Hřibče Hřibče komentáře u knih

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Musím na rovinu říct, že Levandulový pokoj se mi líbil o malinko víc než Přístav naděje, na druhou stranu si myslím, že je příběh po obsahové stránce stejně kvalitní, jako její dříve vydaný sourozenec. Všechny postavy románu jsem si velmi oblíbila, i když jsem měla ze začátku velký hokej v jejich jménech. Bavilo mě sledovat příběh Marianne a vidět, jak se postupně mění v jinou, mnohem sebevědomější ženu. Na druhou stranu jsem měla trochu problém se s hlavní hrdinkou ztotožnit, přece jen je mezi námi velký věkový rozdíl. Proto jsem byla i velmi ráda, že se v příběhu nacházejí i jiné postavy, které mi byly věkově blíže a kterým jsem v současné době přece jen rozuměla více.
Přístav naděje se velmi příjemně četl, pohladil po duši a zároveň mě mnohdy i velice nenápadně přiměl k zamyšlení. A to by asi dobrá kniha měla, ne? :)
Ráda si od spisovatelky přečtu další knihy.

04.11.2017 4 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Kniha se četla velmi příjemně a byla vtipná. Nebylo to sice tak, že by se čtenář za břicho popadal, ale občas jsem se celkem dost smála. Moc se mi líbilo, jak si hlavní hrdinka věděla rady za každé situace. Navíc by mě nikdy nenapadlo, že se někdy někomu k něčemu může hodit vědět, kolik cm měří jeho vlastní dlaň. V knize se to ukázalo jako celkem majoritní znalost. Asi si ji změřím taky, nikdy totiž nevíte, kdy to můžete potřebovat. :D

27.10.2017 4 z 5

Život před životem – návraty do minulých životů Život před životem – návraty do minulých životů Raymond A. Moody

Velmi zajímavá kniha. Líbilo se mi, že Moody k tématu přistoupil se stejným vědeckým pohledem jako ke knize Život po životě. Díky tomu jsem měla pocit, že o tématu píše někdo, kdo chce problému opravdu přijít tzv. "na kloub", nikoliv někdo, kdo si vše vycucal z prstu.
Přesto, jeho první kniha Život po životě ve mně zanechala o malinko větší dojem, proto jsem nakonec udělila "jen" 4* hodnocení.

22.08.2017 4 z 5

Eseje 1965-2008 Eseje 1965-2008 Arnošt Lustig

Na Lustigovi se mi moc líbí to, že i o strašných věcech dovedl psát tak, že to člověka pohladilo po duši. Jinak to bylo velmi náročné čtení, přece jen to, o čem píše, příliš pěkné není a tak jsem si musela vždy na pár dní odpočinout, abych nabrala sílu na další řádky. Kniha se mi ale velmi líbila a rozhodně stojí za přečtení.

13.08.2017 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Kniha mi naprosto sedla, četla se nesmírně dobře a všechny hlavní hrdiny jsem si velmi oblíbila. Knihu vřele doporučuji. :)

13.08.2017 5 z 5

Démonické pasti Démonické pasti Otomar Dvořák

Místy velmi napínavé čtení, ze kterého jsem se dozvěděla spoustu zajímavých informací. Líčení legen a pověstí bylo popsáno velmi věrohodně - až téměř strašidelně. Nejvíce mě překvapila kapitola věnovaná bludnému kořeni. Původně jsem si myslela, že tento úsek bude nejméně zajímavý, opak byl ale pravdou. Musím si o něm v budoucnu rozhodně zjistit víc! Děkuji autorovi za příjemný knižní zážitek. :)

10.05.2017 5 z 5

Jak mi pan Darcy zlomil srdce Jak mi pan Darcy zlomil srdce Beth Pattillo

Kniha se mi velice dobře četla. Nejedná se sice o nic světoborného, ale na druhou stranu to bylo velmi příjemné odpočinkové čtení, což mi někdy ke spokojenosti stačí. Ke konci byl příběh i lehce napínavý a velmi romantický. Byla jsem zvědavá, pro kterého hlavního hrdinu se Claire rozhodne a její volba mě potěšila. :)
Jde vidět, že autorka psát umí a zná velmi dobře reálie kolem Jane Austenové. Propletenost hlavního příběhu s alternativní verzí první Pýchy a předsudku (tzv. Prvními dojmy) mě okouzlila a přiznám se, že kdybych měla tu samou možnost jako Claire, tak bych se zachovala stejně jako ona a také příběh tak dychtivě četla.
Celkově jsem s knihou byla velmi spokojená. Styl psaní mi vyhovoval a líbil se mi. Hlavní hrdinové se příliš nerýpou ve svých pocitech, ale jsou v rámci svých možností i poměrně dost akční. Téměř co kapitola, to nějaký menší či větší zvrat.
Od spisovatelky si určitě ráda přečtu i jiné knihy. :)

25.01.2017 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Velmi příjemné čtení. Hlavní hrdinka byla lehce otravná, ale i tak to bylo velmi pohodové čtení s příjemnou dávkou humoru. Doporučuji! ;)

09.01.2017 4 z 5

Souhlasím naprosto s komentářem od Exitus. Úplně stejně jsem šla na druhý díl hned po prvním, no a nebylo to špatné, taky jsem se u knihy bavila, ale první díl mě nadchnul více. Asi mi tu chyběly scény s Danielem. :D Každopádně Mark Darcy, ať už filmový či literární, je božský. :)

07.11.2016 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Kupodivu to byla fakt sranda. Myslela jsem si, že v porovnání kniha versus film to bude tak nastejno, ale kniha je fakt skvělá. Je trochu jiná, ale nesmírně vtipná. Ty Bridgetiny hlášky jsou naprosto úžasné! Hned se dám do druhého dílu. :)

19.09.2016 5 z 5

Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Život po životě / Úvahy o životě po životě / Světlo po životě Raymond A. Moody

Pro mě osobně byla kniha nesmírně čtivá a líbila se mi. Zodpověděla mi mnoho otázek a navnadila mě k přečtení dalších knih od tohoto autora. :)

09.09.2016 5 z 5

Foxové z Harrow Foxové z Harrow Frank Yerby

Tak pro mě osobně jsou Foxové z Harrow knihou s velkým K! Už dlouho jsem tak skvělou věc nečetla. Jednoznačně excelentní sága - naprosto strhující! A těch zvratů, co v knize je!
Celý příběh je příjemně zamotaný a spletitý, ani chvíli jsem se při čtení nenudila.
Postavu Stephena Foxe jsem si doslova zamilovala, pro mě osobně představoval ideál mužského literárního hrdiny, co se povahových vlastností týče. Knize dávám 5* - maximální spokojenost. :)

(Příběh mě tak chytl, že jsem si o něm vyhledala nějaké informace na netu a příjemně mě překvapilo, že byl i zfilmován. Bohužel už velmi dávno, někdy ve 40. letech. Divím se, že to zatím nikoho nenapadlo natočit znova. To by byl panečku námět na velkofilm! :) )

24.08.2016 5 z 5

Hříšné myšlenky Hříšné myšlenky Teresa Medeiros

Knížka se četla téměř sama. První polovina mě bavila nesmírně, ve druhé mi trošku vadilo, že se Simon neměl moc k tomu být kladným hrdinou. Trvalo mu to fakt dlouho, než se rozhoupal k nějakým hrdinským činům. Na druhou stranu mi i díky tomu připadal reálnější. Tak teď nevím, zda mám být vlastně ráda, nebo ne. :D Ale jinak jsem spokojená, jako oddechovka je to dobrý a při čtení jsem se častokrát u nějakých situací i od srdce zasmála. :)

21.07.2016 4 z 5

Amélie a duchové Amélie a duchové Petra Neomillnerová

Třetí díl mě opět nesmírně bavil a jsem moc ráda, že příběh dopadl tak, jak dopadl.
Byla to úžasná knižní série, která byla po celou dobu doprovázena velmi zdařilými ilustracemi. Už dlouho jsem se nesetkala s tím, aby kniha byla v takovém vydařeném souladu, co se textu a ilustrací týče. Za mě maximální spokojenost po všech stránkách. :)

15.07.2016 5 z 5

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Nad očekávání překrásná kniha, která vás pohladí po duši. Užívala jsem si každé slovíčko, každá věta byla pro mě učiněný balzám. :)
Příběh mě chytl hned od začátku a nepustil až do konce. Ani na chvíli jsem se nenudila, a to přitom v knize nejsou žádné drastické zvraty, které by chtěly čtenáře za každou cenu šokovat. Naopak děj poklidně plyne, tu a tam se něco semele, dalo by se téměř říct "aby se neřeklo" a pokračuje se ve stejném tempu dál. Osobně si myslím, že jiný styl vyprávění by se ani ke knize nehodil, naopak mi to tak přišlo v pořádku.
Kniha je spíše o životě, o jeho balancování a hodnocení, o nových začátcích, na které není nikdy pozdě, o filozofii, přátelích, lásce, literatuře a samozřejmě také překrásné Francii. Pokud máte rádi francouzskou kulturu, tak tuto knihu rozhodně nevynechejte. ;)

13.07.2016 5 z 5

Královna zločinu Královna zločinu Martina Cole

Začátek byl skvělý, ale od čtvrtiny jsem se nesmírně nudila a knihu jsem nedočetla. Asi mi nesedla. Děj mi však nepřišel natolik zajímavý, abych jí dala ještě někdy šanci.

13.07.2016 1 z 5

Slepičí minipolévka o kočičí duši Slepičí minipolévka o kočičí duši Jack Canfield

Drobná knížečka, která se čte téměř sama. Některé povídky byli průměrné, jiné naopak moc pěkné a dojemné. Mně osobně hodně bavila krátká filozofická zamyšlení věnovaná kočkám, mnohá mě často opravdu rozesmála.
Pokud toužíte po něčem milém, co vám přečtením udělá radost a zpříjemní den, tak tato kniha je tou správnou volbou. :)

13.07.2016 4 z 5

Mokrá louka Mokrá louka Lenka Lanczová

Příjemný letní příběh, který se velmi dobře četl. Babička, pratetička a pan Mrkvička jsou opravdu kouzelné postavy a už jen kvůli nim stojí za to si knihu přečíst. Každopádně kniha je opravdu dobrá, čte se jedním dechem a je napínavá. Na rozdíl od jiných "lanczovek", co jsem zatím četla, tak v této je opravdu minimum erotiky, ale ničemu to nevadí. Naopak je to ještě takové krásně nevinné. :) Hlavní hrdinka je fajn a s ničím se nepáře, na druhou stranu je to opravdu mladá holka a zkušenosti teprve sbírá, což je hodně znát hlavně na tom konci. Úplně jsem si při jeho čtení říkala: "A kde je jako pokračování?" :D No, asi není, musíme si konec domyslet, ale i o sbírání zkušeností je život. :)

22.06.2016 4 z 5

Prostopášník Prostopášník Liz Carlyle

Tato kniha pro mě byla velmi milým překvapením. Nejen, že byla příjemně romantická, ale i poměrně vtipná. Všeho tam bylo tak akorát. Užijete si napětí, lásku, romantiku, křivdy minulosti a samozřejmě i ten humor a přitom je to všechno ještě v rámci únosnosti, takže vás to jako celek baví a nenudíte se. Pokud máte rádi žánr historických romancí, tak tuto knihu rozhodně nevynechejte. :)

13.06.2016 4 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Příjemné oddechové čtení, které je navíc vyprávěno velmi vtipným jazykem. Po náročné práci ideální volba. :)

24.05.2016 4 z 5