Germanicus

od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování románu Ovidius. Tentokrát je Marcus Corvinus opět zapleten do politiky. Musí vyřešit smrt Germanica. Tímto úkolem ho pověří samotná císařovna Livia, Germanicova babička.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/330/germanicus-ZUR-330.jpg 4.420
Série:

Marcus Corvinus (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Oldag
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
braunerova
04. února

Tahle detektivka rozhodně není odpočinkové čtení. Čtenář bez předchozích znalostí římských dějin se musí v příběhu nutně ztrácet. Vyšetřování skutečné události, podezřelého úmrtí Germanika, je postavené historických faktech. Všechny osobnosti včetně detektiva Marca Corvina jsou reálné osoby. Hypotézy našeho detektiva jsou hodnověrné a klidně se to tak mohlo stát. Nechybí slovníček osob a historická poznámka. Vřele přitom souhlasím s autorovým názorem o rozdílu mezi historikem a autorem historického románu:

"Povinností obou je být přesný, pokud se jedná o líčení skutečných událostí, ale v ostatním se rozcházejí."

Marcus mluví jako Phillip Marlowe, třeba scéna z obchodu:
"Chlápek za pultem byl Germán: primitivně vyhlížející čahoun s rezavými vlasy, na nose bradavici, která by nedělala hanbu ani císaři a která mi znechutila cizrnu tak na měsíc... Žena přede mnou odešla s čtvrtkilem cizrny."

Musím ale říct, že mi dost vadily jeho neustále opakované výrazy, ty jeho "Kamaráde", "Uhm", "Doprdele", "É...", "Ach Jupitere" a to "mravenčení v týle". Lindsey Davis to prostě není.

cori
08.04.2015

Marcus Corvinus pátrá po tom, kdo otrávil prince Germanica. Vyšetřování ho zavede i do Antiochie, kde poznává nejen místní památky. Vyprávění mě místy nudilo, hlavně pasáže, kde se stále ptal kdo a proč a odpovídal si a o pět stránek později znovu a zase jiné varianty. Málo akce, málo vtipu, rušily mě i anachronismy (práce překladatele?) - viz oslovování císařovny excelence, sebevražda šavlí v Římě, litr piva nebo tkaničky do bot.

Štítky

starověký Řím Tiberius historické detektivky

Autor a jeho další knihy

David Wishart

David Wishart
britská, 1952

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených31x
v Knihotéce13x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x