivotu lidi, kteri s timto zvracenym jedincem bojuji a jini chte nechte musi setrvavat v blizkem kontaktu.

08.06.2016 4 z 5

Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem I – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Tato prvni (uvodni) kniha Hovoru s Bohem mi prisla velice silne zavanejici uz z podstaty nazvu.
Mozna me osvitila druha vlna puberty, protoze na mych osmnact, to bylo silne cteni. Po prelouskani prvnich petapadesati stranek, si pak clovek ale muze oddechnout, protoze veci, ktere zil, nekdo jiny a z jineho sveta popisuje...
Prijemne cteni, ktere se vsak s pribyvajicimi Hovory II, III nikam dal neubira - zda se spis, ze se autor jen snazi neumele navazovat na stejnych principech, ktere nelze az tak snadno aplikovat v jinych sverach zivota. Coz bohuzel pro mne ostatnim dilum nepridalo!

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Tahle kniha na me cihala dva roky od koupe, nez prisel cas ji nakonec prece jen dolouskat az do samotneho konce.
Je napsana velice prijemne. Neda se rict, ze by se pri jejim cteni clovek nepobavil. Problemem jsou vsak nektere prilis zdlouhave a obsahle pasaze, ktere lze preklenout s odstupem casu a nazirat na tyto etapy s nadhledem.
Pak je to pronikavym charismatem sepsany kus privetive vypovedi o tom, jak muze clovek jineho popohnat k vlastnimu niternemu poznani kohokoli uvnitr sebe sama.

Ostrov poslušnosti Ostrov poslušnosti Marina Anderson

Clovek od podobnych knih prilis cekat nemuze, proto me prijemne prekvapilo, jak sveze jsou zde skloubene situace pro 'reseni problemu' u daneho jedince. Ve vysledku je z celeho pribehu jasne, ze jde o podani libivejsi pornografie v psanem podani s etiketou, ktera se podoba draze kupovanemu dousku vina.