Pekařka z Lýdie

Pekařka z Lýdie https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91359/bmid_pekarka-z-lydie-SHx-91359.jpg 4 16 2

Marcus Corvinus série

Marcus Valerius Corvinus musí na žádost svého otčíma prokázat pravost nalezené vzácné sochy tzv. Pekařky, součásti zmizelého delfského pokladu. Čtyři a půl stopy vysoká dáma z ryzího zlata mu však přinese řadu problémů, zaviní několik smrtí a nakonec málem zahyne i náš hrdina, jemuž se celá obchodní transakce značně zkomplikuje. Po románu Germanicus je toto již druhý příběh obhroublého aristokrata Marca Corvina. Znalosti antiky autor rutinovaně spojil s dobrodružstvím a vše přioděl do nevázané ironie Historický román ze starověku s dramatickou, téměř detektivní zápletkou kolem legendární zlaté sochy Pekařky z Lýdie... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Perseus

Lydian Baker , 1998

lydie7986
22.11.2023 2 z 5

Docela mě zajímalo, jak bude pojata antická detektívka. To spojení mi prostě nesedělo. Výsledek není španý, ale úplně mě to nevtáhlo.
Trošku to nudí a zápletky jsou nakonec tak zapletené, že se v tom ztratíte.
Pokud jde o hlavního hrdinu, tak je to prostě Phil Marlowe zasazený do jiné doby. Má slabost pro krásné ženy a víno a chrlí impertinentní vtipy.
Nelituju, že jsem si knížku přečetla, ale toto téma už vyhledávat nebudu.

Iamblichos
02.04.2023 4 z 5

Pochybujem, ze by sa v antickom Grecku a Rime ludia oslovovali "lord" Corvinus atd, ale celkom citatelne

Řím starověký Řím historické detektivky

David Wishart