Iamblichos Iamblichos komentáře u knih

3x tiene veľkomesta 3x tiene veľkomesta Ed McBain

Bod dole za slovensky preklad a skutocnost, ze druha poviedka nie je z 87. reviru

18.02.2024 4 z 5

7 návyků skutečně efektivních lidí 7 návyků skutečně efektivních lidí Stephen R. Covey

Perfekt....doporucujem!

16.02.2024 5 z 5

Obklopený idiotmi Obklopený idiotmi Thomas Erikson

Stacilo by 20-30 stran....ale koncept zrejme funguje, kedze pan napisal zopar dalsich knih, kde je niekym "obkloen"....kniha rozvlacna, zakladne premisy sa dokola opakuju bez toho, aby boli dalej hlbsie popisane - napriklad ako reagovat na jednotlive typy....neodporucam

16.02.2024 2 z 5

Zlo pod slnkom / Po pohrebe / Mačka medzi holubmi Zlo pod slnkom / Po pohrebe / Mačka medzi holubmi Agatha Christie

Az na posledny pribeh, ktory moc nezaujal, tradicne dobra Agáta

21.01.2024 4 z 5

Poirotovske jednohubky, niektore mierne infantilne, povacsine najvacsi detektiv vsetkych cias nemusi velmi namahat svoje male sive mozgove bunky....nedoporucujem pre tych, ktori s Herculom zacinaju

12.01.2024 3 z 5

Mladí lvi Mladí lvi Irwin Shaw

Jedna z najlepsich knih o druhej svetovej vojne - co som mal moznost citat

26.11.2023 5 z 5

Komu zvoní hrana Komu zvoní hrana Ernest Hemingway

Nie.....proste som sa cez tie dialogy nepreniesol...hemingwayove poviedky su super, toto by sa tiez dalo napisat na 20 stran

22.11.2023 3 z 5

Invaze Invaze Miloš Hubáček

Hubacka mam velmi rad, ale tu sa neviem ubranit dojmu, ze menej je niekedy viac...ked na desiatkach stranach som cital dokola o tom, ktora jednotka ktorej caty ktoreho praporu ktorej armady ktorej divizie oslobodila resp obsadila dalsiu malu osadu, skoncilo to tak, ze som sa v informaciach uplne stratil, kniho odlozil a presiel k pribehu o USS Indianapolis

31.10.2023 4 z 5

Prezidentův agent: románový seriál Lanny Budd / 1. + 2. část Prezidentův agent: románový seriál Lanny Budd / 1. + 2. část Upton Sinclair

Aby na 500 stranach riesil oslobodenie jednej komunistky, tak to je na mna trochu moc

13.10.2023 2 z 5

Život Život Keith Richards

(SPOILER) Bezpochyby zaujimave citanie, dobre by to bolo citat paralelne s Mickovym zivotopisom, https://www.databazeknih.cz/knihy/mick-jagger-183739
Ako hudobnik urcite top, ako clovek asi moc nie.....kydanie na vela ludi z jeho najblizsieho okolia - spolier - napriklad Mick Jagger o ktorom sa dozvieme, ze sa ako muz nema vraj anatomicky moc cim chvalit, zhadzovanie jeho solovych projektov, alebo Briana Jonesa, ktoremu prebral frajerku, pokial Jones lezal v nemocnici - ho neukazuje v moc dobrom svetle...

13.10.2023 4 z 5

Alexandrijský kvartet Alexandrijský kvartet Lawrence Durrell

3x zacate, posledny krat som sa dostal k tretej casti, ale.....nejde to....ten styl absolutne nie je pre mna

03.09.2023

Vplyv: Psychológia presviedčania Vplyv: Psychológia presviedčania Robert B. Cialdini

Az na poslednu kapitolu, ktora mi pripadala trochu moc multikulturne progresivna, je kniha super, mozem len doporucit

21.08.2023 4 z 5

Investování pro začátečníky Investování pro začátečníky Petr Syrový

Vynikajuci zaklad!

14.08.2023 5 z 5

Střet civilizací Střet civilizací Samuel Phillips Huntington

Dost mrazive citanie, nakolko to pan pisal pred cca 30 rokmi a prakticky presne popisuje sucasny svet..mame sa na co tesit..snad sa aspo v niecom myli

09.08.2023 5 z 5

Podivný ráj a jiné povídky Podivný ráj a jiné povídky Philip K. Dick

Niektore su slabsie, niektore genialne, v priemeeu menej ako 4* nemozem dat

07.08.2023 4 z 5

Inspirace Baťa Inspirace Baťa Gabriela Culík Končitíková

Keby som necital ine knihy o seberozvoji, tak mozno by zaujala, takto nie...Bata povedal, ze hybat sa je dobre...Bata povedal, ze spat aspon 8 hodin....Bata povedal, ze farby vplyvaju na psychiku a naladu...atd atd

07.08.2023 2 z 5

Pekařka z Lýdie Pekařka z Lýdie David Wishart

Pochybujem, ze by sa v antickom Grecku a Rime ludia oslovovali "lord" Corvinus atd, ale celkom citatelne

02.04.2023 4 z 5

Konec světa Konec světa Upton Sinclair

Po dlhom presvediani otca precitany prvy diel, celkom to slo, len nie som stotozneny so socialisticko-lavicovou orientaciou hlavneho hrdinu

07.02.2023 4 z 5

Třikrát detektiv Pibble, Scotland Yard Třikrát detektiv Pibble, Scotland Yard Peter Dickinson

Kupene v antikvariate, skusil som dve detektivky, nedokoncil som ani jednu...moc sa to citat neda

07.02.2023 1 z 5

Ovidius Ovidius David Wishart

Dobre, aj ked je treba aspon zakladnych znalosti o dejinach Rima a realiach, lebo sa v menach a osobach nenavratne stratite...a vycitka k prekladu, alebo stylu autora-myslim si, ze stari Rimania nepouzivali slova ako gentleman, fet a buzici..ale moezm sa mylit

07.02.2023 4 z 5