Imor Imor komentáře u knih

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Kniha plná zajímavých informací jak o čaji, tak o různých žijících menšinách v Číně. Je poznat, jak sama autorka uvádí, že napsání knihy věnovala mnoho času. První část byla dokonalá. Čínská politika mě vždy dostane na kolena a zde uváděné tradice, duchovno a rituály kmene Akhů byly občas až šokující. Pro mě jako čajomilce byla kniha opravdu zajímavá.

06.04.2022 5 z 5

Buddha...ale to je jedno Buddha...ale to je jedno Milena Holcová

Na knihu jsem se moc těšila a po přečtení mohu říct, že mě velice překvapila - zda mile či ne, to nenapíšu. Knihu jsem dočetla odpoledne a prozatím mám pocit, že svůj názor na zpracování tohoto tématu není vhodné zveřejňovat a to z velice jednoduchého důvodu. Nepřečetla jsem tolik knih jak uvádí paní Milena Holcová v seznamu použité literatury, abych mohla hodnotit kvalitu zpracování popisu průběhu života Buddhy.

24.03.2022 3 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Čtivý román kde dojde k rozdělení několika spřízněných duší. Líbila se mi komplikovanost příběhů mnoha osob.

10.03.2022 4 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

"Tohle je možná život: spousta beznaděje, ale také chvíle krásy, ve kterých čas neubíhá stejně. Je to, jako by se v notách udělala nějaká závorka v čase, jako by se čas zastavil, jako by se člověk ocitl jinde, jako by to bylo VŽDY V NIKDY."
Těmito slovy končí tato neobvykle krásná kniha. Nelehké čtení, ale pokud se vám podaří se do čtení ponořit, knihu si užijete.

22.02.2022 4 z 5

Tatínkova sláva Tatínkova sláva Marcel Pagnol

Návrat do dětství a vzpomínky na první prázdniny prožité v krásné přírodě. Nádherným jazykem popsaná úcta k rodině a pohoda v ní. Tato útlá kniha je mini náhled do knihy Jak voní tymián, která rozhodně stojí za přečtení.

13.02.2022 5 z 5

Ztrácení Ztrácení Marilynne Robinson

Žádná lehká četba tohoto melancholického, nešťastného příběhu. Ten chlad z jezera, všudypřítomná tma, špína, nepořádek - to vše se mě pevně drželo po celou dobu četby. Tento příběh dvou opuštěných sester mnou pořádně otřásl. Další skvostně napsaná popisná kniha.

11.02.2022 5 z 5

Frišta Frišta Petra Procházková

Věděla jsem jakou knihu si kupuji a byla jsem zvědavá jak budou popsané výše zmiňované rigidní poměry v afgánské rodině i společnosti. Osobně se vždy peru s náhledy do jiných kultur a těžko se mi obsah těchto knih hodnotí. Tak jak kniha byla napsaná, a téměř všech 41 komentářů je velmi pozitivních, tak mnoho pasáží se mě nelíbilo a některé mi přišly až trapně zbytečné je do knihy dávat.

06.02.2022 3 z 5

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Nádherná kniha - to co se Amandě stalo a jak se se svým zármutkem snažila vypořádat, bylo napsáno s velkým citem. Život v opuštěném domě se zanedbanou zahradou se vyvíjel s napětím, stejně tak jako když zasejete semínko květiny a čekáte jaká krasavice vyroste.

23.01.2022 5 z 5

Všechny jeho ženy Všechny jeho ženy Caterina Bonvicini

Téma knihy mě nalákalo, ale bylo napsáno tak divně, že mě čtení nebavilo. Snad až pátá kapitola, kde Vittorio vysvětluje svoje chování, byla zajímavá.

14.01.2022 1 z 5

Feminismus je pro každého Feminismus je pro každého Chimamanda Ngozi Adichie

Tato kniha je určitým úhlem pohledu na téma feminismus.

02.01.2022 2 z 5

Knihkupectví pana Livingstona Knihkupectví pana Livingstona Mónica Gutiérrez Artero

Kniha, která mě moc nepotěšila. Mám ráda příběhy, které se odehrávají v knihkupectví, ale v této knize mi po celou dobu čtení něco chybělo. Ten kdo má rád Londýn, tak toho určitě potěší procházky Londýnskými ulicemi, návštěvy parků a dalších zajímavých míst.

31.12.2021 3 z 5

Léčebná síla kokosu Léčebná síla kokosu Bruce Fife

Kokosovník je prý na Filipínách nazývaný jako "Strom života". Kokosový olej jako "lék na všechny nemoci". Tato kniha je neuvěřitelných 280 stran informací, zajímavostí, rad a receptů k čemu všemu můžeme kokos použít i jak a s čím nám může kokos pomoci.

30.12.2021 4 z 5

Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků Ptáci - Rozpoznejte snadno 100 druhů ptáků Felix Weiβ

Další z mnoha průvodců, který nabízí možnost rozpoznat snadno 100 druhů ptactva. Kniha je pěkně ilustrovaná s jednoduchými popisy.

30.12.2021 3 z 5

Darujme si zdraví z vlastní zahrady: Vlastní zkušenosti a návody, jak si vytvořit jedlou léčivou oázu v souladu s přírodou Darujme si zdraví z vlastní zahrady: Vlastní zkušenosti a návody, jak si vytvořit jedlou léčivou oázu v souladu s přírodou Hanka Sekulová

Trochu jiná kniha o zahradě. Je to takový průvodce jednou soukromou zahradou . Jsou zde popsané zkušenosti, zjištění co funguje dobře a co zase vůbec. Také několik dobrých nápadů jak pěstovat trochu jinak než je obvyklé. Vše je doplněné pěknými fotografiemi.

30.12.2021 4 z 5

Zahradnický kalendář 2021 Zahradnický kalendář 2021 kolektiv autorů

Takový sympatický rádce pro zahradníky, který mě provázel po celý rok. Je zde dostatek místa na poznámky. Na každý z 53 týdnů je pár dobrých rad a k tomu mnoho krásných obrázků z přírody.

Cibule Cibule kolektiv autorů

V jednoduchosti je krása - ano tato kniha má pouze 80 stran, ale krásná grafika, jednoduchý text a spousta tipů na použití cibule dělá z této knihy milého pomocníka. Jak jinak nechybí pár receptů. V knize se píše, že cibule je lék na všechno - tak uvidím ;-)

Česnek Česnek neznámý - neuveden

Tato krásně udělaná útlá kniha seznamuje s nejrůznějšími zajímavostmi týkající se česneku - dějiny česneku, kdy zmínka o něm je už ve Čtvrté knize Mojžíšově, zajímavosti o česneku a jak ho pěstovat, tipy česneku a jeho užitečné vlastnosti i rady do kuchyně, nebo pro krásu a zdraví. Osmdesát stran krásně graficky zpracovaných. Stručné, ale zajímavé informace.

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Letošní rok jsem začala úžasnou knihou. Konec roku je za pár dní a já si nemohla vybrat lépe. Ptačí tribunál je psycho od začátku až do úplného konce. Popis prostředí i osob je perfektní. Úplně mě to okamžitě vtáhlo do tohoto neobyčejného příběhu.

20.12.2021 5 z 5

Zahrada do vázy Zahrada do vázy Anita Blahušová

Pokud chcete pěkný dárek, tak tato kniha je jak dělaná pro milovníky květin.

17.12.2021 4 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Nalákala mě jak obálka, tak i anotace. Těšila jsem se na panství i zahrady v Anglii a byla jsem zvědavá jak se dědí tajemství. Ano vše v knize je, ale tak trochu mi to čtení přišlo nemastné, neslané. Jediné co přisladilo tento román byly vzpomínky na sušenky a anglický čaj.

11.12.2021 3 z 5