Buddha...ale to je jedno

Buddha...ale to je jedno https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483166/buddha-ale-to-je-jednoj2ssHu-SIT-.jpeg 4 8 2

Buddha - holohlavý tlouštík s dobráckým úsměvem? Mýtus! Buddha byl štíhlý a měl drdol. Jeho otec byl kníže a bydlel v paláci. To sotva. Otec byl volený regent a palác byla jednopatrová budova z cihel. Co vlastně víme? Známe základní životní příběh s několika zvraty. A dál? Jak vycházel s otcem, s manželkou, se synem? Jaký měl vztah k ženám a k sexu? Byl gay? Měl přátele? A co odpůrci? Jak se vyrovnával s kritikou a nenávistí? Selhal někdy? Dokázal přiznat omyl, omluvit se? Měl smysl pro humor? Buddha není zrovna příklad kladného hrdiny. Jeho životní cesta je lemována omyly, protkána sobectvím a vyztužena urputností. Na druhé straně imponuje. I když klopýtá přes sérii nezdarů, Buddha je dokáže pochopit a zpracovat. Jeho definice moudrosti by se nakonec dala shrnout lapidárně: Nic nečekat. Ale počítat se vším. Nedocenitelná knížka pro multikulturní poznávání všech generací, pro školy, mimoškolní , určitě pro vnímavé, inteligentní čtenáře.... celý text

Komentáře (2)

Komentáře 2 Recenze 0

Imor
Imor
24.03.2022 3 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a po přečtení mohu říct, že mě velice překvapila - zda mile či ne, to nenapíšu. Knihu jsem dočetla odpoledne a prozatím mám pocit, že svůj názor na zpracování tohoto tématu není vhodné zveřejňovat a to z velice jednoduchého důvodu. Nepřečetla jsem tolik knih jak uvádí paní Milena Holcová v seznamu použité literatury, abych mohla hodnotit kvalitu zpracování popisu průběhu života Buddhy.

Zůzalína
Zůzalína
08.01.2022 5 z 5

Snažila jsem se, co nejvíce si tuhle knížku šetřit - denně max. jednu kapitolu, ale nešlo to :) Je velmi čtivá, jde do hloubky, některé pasáže zamrazí, jiné zase povzbudí. Hodně se mi líbil závěrečný rozhovor s vnučkou.


Kniha Buddha...ale to je jedno je v

Přečtených10x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce7x
Chystám se číst10x
Chci si koupit5x