hrona hrona komentáře u knih

Návrat mistra Návrat mistra František Niedl

Ač příběh na první pohled není tak zajímavý obsahově, o to více se lépe čte. Prakticky po 3-5 stránkách už děj nenechá vydechnout, je to opravdu mimořádné čtivo - myšleno samozřejmě celá trilogie. Bravo

07.11.2014 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

No už se nemohu dočkat Šachové partie třetí kniy, která tuto skvělou sérii z ostrova Lewis uzavírá A už dopředu mi je líto, že tím to celé skončí. Velice čtivé, musím říct, že tak dobře napsaných detektivek jakými je první Skála a tato uváděná se může pochlubit málo současných ať už severských, amerických, či jiných spisovatelů

25.10.2014 5 z 5

Liga opravdových mistrů Liga opravdových mistrů Čestmír Kapřík (p)

Převelice jsem se na tuto knihu těšil, ale zklamala prakticky ve všem. Rádoby vtipné glosy, po přečtení třetí stránky se stále opakují a děj se také nikam nežene. Zkrátka nudné čtivo se špetkou opakujícího se humoru.

25.10.2014 1 z 5

Stoletý stařík alias Alan je fajn, kniha je čtivá, akční, barvitá, ale celkově nepůsobí až tak vtipně, jak bychom mohli čekat. Dle mého názoru kniha na jedno použití.

08.10.2013 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Pro mě zatím nejhorší počin. Když v minulém díle jsme cca na dvě kapitoly přišli o hlavního hrdinu, říkal jsem si, že už hůře být nemůže. A bohužel je, sice se kniha dá v pohodě zkousnout na dva zátahy, ale něco tak nablblého, už snad musí trknout skoro každého. R.Langdon už je tady něco mezi agentem 007 a Indiana Jonesem, přežívající úplně všechno, a to nemluvím o jeho totálním nasazení (bez jídla, vody a odpočinku) po dobu celé mise, která trvá komplet 24 hodin, za tu dobu se prožene třemi od sebe dost vzdálenými městy i zeměmi, aby jsme tu měli pestrost. K tomu všemu si autor začne hrát s dějem, hop sem, já jsem dobrý a ty zlý, hop sem, tedy pardon, ty jsi hodný a já zlý, hop sem, pojďte budeme na sebe všichni hodní. Zkrátka styl - zamotám to, ať je v tom pořádný guláš. O rozuzlení nemluvě. Upřímně lituji každého, kdo za tento velepočin utratí peníze.

08.10.2013 1 z 5

Skála Skála Peter May

Taktéž přečteno formou poslechu, a jsem nadmíru nadšen. Už aby se vyskytl druhý díl. Napínavé, dějově plné, zkrátka super

02.10.2013 5 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Podstatně těžší námět oproti Prima sezoně, avšak celkový výsledek za to stojí.

31.03.2011 3 z 5

Severní blata Severní blata Arnaldur Indriðason

Přiznávám, že příběh je to zajímavý, na druhou stranu, jsem byl rád, že natočili film, jelikož toto dílo dočíst není vůbec snadné.

31.03.2011 2 z 5

Werichův golem a golemův Werich Werichův golem a golemův Werich Ondřej Suchý

Zajímavosti a pikantnosti týkající se filmu a herců. Moc příjemná záležitost

31.03.2011 5 z 5

Malloryho druhá smrt – Záhada Mount Everestu Malloryho druhá smrt – Záhada Mount Everestu Reinhold Messner

Skvěle napsaná kniha o prvních horolezcích na Mount Everestu bravurně vyprávěné panem Messnerem

09.03.2011 5 z 5

Život na hraně. Autobiografie slavného horolezce v rozhovoru s Thomasem Hüetlinem Život na hraně. Autobiografie slavného horolezce v rozhovoru s Thomasem Hüetlinem Reinhold Messner

Jeden z neljepších knižních rozhovorů, který kdy byl vydán na dobrodružné téma.

09.03.2011 5 z 5

Vybíjená Vybíjená Michal Viewegh

Po pravdě, na mě Viewegh příliš složitý a špatně čtivý

09.03.2011 1 z 5

Dexter v hlavní roli Dexter v hlavní roli Jeff Lindsay (p)

Po pravdě řečeno - seriál mě zaujal více.

09.03.2011 3 z 5