Investování pro začátečníky

Investování pro začátečníky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/105503/investovani-pro-zacatecniky-105503.jpg 4 37 19

2. přepracované vydání Srozumitelnou formou, na názorných příkladech, přináší tato kniha začínajícím investorům fakta, která by měli znát ještě dříve, než začnou investovat. Každý začátečník by se proto měl s nimi seznámit. Autor poutavě vysvětluje problematiku investování a vede čtenáře-budoucího investora krok za krokem při rozhodování do čeho investovat, jaká jsou rizika, výnosy, jaké jsou fondy apod. Máte možnost získat ucelené poznatky, které vám umožní zvažovat různé varianty, které vám usnadní pochopení všech souvislostí a vyvarovat se začátečnických chyb. Výklad doprovází celá řada praktických příkladů, grafů a tabulek, které jsou pro začátečníka vynikajícím vodítkem při prvních krůčcích na jeho cestě do světa investování.... celý text

eltondo
16.03.2024 4 z 5

Název knížky je plně výstižný. Autor srozumitelně laikům vysvětluje investování. Je to ovšem celé jen o klasických (spravovaných) investičních fondech. Ostatní možnosti jsou zmíněny jen letmo nebo vůbec.

Zahonek
14.01.2024 5 z 5

Myslím, že pro začínající investory, nebo pro ty, co by chtěli s investováním začít, kniha nabízí základní a srozumitelné informace. Provede nás běžnými možnosti investování, jejich teoretickými výnosy i možnými riziky, čemu se vyhnout a na co si dát pozor. Nemaže nám med kolem pusy, že z nás budou hned milionáři, naopak nám říká, že každá investice vyžaduje čas a péči a na první pohled atraktivní produkty mohou být cesta ke ztrátě. Nejlepší je číst vždy aktuální vydání, protože zohledňuje i krize, které proběhly v nedávné době.

Tomk0
31.12.2023 5 z 5

Chcete začít rozumně nakládat se svými financemi? Chcete začít investovat ale nevíte o tom zhola nic? Tak tahle krátká kniha je přesně pro vás. Jsou v ní informace jak to investování vlastně funguje, kam vložit ty peníze abych o ně nepřicházel a možná je i rozmnožil. Nicméně četl jsem vydání z roku 2005 tudíž v porovnání s dnešním světem investování, kdy z pohodlí domova během chvíle investujete do jakýchkoliv finančních nástrojů po celém světě, působí lehce zastarale. Ale základ je vždy stejný a ten tu popsán je. 89%

RichardWest
29.08.2023 5 z 5

Tato kniha mi dala přesně to, co jsem potřeboval a věřím, že každý, kdo chce základní vhled do klasického investování (Pozor! Ne krypta) bude spokojený a bude mít dostatek informací, aby se do investování mohl pustit a nespálil se.

Iamblichos
14.08.2023 5 z 5

Vynikajuci zaklad!

Belforn
16.02.2023 5 z 5

Kvalitně napsaná publikace, která nabízí základní vhled do problematiky investování. Velmi oceňuji, že autor s každým novým vydáním dává nové tipy. Proto rozhodně nedoporučuji číst jakékoli starší vydání, nereflektují pak tak dobře trh.

lucin_a
02.10.2022 3 z 5

Docela je pro me prekvapenim, ze v knize nebyla zminka o crypto aktivech, Bitcoin jako slovo bylo pouzito 1x v cele knize, vydani z roku 2022! Podle me si ctenari zasluhuji o tomto modernim spekulativnim aktivu vedet.

dzejkbeltygros
09.09.2022 5 z 5

Naprosto skvěle shrnuté základy pro začínající investory. Ten přehled na konci a srovnání všech druhů investování se mi moc líbil. Mám poslední vydání z roku 2022, kde je zahrnuta i krize aktuální doby. Doporučuju pro všechny laiky a začátečníky, co nechtějí, aby jim peníze sežrala inflace, a nechtějí se nechat napálit od finančních poradců.

painthers
26.02.2022 4 z 5

Poslední vydání doporučuji, pokud se v problematice chcete zorientovat. Shrnuje základní možnosti, do čeho investovat, i lidem z oboru to uceleně shrne a zopakuje. Ocenila bych pak ještě kapitolu věnující se kryptu.

pegasusss
22.07.2021 5 z 5

z roku 2016 vydanie je fajn.... ale chcelo by to už aj opísať tam krypto

chipiik
01.03.2021 4 z 5

Fajn stručný přehled pro dlouhodobého investora. Za mě jen škoda, že se nejvíc věnuje aktivně spravovaným fondům a třeba ETF se jen lehce dotkne a zmíní jak se liší. Ale kdo chce holt investovat levně, musí se trochu porozhlédnout ;)

morte
09.02.2020 5 z 5

Kam se hrabe Kiyosaki se svými bláboly, které čtenáře především zmatou a uvedou ve falešnou představu. Petr Syrový na 120 stranách vysvětluje vše, co běžný člověk o investování potřebuje vědět. Žádné sliby zázračného zbohatnutí, ale pragmatické a jasné rady, co se svými penězi dělat, aby byly nejen zabezpečené proti inflaci, ale také vydělaly. O tom, kolik mají vydělat už rozhoduje člověk sám - dle investičního cíle, doby, na kterou chce peníze investovat a dle svého postoje k riziku. Od Petra Syrového doporučuji také knihu "Osobní finance" - tu by si člověk měl přečíst a jednat podle ní, ještě než začne vůbec o investování přemýšlet. Jednoznačně doporučuji. Autorovi děkuji a smekám.

karelpeter
25.12.2019 5 z 5

Srozumitelnou formou podané základy investování.

Prince_of_book
08.09.2019 5 z 5

Kniha opravdu vtáhne čtenáře"začátečníka" do světa investování a investičních produktů. Řekne vám něco o investičních produktech, o jejich vhodném poměru i o chybách kterých se můžete dopustit. Jakožto člověk který nechce, aby mu peníze leželi "pod postelí" a znehodnocovali se, mi kniha neskutečně pomohla, takže vlastně splnila všechno co slíbila a to v přehledné podobě.

Hodnocení 10/10

Albydeeere
15.05.2019 5 z 5

Tato kniha je jednoduchý a stručný vhled do světa investování. Je zde vhled do problematiky fondů, akcií, dluhopisů, spořících účtů a termínovaných vkladů. V knize je doopravdy jen základ a nic víc. Kdo neví jestli vůbec chce investovat měl by si tuto knihu (brožuru) přečíst a pak se rozhodnout zda se tomu více věnovat.

Kniha je skvěle napsaná a je i trochu vodítkem jak investovat. Jenže jak píše v komentáři ladyba potřebuje aktualizovat.

chipiik
19.02.2019 4 z 5

Opravdu stručný úvod do investování - měl by znát každý, kdo je schopen alespoň malou část svých výdělků odkládat, aby volil správnou strategii podle svých cílů.
Občas trochu moc zjednodušené a zabívá se v podstatě jen "bankovními produkty" (fondy (akcie, dluhopisy, peněžní trh), spořící účty a termínované vklady), chybí alespoň zmínky o dalších možnostech.

ladyba
15.10.2015 3 z 5

Je to opravdu příručka pro naprosté laiky, také s odtupem času by si vyžádala aktualizaci.

petka-2007
03.01.2013 3 z 5

čtivé, zajímavé, užitečné

Kirin
25.01.2012 3 z 5

Užitečná brožurka pro zbrklé "investory" nebo jen pro lidi, kteří chtějí rozmnožovat své peníze a očividně jim to nejde. Základ vše základů.

pro začátečníky investování

Petr Syrový
česká, 1974
2011  92%Osobní finance
2010  82%Investování pro začátečníky
2004  80%Osobní a rodinné finance
2009  93%Financování vlastního bydlení
2002  70%Financování vlastního bydlení

Kniha Investování pro začátečníky je v