Život

Keith Richards se narodil v roce 1943 v Dartfordu. Kytarista, vokalista, autor písní a spoluzakladatel Rolling Stones vypráví o tom, jak se učil hrát na kytaru a jak dával s Mickem Jaggerem a Brianem Jonesem dohromady kapelu. Hovoří o počátcích slávy Rolling Stones i proslulých zatýkáních kvůli drogám. Mluví o smrti Briana Jonese, o divokých turné po Spojených státech, o osamění i závislosti. Se svou proslulou odzbrojující otevřeností vypravuje příběh, který jsme všichni toužili znát lépe. A činí tak bez příkras, beze strachu a upřímně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80767/zivot-fyV-80767.jpg 4.570
Literatura světová, Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Ikar (ČR)

Life, 2009

Kniha Život

knihovniceVS
13.11.2020

Očekávala jsem (jak se ukázalo, tak oprávněně) 500 stran na téma sex, drogy a rock and roll. Z mé strany čirý  voyeurismus, (nerozumím ničemu z dříve jmenovaného).  Zajímalo mě, jak to Keith dokázal přežít.
Je zjevné, že synci z Albionu jsou nezdolní a nezlomní.

Pablo70
26.09.2020

"Slyšel jsem pár vyjádření o hudbě, která na Keithe sedí. Víte, kdysi dávno se říkalo, že zvuk kytary dokáže léčit dnu a epilepsii, ischias i migrény. Myslím, že dneska lidem chybí údiv. Keith se dokáže pořád něčemu divit. Zastaví se, zvedne kytaru nahoru a chvíli se na ni jenom tak dívá. Jako by ho mystifikovala. Je to jako se všemi těmi velkými věcmi na světě, ženami, náboženstvím a vírou: žasnete nad nimi a žasnout nepřestáváte. " (Tom Waits)
Myslím, že právě taková je i tahle kniha. Opravdu si ji užijete, jestli máte hudbu Stones rádi.

bekule
19.12.2019

4,5
Stouni jsou pro mě nejzásadnější rocková kapela a pro Keitha Richardse jsem na rozdíl od Jaggera měla od začátku slabost. Výborná, velmi drsná a hodně syrová vzpomínka na nejslavnější začátky jedinečné kapely, i nejtemnější Richardsovo drogové období. Nečekala jsem že to bude až tak dobrá četba!

fénix56
09.12.2019

Knížku jsem dostala k narozeninám a protože jsem fanoušek skupiny Rolling Stones i Keithe Richardse, udělala mi radost. O jeho drogové minulosti se ví, nicméně dokázal závislost překonat a jeho energie, která z něj při jeho "podzimu života" srší, je obdivuhodná. Překvapila mně i jiná stránka Keithe, o které se moc neví, a to jeho sečtělost. Hvězdičku bych jen strhla za pro mne nezáživné pasáže detailního popisování hry některých jeho hudebních vzorů.

Jura999
28.04.2019

Subjektivní popis dění a historie jednoho z nejvýznamnějších kytaristů na jednu z nejvýznamnějších kapel. Dost podrobné, místy zdlouhavé.

Grepp
16.03.2019

Kniha nabitá historickými faktami, fakt slušný náklad. A ako správne konštatuje užívateľ beanstk "Z knížky přímo cítíte, že to víceméně opravdu psal sám".

Jack93
30.08.2017

Rocková Bible. Povinnost pro všechny rockery. Taková označení Richardsova autobiografie s hrdostí může nést. Místy je to dost drsné čtení, zejména, když dojde na drogy. To se jen člověk diví, že Keith všechno a všechny přežil, s ohledem na takový přístup k životu. Ale jak sám v knize tvrdí, vždycky bral jen to nejkvalitnější a nejčistší zboží, čímž je záhada dlouhověkosti Stounů vysvětlena.
Nejvíce mě zajímaly pasáže o jeho vztahu s Mickem, zejména v letech 80. to mezi nimi bylo dost napjaté a budoucnost kapely se nacházela ve vážném ohrožení.
Drogy jsou strašná věc, na druhé straně to nic nemění na tom, že Keith dokázal se Stouny něco neuvěřitelného, něco, co už nikdo nikdy nedokáže zopakovat. Jejich muzika je nepřekonatelná a pohybovat se na scéně už 55 let je obdivuhodné. Evropské turné No Filter 2017 se blíží a já se nemůžu dočkat. Vidět tuhle legendu na vlastní oči je splněný sen... It's Only Rock N' Roll, But I Like It!!!

Cody
14.03.2017

Pokud to zvládnete, doporučuji si tuto knihu přečíst v originále. Překlad od Ikaru je plný hrubek, smysl nedávajících vět a anglických idiomů přeložených tak prkenně, že je vám jasné, co bylo napsáno v originále.
Kniha sama se čte poměrně příjemně, až na občasný šťouch pod žebra Micku Jaggerovi (vyřizování si účtů přes autobiografie nemusím) a dodá vám hezký obraz o tom, jak probíhal život v rock'n'rollovém stylu v šedesátých a sedmdesátých letech, zejména v USA.