Ilsa2 Ilsa2 komentáře u knih

Mráz Mráz Bernard Minier

Co k tomu dodat - prvních 400 stran jsem četla a četla, moc hezky napsané a posledních 200 jsem zhltla najednou, protože to už se prostě nedalo přestat - do půl 3 do rána

01.03.2021 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Dojemný a smutný příběh, který musí každého po přečtení chytit za srdce.

05.02.2021 5 z 5

Fantom Fantom Susan Kay

Literární skvost, jedna z nejhezčích knih, které jsem četla, excelentně zpracovaný příběh Erika, který byl nucen vydržet tolik bolesti, ponížení a smutku. Ale i když se musel z donucení stát vrahem a zlodějem, byl přesto plný lásky a pevného charakteru. Toto dílo si zaslouží získat jen nejlepší hodnocení čtenářů.

09.01.2021 5 z 5

Krása a jed oleandru Krása a jed oleandru Teresa Simon (p)

Jedním slovem nádhera, doufám, že budou vycházet další knihy autorky.

06.12.2020 5 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Tak to bylo psycho s velkým P. Naprosto souhlasím s komentářem gordon13, není víc co dodat. Ještě teď mě mrazí.

30.11.2020 5 z 5

Moře vzpomínek Moře vzpomínek Fiona Valpy

Jedním slovem nádherná kniha, střídá se v ní radost, smutek, bolest i štěstí, kniha pohltí způsobem, jaký jsem ještě nezažila, co víc dodat - přečtěte si ji a poznáte sami.

28.11.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

A co skrývá lidská mysl? Tuto otázku si položí každý po přečtení této obdivuhodné knihy. Je to mistrovsky zpracovaný průnik do lidské mysli, jak dokáže člověka ochránit, když prožije jednu z nejhorších situací.

11.10.2020 5 z 5

Sestra Luny Sestra Luny Lucinda Riley

Fantastická spisovatelka, umí vtáhnout do děje a knihu přečtete za chvíli. jenom škoda že Sedm sester za chvíli skončí.

07.10.2020 5 z 5

Květy nad peklem Květy nad peklem Ilaria Tuti

Nevím jak to napsat - nejen že se tato kniha se nedala odložit, ale má v sobě něco, nad čím se musíme zamyslet. Nejedná se o klasický triller, je tam tolik bolesti a smutku, že se sama sebe ptám, kolik zvěrstev se na světě děje a možná je dobře, že jsou autoři, kteří nám je touto formou podávají.

27.04.2020 5 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Sice prvotina, ale moje čtvrtá kniha od Kate Morton. Pokud budu knihu posuzovat jako prvotinu, musím říct, že ač kniha je čtivá a velice poutavě napsaná, ten konec je k zamyšlení. Ten konec vyzdvihuje knihu do výšin. Jak už jsem jednou psala, její knihy se prožívají. Kate Morton má dar napsat knihu, o které se musí přemýšlet. Podle mého názoru jsou to knihy těžké, po přečtení nás nutí v klidu přemýšlet a ještě jednou v duchu projít celou knihu a nikdy na ni nezapomenout.

14.04.2020 5 z 5

Hodinářova dcera Hodinářova dcera Kate Morton

Že Kate Mortonová umí, to nám už několikrát dokázala, ale tato kniha se vám dostane pod kůži. Kate Mortonová vytvořila dílo, které se nečte, ale prožívá. Nechte se vtáhnout do děje a na konci knihy budete potřebovat čas se se vším vyrovnat. Já jsem knihu dočetla večer, usínala jsem s ní a ráno byly moje první myšlenky opět na knihu. Souhlasím, že kniha je pro pokročilé čtenáře, protože je tam několik časových rovin, pokud ale budete číst pozorně, vnoříte se do děje, tak vám bude vše jasné. A ten konec……., co dodat, přečtěte si a sami posoudíte.

25.01.2020 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Luca Veste

Je to první kniha, u které píšu komentář. Tato kniha si určitě zaslouží více procent než 56. Přiznám se, že i já jsem byla ovlivněna hodnocením, ale začetla jsem se, a jsem přesvědčena, že by kniha měla daleko více čtenářů, kdyby se blížila lepšímu hodnocení. Také jsem se rozhodovala mezi 3 nebo 4 hvězdičkami, ale jako odpad bych tuto knihu rozhodně nehodnotila. Přeji této knize i autorovi více pozitivních čtenářů.

22.11.2019 4 z 5