hu_87 hu_87 komentáře u knih

Massagre Massagre Darren Shan (p)

V porovnáním s Demonatou se jedná o totální odpad. Škoda.

06.09.2018 2 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Kniha mě nenadchla. Darren v roli upíra se povedl víc (ale jen o trošku).

06.09.2018 2 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

Podle obalu mi připadalo, že se bude jednat o legendární, přímo revoluční knížku, což byl samozřejmě omyl jako hrom. Zbytečné a zdlouhavé popisování některých situací, ale jedno je jisté: Edward Cullen konečně našel svého ztraceného bratra Matthewa.

Lidský mozek Lidský mozek Rita Carterová

Kniha nastiňuje poutavým způsobem čtenářovi-laikovi funkci lidského mozku a v následujících stránkách se setkáváme s anatomií a fyziologií různých částí (thalamus, hippokampus...). Na začátku knihy se setkáme se snímky mozku a jejich jednotlivými popisy ať už po mozkový kmen nebo gyrus fusiformis (asi jen znalí tuší), postupně se autorka dostává ke smyslům (samozřejmě v knize nechybí ilustrace s popisy, včetně snímků mozku), sociálnímu chování a k myšlení/inteligenci. Na konci se velmi stručně věnuje nejrůznějším mozkovým poruchám, včetně těch duševních.
Za mě určitě přínosná knížka, pokud jste laik, v některých pasážích se můžete snadno ztratit anebo jen lámat rukama nad tím, k čemu všechny ty latinské názvy. I tak má knížka potenciál vás oslnit, okruhy, kterým se věnuje, jsou dost široké a polopaticky vysvětleny.

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Tento díl mě moc nenadchl.

Asylum Asylum Madeleine Roux

Zvláštní příběh, který ovšem nenabývá takové strašidelnosti, jak se může na první pohled dle obálky, zdát. Čte se ale snadno. Nemůžu říct, že by mě zklamala, ale zas nijak extra nenadchla, takový průměr.

06.09.2018 3 z 5

Tajemství kódů Tajemství kódů kolektiv autorů

Grafická stránka knihy byla splněna na výbornou. Věnuje se např. svobodným zednářům a jejich symbolice, DNA, symbolům v matematice, šifrám ve válce, a tak dále. Na pomyslného oponenta s názvem "Znaky a symboly" rozhodně nemá, ale i tak se jedné o poměrně poučné dílo. Jestliže vás zajímá něco v duchu starobylejších symbolů, božstev, doporučuji výše zmíněného oponenta.

Znaky a symboly Znaky a symboly neznámý - neuveden

Dost pěkné ilustrace a názorné vysvětlení významu jednotlivých symbolů, znaků, nebo pouhých geometrických útvarů. Obsahuje dost zajímavých informací. Opravdu super kniha. Mám dojem, že v tomto oboru snad nejlepší k sehnání.

06.09.2018 5 z 5

Autismus u dospívajících a dospělých Autismus u dospívajících a dospělých Patricia Howlin

Obsáhlá a poučná knížka, která vám poskytne velmi dobrý základ co se problematiky poruch autistického spektra týče. K tomu je napsána poměrně čtivou formou. Vůbec by mi nevadilo si jí přečíst znovu.

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Mimořádně poučná a fascinující kniha. Není moc vhodná pro slabší a citlivé povahy.

06.09.2018 5 z 5

Obecná biologie pro lékařské fakulty Obecná biologie pro lékařské fakulty Oldřich Nečas

Vřele doporučuji

Psychiatrie Psychiatrie Jiří Raboch

Kvalitní dílo

06.09.2018 4 z 5

Lidský mozek - 50 myšlenek, které musíte znát Lidský mozek - 50 myšlenek, které musíte znát Moheb Costandi

Různorodá témata, která nastiňují (zejména pro laiky) nejrůznější zajímavosti z oblasti neurologie. Samozřejmě nečekejte nic závratného, u některých kapitol obzvlášť by bylo lepší podat obsáhlejší informace... cílem knihy je ale stručně pojednávat o 50 tématech. V tomto účel kniha splnila.

06.09.2018 4 z 5

Bioenergetika – terapie duše pomocí práce s tělem Bioenergetika – terapie duše pomocí práce s tělem Alexander Lowen

Dost zajímavý. Dozvíte se informace o něčem, o čem vás možná v životě nenapadlo nějak více přemýšlet.
Troufám si říct, že z hlediska psychologie (pro laiky) by měla být tahle knížka základ.

Základy lékařské genetiky Základy lékařské genetiky Dorian J. Pritchard

Kniha splňuje jeden základní předpoklad: jedná se o základy, nic víc nečekejte.
Například kapitoly jsou stručnější, než je na můj vkus běžné (max. 2-3 stránky textu a jedna ilustrace na kapitolu)- natož u takového oboru, jako je lékařská genetika.
Někomu to může na zkoušku stačit. Pokud hledáte doslovné "základy" , pak volte tohle. Těm náročnějším dopuručuju jiné autory (zejména Rosypala) .

Nový přehled biologie Nový přehled biologie Stanislav Rosypal

Kniha mi pomohla na přijímací zkoušky. Je pěkně obrázkově doplněná. Ale proboha - některé kapitoly, zvlášť třeba ta o lidské anatomii, by mohly být o dost obsáhlejší. Hlavně, že se autor zdlouhavě věnuje problematice dědičnosti - genetice, přičemž probíraná látka se v některých kapitolách značně liší... , nebo v knize zdlouhavě popisuje fyziologii buňky, což může být pro čtenáře značně matoucí.
Spíš doporučuji jinou publikaci, než je tato. Na přijímací zkoušky na VŠ rozhodně, kniha vás akorát zmate nepoměrem vypsaných informací...

Histologický atlas Histologický atlas Jindřich Martínek

Nepostradatelná pomůcka pro všechny, kteří mají praktika/zkoušku z histologii. Rozhodně doporučuju, preparáty jsou vyobrazeny značně kvalitně

Neuropsychologie Neuropsychologie Petr Kulišťák

Zajímavě a čtivě napsaná kniha. Zájemci o neurofyziologii si zde najdou své.

Spánek a snění Spánek a snění Alena Plháková

Velice přínosná knížka.

Mozek autisty Mozek autisty Richard Panek

Pomáhá nalézt doplňující odpovědi na otázky typu "proč", které se v souvislosti s autisty vyskytují snad pořád. Skvělá a doplňující knížka, kterou by neměl vynechat nikdo, kdo má za předmět zájmu autisty.